ادیتور های php

شما از چه ادیتوری استفاده می کنید ؟

• مجموع رای دهندگان
    11

Mr.Steres

Active Member
سلام

یکی از مهمترین چیزهایی که برای یک برنامه نویس مهمه ادیتور و محیط کد نویسی ه . هرچی این محیط ساده تر ، روون تر ، سریع تر و هوشمند تر باشه برنامه نویس احساس راحت تری موقع کد نویسی داره که صد در صد روی کیفیت کار اثر می ذاره ...

من توی این چند وقت که کد می زنم چند نوع از این نرم افزار ها رو امتحان کردم که برای شما ویژگی ها و معایب رو می
گم خوشحال می شم که شما هم توی این بحث شرکت کنید .

Geany :

یکی از ساده ترین و سبک ترین ایدتور هایی که دیدم ! ادیتوری که برای برنامه نویس های حرفه ای مناسبه و دارای طیف وسیعی از زبان های برنامه نویسی قابل پشتبانی ه . در ضمن Open Source هم هست ! از معایب اون نداشتن امکان خطا گیری ، هوشمند نبودن ، قابلیت کامل سازی خودکار ضعیف و پیشتیبانی نکردن از زبان فارسی ه .

Komodo Edit :  

طیف وسیعی از زبان های برنامه نویسی قابل پشتیبانی ، پشتیبانی قابل قبول از زبان فارسی ، قابلیت کامل سازی خودکار نسبتا قوی ، هوشمند بودن ، قابلیت Find و جایگزینی خوب و پشتیبانی عالی از استاندارد های وب و رایگان بودن از قابلیت های اونه . یکی از معایب اون سنگین بودن اونه ...

Rapidphp :

ادیتوری با سرعت بالا ، FTP ، قابلیت های عالی و تخصصی برای زبون php و قابلیت Auto_Complate عالی . معایب اون هم رایگان نبودن اونه . در کل انتخاب خوبیه

PHPDesigner :

ادیتوری با سرعت بالا ، FTP ، سبک ، خوش دستی ، قابلیت های عالی و تخصصی برای زبون php و قابلیت Auto_Complate عالی . معایب اون هم رایگان نبودن اونه .

amirepsilon

Active Member
شاید قبول نکنید که dream weaver یک ادیتور هست
ولی باید قبول کنید که خیلی ها از اون استفاده میکنن

در ضمن
اگر دریم ویور ادیتور نیست، پس Notepad ++ هست ؟!

Mr.Steres

Active Member
من خودم به شخصه با Dreamweaver کار نکردم ( Expression Web ) . مقدار زیادی ادیتور داریم که نمی شد لیست کرد . برای همین هم گزینه Other رو گذاشتم .

در ضمن طبق این لینک notepad ++ ادیتور php محسوب می شه .

موفق باشید .
علیرضا

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
notepad++ ادیتور متن به حساب میاد! درسته که syntax خیلی از زبون هارو پشتیبانی میکنه ولی بازم ادیتور حرفه ای php نیست!
من از ادیتور متن EmEditor تو ویندوز استفاده میکنم ولی هنوز تو لینوکس ادیتوری به خوش دستی EmEditor پیدا نکردم! :(

جدیدترین ارسال ها

بالا