Workshop - حمید رضا آقاجانی و مهران خدایی - 3DsMax - Maya - ZBrush - Vray - MentalRay

شاید موضوع رو عوض کنیم به ایده ها رای بدید .

• مجموع رای دهندگان
    20

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
مرسی airbos عزیز خیلی لطف داری نه بابا داستان جوره دیگه ایه ...

مختصری از داستان :

" جان ویلسون در سال 2004 به سازمانی به نام "TriCare" وارد میشه ، این سازمان وظیفه ی ترور شخصیت های سیاسی رو برعهده داره ، اون با استعدادی که داشته به زودی به حرفه ای ترین مامور TriCare تبدیل میشه و

در اخرین ماموریتش که باید یک سیاست مدار مسلمان رو میکشته ، تحت تاثیر حرفهایش قرار میگره و از این کار میکشه کنار و یک نجار میشه ، داخل یک زیرزمین که کسی گیرش نیاره ، اما بعد از یک مدت اونو پیدا میکنن و زنش که

حامله بوده و دختر 5 سالش رو میکشن ، و خودش هم میمره ... صحنه ی بازی از جایی شروع میشه که دختر کوچکش میاد دستش رو میگیره و بلندش میکنه و با گفتن بابا محو میشه ، اون خودش رو وسط اتیش میبینه که خونی

مالیه و از اونجا فرار میکنه اما صورتش به صورت کامل میسوزه ، خودش رو یک جایی گم گور میکنه ، مواد مصرف میکنه ، اروم بشه اما روح دختر و زنش رو همه جا میبینه ، تا اینکه به یک حالت خلصه فرو میره و روانی میشه ، نقاب میزاره ، و شروع میکنه به زجرکش کردن تما اعضای شرکت ، و صحنه اخر بازی که اولین صحنست ، جایی که "دیپر رابینسون" رئیس سازمان رو میخواد بکشه و ...."

coelho

Member
مرسی airbos عزیز خیلی لطف داری نه بابا داستان جوره دیگه ایه ...

مختصری از داستان :

" جان ویلسون در سال 2004 به سازمانی به نام "TriCare" وارد میشه ، این سازمان وظیفه ی ترور شخصیت های سیاسی رو برعهده داره ، اون با استعدادی که داشته به زودی به حرفه ای ترین مامور TriCare تبدیل میشه و

در اخرین ماموریتش که باید یک سیاست مدار مسلمان رو میکشته ، تحت تاثیر حرفهایش قرار میگره و از این کار میکشه کنار و یک نجار میشه ، داخل یک زیرزمین که کسی گیرش نیاره ، اما بعد از یک مدت اونو پیدا میکنن و زنش که

حامله بوده و دختر 5 سالش رو میکشن ، و خودش هم میمره ... صحنه ی بازی از جایی شروع میشه که دختر کوچکش میاد دستش رو میگیره و بلندش میکنه و با گفتن بابا محو میشه ، اون خودش رو وسط اتیش میبینه که خونی

مالیه و از اونجا فرار میکنه اما صورتش به صورت کامل میسوزه ، خودش رو یک جایی گم گور میکنه ، مواد مصرف میکنه ، اروم بشه اما روح دختر و زنش رو همه جا میبینه ، تا اینکه به یک حالت خلصه فرو میره و روانی میشه ، نقاب میزاره ، و شروع میکنه به زجرکش کردن تما اعضای شرکت ، و صحنه اخر بازی که اولین صحنست ، جایی که "دیپر رابینسون" رئیس سازمان رو میخواد بکشه و ...."
این داستانرو که خوندم ناخوداگاه یاد فیلم Punisher و بازی مکس پین افتادم:green:

Adobe.Alavi

Active Member
حالا با این همه پست با این هم شلوغی و راه عوض کردن و این رندرای خوب

آخرش چی شد. کلیپی انیمیشنی. چیزی هست که بشه دید.

در مورد داستان هم به نظرم خیلی مشکل وجود داره این یاروه به شیطان پرستا و کسایی که ذهنشون محدوده میخوره .
کلی نقد روی این چهره و چشم و حالتاش هست. مثلا مدل موهاش در اصل به فرهنگ قدیم ژاپن بر میگرده که کسایی که خام بودن و هنوز به سن بلوغ نرسیده بودن از این مدل مو استفاده میکردن.
و در زمان باستان وقتی گروهی شیطان پرست میخواستن کسی رو قربانی کنن مدل موی قربانی رو اینجوری میزدن.
طبق داستان شما کسی که با صحبت با یه مسلمون زندگیش عوض میشه چه دلیلی داره این همه شلوغ بازی دربیاره و فیگور بگیره؟
اگر قصد انتقام هم داشته باشه خیلی تمیز کارشو انجام میده و اونم وقتی که بدونه قانون کمکش نمیکنه مثل فیلم دسته گنگسترها.
اگر یه کار و انیمیشن هم قراه ساخته بشه ابتدای کار ما استوری بورد داریم و بعد از مشخص شدن داستان بدون هیچ ایرادی تاره شروع میکنیم به مدل سازی و. . .
پیشنهاد میکنم فیلم و سریالهایی مثل دکستر رو ببینید و از اون ایده بگیرید تا اگه این همه زحمت میکشید لا اقل یه کار موندگار بزنید.
این خون بازیا ادمویاد فیلم اره ، کشتار با اره برقی در تگزاس ، بختک و همینطور بازی من هانت میندازه که ارزش محتوایی ندارن.
این تم ها فقط ادمو قصی القلب میکنه و زندگی و ذهن یک فرد رو خراب میکنه.

در کل موفق باشید ولی از دور به موضوعات نگاه کنید نه از درون.

LinkinForEver

مهران جان در ادامه پاسخ شما رو میدن :

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
حالا با این همه پست با این هم شلوغی و راه عوض کردن و این رندرای خوب

آخرش چی شد. کلیپی انیمیشنی. چیزی هست که بشه دید.

در مورد داستان هم به نظرم خیلی مشکل وجود داره این یاروه به شیطان پرستا و کسایی که ذهنشون محدوده میخوره .
کلی نقد روی این چهره و چشم و حالتاش هست. مثلا مدل موهاش در اصل به فرهنگ قدیم ژاپن بر میگرده که کسایی که خام بودن و هنوز به سن بلوغ نرسیده بودن از این مدل مو استفاده میکردن.
و در زمان باستان وقتی گروهی شیطان پرست میخواستن کسی رو قربانی کنن مدل موی قربانی رو اینجوری میزدن.
طبق داستان شما کسی که با صحبت با یه مسلمون زندگیش عوض میشه چه دلیلی داره این همه شلوغ بازی دربیاره و فیگور بگیره؟
اگر قصد انتقام هم داشته باشه خیلی تمیز کارشو انجام میده و اونم وقتی که بدونه قانون کمکش نمیکنه مثل فیلم دسته گنگسترها.
اگر یه کار و انیمیشن هم قراه ساخته بشه ابتدای کار ما استوری بورد داریم و بعد از مشخص شدن داستان بدون هیچ ایرادی تاره شروع میکنیم به مدل سازی و. . .
پیشنهاد میکنم فیلم و سریالهایی مثل دکستر رو ببینید و از اون ایده بگیرید تا اگه این همه زحمت میکشید لا اقل یه کار موندگار بزنید.
این خون بازیا ادمویاد فیلم اره ، کشتار با اره برقی در تگزاس ، بختک و همینطور بازی من هانت میندازه که ارزش محتوایی ندارن.
این تم ها فقط ادمو قصی القلب میکنه و زندگی و ذهن یک فرد رو خراب میکنه.

در کل موفق باشید ولی از دور به موضوعات نگاه کنید نه از درون.
ممنون از نظر شما
من کاری به تم این شخصیت و قضیه فراماسونیا این حرفا ندارم.

این مسابقه خیلی ساده و با زمان محدود برگزاری شد و ما قرار بود قدرت خودمون رو بیشتر تو 3d نشون بدیم نه محتوای کار رو و اگر قرار بود محتوا پردازی بشه به پیاده سازی توی این فرجه با 2 نفر نیرو که 1400 کیلومتر با هم فاصله دارن ،نمیرسیدیم
از نظر شما کدام اثر تو این مسابقه محتوا دارن؟
دید شما این طوری بوده و رندرها به نظر من هیچ مشکلی ندارن
حمید جان اخر مسابقه این داستان رو اضافه کرده و حالا یکم زیاده روی هم کرده ولی دلیل نمیشه کل کل کارو زیره سوال ببرین و بگین کار بی محتواست

من از شما میخوام که محتوادار بودن یک اثر رو تو این زمینه بیشتر توضیح بدین.

:rose:

Adobe.Alavi

Active Member
ممنون از نظر شما
من کاری به تم این شخصیت و قضیه فراماسونیا این حرفا ندارم.

این مسابقه خیلی ساده و با زمان محدود برگزاری شد و ما قرار بود قدرت خودمون رو بیشتر تو 3d نشون بدیم نه محتوای کار رو و اگر قرار بود محتوا پردازی بشه به پیاده سازی توی این فرجه با 2 نفر نیرو که 1400 کیلومتر با هم فاصله دارن ،نمیرسیدیم
از نظر شما کدام اثر تو این مسابقه محتوا دارن؟
دید شما این طوری بوده و رندرها به نظر من هیچ مشکلی ندارن
حمید جان اخر مسابقه این داستان رو اضافه کرده و حالا یکم زیاده روی هم کرده ولی دلیل نمیشه کل کل کارو زیره سوال ببرین و بگین کار بی محتواست

من از شما میخوام که محتوادار بودن یک اثر رو تو این زمینه بیشتر توضیح بدین.

:rose:

سلام دوست عزیز

من در ابتدا فکر کردم که یک انیمیشن کوتاهه که این همه بازدید داشتید و این همه زحمت کشیدید.
وقتی پروفایل شما رو چک کردم و از سن و سال شما دوستان آگاه شدم خیلی لذت بردم که با این انرژی کار میکنید.

شمابا این امکانات و مشکلات کارتون رو به خوبی انجام دادید در این شکی نیست .
ولی میشد بهتر باشه.
این کاری که شما زدید منشا و اصلش از چیه. در کل هدف و موضوع کار پیام بدی داره.
یه کاربر وقتی این رندر ها رو میبینه یاد چی میفته؟
یک داستان تخیلی و خون و خونریزی و کشت و کشتار و انتقام و...
اگه بررسی کنید و ببینید که هدف از تولید چنین آثاری چیه می فهمید که اصلا جنبه خوبی نداره و یه جوری
تو زمین دشمن بازی کردنه.

ایران تمدن چند هزار ساله و میلیونها داستان و موضوعات شگفت انگیز و جالب داره.
به راحتی میشه یک فریم یا یک عکس تولید کرد که پر از محتوا باشه.
ارزش اموزشی یک عکس گاه صدها برابر یک نوشته است.
اگه من جای شما بودم (البته گروهی )و میخاستم این همه زحمت بکشم وقت بزارم رندر بگیرم ،یه کار میزدم که در حد یه تلنگر باشه
برای این همه جوون
اول ایده
دوم اجرای ساده
تهیه مدل ها
بعد هم کامپوزیت و رندر

مثلاموضوعات ایرانی:
یک سرباز هخامنشی در حال نگهبانی روی قلعه
یک سرباز اشکانی در حال شکار
حشاشین و لحظه ورود به قلعه الموت
حافظ در محضر تیمور لنگ
زانو زدن والرین در مقابل شاپور اول
یک سرباز ساسانی در شهر حیره و نواختن تنبور
نبرد پروشات با رومی ها و خروش دریا
واژگون شدن ارابه جنگی در تنگه ترموپیل و حمله اسپارتها
لحظه نیرنگ زدن به شاهزاده و قتل او در اتاق پر از شن
آرتمیس بر روی ناو جنگی خشایار شا در حال حمله
حجاری و سنگ تراشی مصریان روی دیوار تخت جمشید
ورود کمبوجیه به مصر و هرم
لحظه پیشگویی یک یهودی یه شاه هخامنشی
لحظه انتخاب استر توسط خشایار شاه
کاشتن درختان توسط کوکان هخامنشی
یک کودک در حال اموزش در اردوگاه نظامی
عمر خیام در حال بررسی آسمان و ستارگان
بهرام گور در هنگام شکار گوره خر
زکریای رازی در آزمایشگاهش با اون همه جزئیات
ابو علی سینا در حال طبابت مردم و تاقچه های پر از دارو
شاه ساسانی و شاهین روی دستش در شکارگاه
ابوریحان بیرونی سوار اسب و فرار از دست دشمناش
عمر خیام در یک مکان زیبا از معماری اسلامی در حال فکر کردن برای سرودن شعر
بابا طاهر عریان در حال شعر گفتن بعد از نجات از حوض یخ
آریو برزن و دست قطع شده اش و مبارزه با خنجرش در دهان
پریدن زال از میان کو ه ها و کاروانی که او را می بیند
ضحاک ماردوش در بند دماوند
داریوش در هنگام بررسی نقشه های ساخت کانال سوئز
باغهای معلق بابل و مردمان در رقص
امیر کبیر در حال نوشتن نامه
ضربه تبر زین نادر شاه افشار به سر یک دشمن پیاده
نادر شاه وبزرگترین الماس هند
و...

و موضوعات اسلامی:
دشمنان دور تا دور حضرت اباالفضل و مشک سوراخ
حضرت محمد در راه رفتن به کوه ثور
مشعلهای مسلمانان هنگام ورود به مکه
آهنگری در حال ساخت شمشیر عربی
اذان گفتن بلال در بالای کعبه
لحظه ورود امام رضا به ایران
طبیبان در محضر امام رضا
دانشجویان اسلامی در حال بحث در دانشگاه جندی شاپور
میدان نبرد جنگ خیبر و نبرد امام علی
قطع کردن دست مسلمانان برای زیارت کربلا توسط دشمنان
چادر خالی از نفرات و ترک کردن امام حسین
رقص شمیر در کربلا
لحظه تیرباران تابوت امام حسن
و....

و موضوعات خشن اگه دوست دارید:
صحنه ی قتل یک زن توسط کانیشکا
به توپ بستن مجرمان در زمان قاجار
رفتن پای یک رزمنده روی مین
حرکت و آمدن تانک برای رفتن روی بسیجی
حسین فهمیده در حال رفتن به سوی تانک
لحظه قبل از کشتار دسته جمعی رزمنده ها
و...

که هر کدوم رو میشه با همت و الهام گیری از بازیها و مدل های آماده و... اجرا کرد.

در ایران اکثر کارها از جمله فیلم ها، انیمیشن ها ، موزیک ویدیو و حتی تیزرهای تبلیغاتی از لحاظ محتوا مشکل دارن.
اکثر ما اول یه کار انرژی خوب میزاریم و می خوایم چند تا کارو با هم تموم کنیم که آخرشم همش دست و پا شکسته ول

میشه.
یا هم یه تیکش خوب میشه بقیشو کم میارم آب میبندیم توش.
مثل همین اولین انیمیشن بلند سینمایی ایران.
بحث اصلی من اینه که اگه کاری تولید میشه محتوا و یک فیلمنامه خوب هم براش موجود باشه.که متاسفانه در ایران چنین

چیزی رو مشاهده نمی کنیم.
یک کارگردان ایرانی گفته بود من با 2 صفحه فیلمنامه شروع به ساخت فیلم کردم که در اخر کار یه فیلم 2 ساعته ساخته

بود . یعنی خودشم از اولش نمیدونسته میخواسته چی کار کنه.
اکثر جاها اونایی کار رو انجام میدن که هیچ سر رشته ای در اون کار ندارن.

اما ما اگر بخواییم می تونیم
و این کار رو ما جوونا میتونیم انجام بدیم
مثل همین کاری که شما کردید ولی با تعداد نفرات بیشتر و هماهنگ تر
باید باد یگیریم کار گروهی انجام بدیم

موفق باشید

yas_d

Member

دوست عزیز کی‌ گفت که شما حق انتخاب و حق دادن موضوع رو دارید؟ اولا این مسابقه بوده و موضوعش از قبل تعیین شده
دوما من بارها گفتم هنر یک چیز کاملا شخصیه- و شمایی که کار رو میبینی‌ فقط حق داری کار رو از لحاظه فنی‌ نقد کنی‌ نه اینکه بگی‌ کارتون بی‌ مفهوم، لطف کنین هم برای خودتون هم برای هنرمند‌ها احترام قائل باشید و سعی‌ نکنید نظرات شخصی‌ خودتون رو تحمیل کنین- همه آزادن که روی هر موضوعی که میخوان کار کنن،من نمی‌دونم ایرانیا چرا انقد مشکل دارن - طرف توی جشنواره انیمیشن کار برای دفاع مقدس میزده واسش کلی‌ ایراد میگیرن که آقا تکراریه چرا کلیشه ای - بعد کار این سبکی میزنن میگن چرا بی‌ مفهوم میسازید، یکی‌ نیس بگه به شماها چه ربطی‌ داره که کی‌ داره چی‌ میسازه؟ بجای چوب لایه چرخ گذاشتن و خدای نکرده حسادت کردن بهتره دست هم دیگه رو بگیریم - همدیگه رو تشویق کنیم تا یکم پیشرفت کنیم -:rose:

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

به راحتی میشه یک فریم یا یک عکس تولید کرد که پر از محتوا باشه.

پس چرا بیکار نشتسی دوست من ؟
بفرما به راحتی یک فریم درست کن که پر محتوا باشه ، ما هم لذت میبریم ، ابتدا خودتون انجام بدید بعد راهنمایی کنید ....

افکار شما هم به نظر خودتون درسته ، شخصا خودم هیچکدوم رو قبول ندارم
موفق باشید

و موضوعات خشن اگه دوست دارید:
صحنه ی قتل یک زن توسط کانیشکا
به توپ بستن مجرمان در زمان قاجار
رفتن پای یک رزمنده روی مین
حرکت و آمدن تانک برای رفتن روی بسیجی
حسین فهمیده در حال رفتن به سوی تانک
لحظه قبل از کشتار دسته جمعی رزمنده ها
و...

:lol:

توروخدا کارمون به کجا کیشده !

دوست داری صحنه ی نبرد خونین ، باب اسفنجی با همبرگر های خونین رو بسازیم ؟:lol:

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
اما ما اگر بخواییم می تونیم
و این کار رو ما جوونا میتونیم انجام بدیم
مثل همین کاری که شما کردید ولی با تعداد نفرات بیشتر و هماهنگ تر
باید باد یگیریم کار گروهی انجام بدیم
حرفاتون درسته ولی خدایی نکرده به فکر کسی خطور نکنه که منو حمید میخواستیم تبلیغات احزاب دیگری رو انجام بدیم
موضوعات خوبی رو پیشنهاد دادین و خیلی ازتون هم ممنونم
ولی مسابقه محدودیت زمانی و موضوعی داشت
که حمید گفت صحنه ای بسازیم تو کارگاه نجاری داستان داشته باشه و فقط یه مشت ابزار مدل نکنیم بعدم رندر
و اینم قبول دارم که کارمون خیلی جا داشت تا بهتره بشه هم موضوعی هم فنی ولی تو این تایم در حد توانمون نبود

امیدوارم بتونیم توی کارهای بعدی نتایج بهتری رو بدست بیاریم تا افراد بیشتر از کارمون راضی باشن و از افراد با تجربه ای مثل شما رو هم ازشون قافل نشیم
از توجهتون بسیار ممنونم

یا حق:rose:

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

ما هم با مهران موافقیم !

qt2cwsqlrcwi4xc9on79.gif

Adobe.Alavi

Active Member

دوست عزیز کی‌ گفت که شما حق انتخاب و حق دادن موضوع رو دارید؟ اولا این مسابقه بوده و موضوعش از قبل تعیین شده
دوما من بارها گفتم هنر یک چیز کاملا شخصیه- و شمایی که کار رو میبینی‌ فقط حق داری کار رو از لحاظه فنی‌ نقد کنی‌ نه اینکه بگی‌ کارتون بی‌ مفهوم، لطف کنین هم برای خودتون هم برای هنرمند‌ها احترام قائل باشید و سعی‌ نکنید نظرات شخصی‌ خودتون رو تحمیل کنین- همه آزادن که روی هر موضوعی که میخوان کار کنن،من نمی‌دونم ایرانیا چرا انقد مشکل دارن - طرف توی جشنواره انیمیشن کار برای دفاع مقدس میزده واسش کلی‌ ایراد میگیرن که آقا تکراریه چرا کلیشه ای - بعد کار این سبکی میزنن میگن چرا بی‌ مفهوم میسازید، یکی‌ نیس بگه به شماها چه ربطی‌ داره که کی‌ داره چی‌ میسازه؟ بجای چوب لایه چرخ گذاشتن و خدای نکرده حسادت کردن بهتره دست هم دیگه رو بگیریم - همدیگه رو تشویق کنیم تا یکم پیشرفت کنیم -:rose:
ممنون دوست عزیز
حالا بین این همه موضوع شما یه سره رفتی رو دفاع مقدس؟
دوست عزیز شما چند تا موضوع رو بیان فرمودید که اصلا با اونا کاری نداریم اینجا.
حرف من نه توهین بوده و نه چوب لای چرخ کسی گذاشتم و نه از کسی ناراحتم و نه مشکلی دارم
شما انگار از جای دیگه ناراحتی .
اگر حرفهای من باعث رنجش خاطر شما شده ببخشید.
ولی به قول خودتون
بهتره دست هم دیگه رو بگیریم - همدیگه رو تشویق کنیم تا یکم پیشرفت کنیم

پس چرا بیکار نشتسی دوست من ؟
بفرما به راحتی یک فریم درست کن که پر محتوا باشه ، ما هم لذت میبریم ، ابتدا خودتون انجام بدید بعد راهنمایی کنید ....
:lol:
ممنون دوست عزیز از نظراتت :rose:
شما انگار حرف من رو متوجه نشدید
من فعلا در بحث 3d و مت پیتینگ به اون حد نرسیدم و این کارها هم تک نفری یه خوبی جواب نمیده.
چون این پتانسیل و توانایی رو در شما دیدم این حرفها رو بهتون زدم و حس کردم که در ک می کنید ولی نمی دونستم که اینطور برخورد می کنید.

موفق باشید
حرفاتون درسته ولی خدایی نکرده به فکر کسی خطور نکنه که منو حمید میخواستیم تبلیغات احزاب دیگری رو انجام بدیم
موضوعات خوبی رو پیشنهاد دادین و خیلی ازتون هم ممنونم
ولی مسابقه محدودیت زمانی و موضوعی داشت
که حمید گفت صحنه ای بسازیم تو کارگاه نجاری داستان داشته باشه و فقط یه مشت ابزار مدل نکنیم بعدم رندر
و اینم قبول دارم که کارمون خیلی جا داشت تا بهتره بشه هم موضوعی هم فنی ولی تو این تایم در حد توانمون نبود

امیدوارم بتونیم توی کارهای بعدی نتایج بهتری رو بدست بیاریم تا افراد بیشتر از کارمون راضی باشن و از افراد با تجربه ای مثل شما رو هم ازشون قافل نشیم
از توجهتون بسیار ممنونم

یا حق:rose:

ممنون دوست عزیز
majidonline_rose.gif

شما کارتون رو در این زمان محدود بسیار عالی انجام دادید.
معلومه که با امکانات بیشتر ، زمان مناسب کارهای بسیار خوبی میتونید انجام بدید .

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا