آموزشهای گروهی < شماره 3 > : کلیات و جژئیات طراحی کارت ویزیت و کارت اینترنت

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
لطفا نرم افزارهاتون رو در انجمن نرم افزارهای سایت درخواست کنید. برای نظم تاپیک لطا این بحث رو ادامه ندید.

alavis

Member
سلام ببخشید سارا خانم این کارتهای ویزیت با چه قیمتی به فروش میرسه مثلا شما اگه 1 کارت حرفه ای طراحی کنین با چه قیمتی میفروشین من میخواستم با قیمتا آشنا بشم ...

مینیمم و ماکس قیمتتون رو بگین پلز

==============
ممنون و سپاسگزارم

GFX Master

خوب بستگی به نوع طراحی و جنس کارت داره. و البته بستگی به اینکه شما کجا و برای چه کسی کارت میزنید!

خوب الان خیلی از دفترهای فنی که کار طراحی هم انجام میدن با 2 -3 هزار تومن طراحی انجام میدن و کلا با هزینه چاپش چیزی بین 6 تا 15 هزار تومن یا یکمی کم و زیاد میشه کارت طراحی کرد.

ولی خوب خیلی از شرکتهای تبلیغاتی هم هستن که کارهای حرفه ای انجام میدن و کمتر از 20 - 30 هزار تومن هم برای طراحی نمیگیرن. بطور کلی بستگی به نوع کار داره.

ولی همونطوری که گفتم بین 5 تا 20 هزار تومن میشه کارت تهیه کرد.

rezaonline

New Member
لطفا نظر بدید

سلام
من اصلا تجربه ای در مورد کارت ویزیت ندارم اما دوست دارم یه کارت ویزیت ابرومند برا خودم طراحی کنم که اگه تو دانشگاه به کسی دادم نگه کارت ویزیتو ببین ای تو روح اون رشته نرم افزاری که می خونی با این طراحیت
لطف کنید یه نمونه کارت ویزیت شخصی
یا همون ID card قرار بدید و یه مقدار در بارش توضیح بدید
من کارتی می خوام که من رو و مهارت هام رو معرفی کنه نه این که شرکتی رو معرفی کنه
ممنون می شم سریع پاسخ بدید

پیوست ها

• TEST-1.jpg
    TEST-1.jpg
    29.4 کیلوبایت · بازدیدها: 52

rezaonline

New Member
مرسی ایده های جالبی درلینکی که دادید بود
اما در همه این نمونه ها فرد برای خودش یه لوگو داشت
من از این نونه خوشم اومد http://www.logobee.com/logo-design-samples/samples-stat7.htm
نمونه های ایرانی از این نوع کارت ویزیت ها نیست؟
اگر نمونه ایرانی هم پیدا کردید بذارید ممنون می شم
ضمنا چرا بقیه بچه ها فعال نیستند؟

rezaonline

New Member
لطفا دوباره نظر بدید

لطفا اشکالات و ایرادات این طرح رو بگید

پیوست ها

• TEST-2.jpg
    TEST-2.jpg
    86.4 کیلوبایت · بازدیدها: 44

AMiR

Active Member
با اجازه اهل فن
282.gif

فونت هات مناسب نيستن
مخصوصا اوني كه نام و نام خانوادگتون رو نوشتيد.
دليل خاصي داره كه فارسي ننوشتيد؟
بقيه نوشته ها هم به سختي قابل خوندن هستن
رنگ فونت ها و پس زمينه شون رو منفاوت تر از هم انتخاب كن تا راحت تر بشه خوند
يه مقدار هم ظرافت كارو ببري بالا ،حله
ببخشيد خيلي رك گفتم ،‌خواستم منظورم رو دقيق برسونم
270.gif

در كل خلاقيت خوبي داريد
منتظر كار بعدي تون هستم
موفق باشيد
203.gif

GFX Master

اينكه اين تاپيك خوب يكمي قديمي هست و طبيعيه كه خيلي مثل روزاي اولش رونق نداشته باشه. البته تاپيكاي آموزش گروهي هيچ وقت قديمي نميشه و هر وقتي ميتونه تازگي خودش رو داشته باشه.

در مورد كارتتون بايد بگم كه چند تا ايراد داره. يكي اينكه به هيچ وجه تو ايران از خطهاي به قول معروف هند رايتينگ يا همون دستخطي انگليسي براي نوشتن آدرس و سايت و تلفن استفاده نكنيد. چون ممكنه اين كارت دست كسي بيفته كه براش خوندن چنين خطي سخت باشه. سعي كنيد حتي الامكان از خطهاي ساده ولي قشنگ استفاده كنيد. حالا براي نوشتن اسم و اينجور چيزا نميتونه زياد مشكل ساز باشه ولي قسمتهاي كليدي و اصلي كارت بايد تا حد امكان واضح باشه. مثل اينه كه شما تو يه كشوري كه تا حدودي بعضي افرادشون فارسي ميدونن بخوايد با خط نستعليق يه متن رو بنويسيد و انتظار داشته باشيد همه بتونن براحتي اون رو بخونن.
مورد بعدي در مورد كارت اينه كه اين طرح براي يه كارت شخصي با موضوع كامپيوتر هست پس بهتره خيلي ساده تر از ايني كه الان هست باشه.

در مورد نمونه فارسي هم كه خواسته بوديد بايد بگم هيچ تفاوتي بين كارت ايراني و خارجي وجود نداره. در ضمن شما تو نمونه اي كه زده بودي هيچ اثري از فارسي بودن نبود پس نمونه فارسي و انگليسي براش فرقي نداره.
تنها فرقي كه نمونه فارسي با انگليسي داره محل قرار گرفتن متن ها و لوگو هست. در ضمن براي اون لوگو يي كه هم گفته بوديد يه كارت شخصي هيچ نيازي به داشتن لوگو نداره. و فقط معرفي خود شخص كافيه.

hamid ir

Well-Known Member
خوب ایراد عمده ی کارتون توی استفاده از براش گرانج هستش که در مورد حاشیه ها بلور شده و در قسمتهای دیگه به خوی از این براشها استفاده نشده
---------------
یه نکته خدمت دوستان عزیز عرض کنم.سعی کنید برای کارت ویزیت کمتر از فتوشاپ استفاده کنید.همیشه به یاد داشته باشید که با برنامه های وکتور میشه خیلی بهتر کار انجام داد.ممکنه ساده بشه ولی یه مورد فوق العاده ارزشمند وجود داره و اون اینکه کار چاپیتون عالی میشه
من زیبا ترین کارت ویزیتهایی که دیدم 2 تا خصوصیت داشتن:
1-فوق العاده ساده بودن و در عین سادگیشون بسیار زیبا و جذاب بودن
2-از برنامه های وکتوری مانند کورل و ایلستراتور برای طراحیشون استفاده شده.

rezaonline

New Member
مرسی از همه
واقعا خوشم میاد رک بهم ایرادم رو میگن
در صدد هستم یه طرح زیبا تر بزنم ایشالله بزودی اینجامی ذارم

GFX Master

فضاي خالي فوق العاده زياد داره. متن ها خوب چيدمان نشدن و فونتها هم بهتر ميتونستي انتخاب كني. استفاده از يك نوع فونت خيلي نميتونه جالب باشه مگر در موارد خاص. اينجور كارا كه متن زيادي براي پر كردن كل كارت ندارن رو بايد اولا بصورت افقي طراحي كنيد نه عمودي و دوم از عكس و بك گراند رنگي استفاده كنيد. بك گراند سفيد با متن كم كار رو فوق العاده خالي نشون ميده.

مشاركت

خب ....سلام .....
دوستان خسته نباشين
آموزش هاتون عاليه حرف نداره
ولي خب ..اينهايي كه سارا خانم گفتند ..همش كليات بود ...درسته
پس جزئيات ش كو؟

منتظر ادامه مشاركت دوستان هستم ...ممنون

تشكر

ممنون سارا خانم از راهنمايي تون ...ولي خب ..آخه چطوري مي بايست شروع كردش....خودم كه خيلي دلم مي خواد ياد بگيرم ....

چشم همنجوري كه شما گفتيد ..عمل مي كنم ...چون من كر مي كردم كه اين برنامه ها مي تونن همگي به هم مرتبط باشن ..مثلا مني كه فتوشاپ ياد گرفتم ...يه قواعدي كه تو برنامه اي ديگه هستش رو هم مي تونم ياد گرفته باشم ...
به هر حال ممنون از راهنمايي تون .......

موفق و سربلند باشين تو كاراتون

TAJASSOM

New Member
سارا خانوم در مورد کلیات که عالی توضیح دادی
اگه ممکنه در مورد طراحی پوستر هم در آموزشهای بعدیت مطلب بنویس
ممنونم

GFX Master

خب ....سلام .....
دوستان خسته نباشين
آموزش هاتون عاليه حرف نداره
ولي خب ..اينهايي كه سارا خانم گفتند ..همش كليات بود ...درسته
پس جزئيات ش كو؟
فكر كنم تا جايي كه ميشد بحث شده. حالا شما هم هر سوالي كه به ذهنت رسيد كه برات ابهام بود بپرس مطمئنا اينجا بچه ها ميتونن كمكت كنن.

ممنون سارا خانم از راهنمايي تون ...ولي خب ..آخه چطوري مي بايست شروع كردش....خودم كه خيلي دلم مي خواد ياد بگيرم ....

چشم همنجوري كه شما گفتيد ..عمل مي كنم ...چون من كر مي كردم كه اين برنامه ها مي تونن همگي به هم مرتبط باشن ..مثلا مني كه فتوشاپ ياد گرفتم ...يه قواعدي كه تو برنامه اي ديگه هستش رو هم مي تونم ياد گرفته باشم ...
به هر حال ممنون از راهنمايي تون .......
ببين كليات گرافيك يه موضوعه كليات برنامه هاي گرافيكي يه موضوع ديگه. كليات گرافيك ربطي به هيچ برنامه و نرم افزاري نداره و شما با دونستن اونا ميتوني خيلي چيزا رو متوجه بشي كه چجوري بايد كار كني و عناصر و جزئيات كجا بايد رعايت بشن و ... ولي در مورد كليات نرم افزارها اين قضيه فرق ميكنه. شما اگر فتوشاپ بلد باشي هيچ تضميني نيست كه كرل هم بدوني! چون اصلا ساختار اين دو تا برنامه با هم فرق داره. ولي خوب كسايي كه يه نرم افزار رو ياد بگيرن خيلي راحتتر ميتونن دوميش رو هم ياد بگيرن چون پيش زمينه داشتن.

جدیدترین ارسال ها

بالا