? What Is Wireless Networking With " O.F.D.M " Technology

ezraeel_joon

New Member
با سلام

OFDM چیست ؟ به چه نوع Hardware نیاز دارد ؟ هزینه Base Server و Client های آن چقدر است ؟ آیا شرکتی میشناسید که آنرا پشتیبانی کند ؟

من فقط ميدونم اين يك تكنولوژي است كه كلاينت را از داشتن ديد مستقيم ( Line Of Sight ) بی نیاز میکند. همین

ببخشید سوالاتم زیاد شد !! :oops:

NextWorld IT

Active Member
با سلام
OFDM يا Orthogonal Frequency Division Multiplexing به متودی گفته ميشود که اجازه ارسال data با rate بالا با کمترين امکانات رو ميده...
ofdm این امکان رو ميده که اطلاعات زيادی رو به وسيله radio waves ارسال کنيد.
اگر بخوام يکم ساده توضيح بدم کاری که این سيستم ميکنه اینه که يک signal راديويی رو به چند sub-signal کوچيکتر تقسيم ميکنه و به گيرنده با فرکانس هاي متفاوت به صورت همزمان ميفرسته
حالا 802.11 wlan از این سيستم استفاده ميکنه
حالا بايد ببينيد که standard شما چيه براي wireless lan که ميخوايد بسازيد چون چند standard وجود داره که هرکدوم از system هايه متفاوت استفاده ميکنند
مثلا
IEEE 802.11
IEEE 802.11a(Wi-Fi)
Bluetooth
HomeRf
HyperLan/1 و 2
خب حالا من IEEE 802.11a رو که متداول هست رو توضيح ميدم با این سيستم ميتوانيد تا 54Mbps سرعت ارسال داشته باشيد در 5GHz band.
از دو سيستم امنيتی به نام WPE و WPA استفاده ميکنه
براي راه اندازي اینظور شبکه ها شما اکثر قطعاتتون بايد از يک standard استفاده کنن.
در باريه قيمتش هم من خبر ندارم که در ایران قيمت این وسايل چقدر هست.
در ضمن این هم بگم که کار کردن با این طور شبکه ها بسيار دلچسب هست
شما ميتوانيد با laptop راه بريد و از اینترنت استفاده کنيد تنها با استفاده از يک wireless pc card و wireless access point.

ممنون

ezraeel_joon

New Member
با تشکر فراوان از شما دوست عزیز.

با توجه به توضیحات شما و بررسی که خودم تویه این فاصله انجام دادم چند تا سوال دیگه هم برام پیش اومده ! که اگه بتونی کمکم کنی ممنون میشم .

اول میخواستم بدونم که راهی وجود داره که برای تجهیزات کلاینت بتونیم کابل RF را حذف کنیم ؟ چون این کابل در ایران بسیار گران است و مبدل های RF به RG هم کیفیت خوبی ندارند و باعث ایجاد اشکال میشوند.

دوم اینکه شرکت در این روش ( OFDM ) که ادعا شده نیاز به دید مستقیم ( NLOS ) ندارد ( مثلا شرکت Alvarion ) تا چه حدی صحت دارد ؟ یعنی امواج در این روش قدرت عبور از چه موانعی را دارند ؟ آیا به این معنی است که تنها کافیست ما در محدوده انتشار امواجی که توسط Base اصلی ایجاد شده ( حالا با فرض اینکه حداقل آمپلی فایر 1W هم در طراحی شبکه دیده شده باشد ) قرارداشته باشیم ؟ بطور کلی محدودیتهای آن چیست و در چه زمانی ما امکان برقراری ارتباط Client و Server را نخواهیم داشت .

سوم اینکه قیمت این تجهیزات ( فقط یک Client ) در انگلستان بیشتر از 150 پوند است یا کمتر ؟ اگر از قیمت Base هم اطلاعی داشته باشی که دیگه حجت و بر ما تموم کردی !! چون در ایران فقط Base آن را 000/000/17 تومان ( معادل حدودا 000/13 پوند ) میفروشند!

از وقتی هم که گذاشتی برای جواب سوال ممنونم

موفق و پیروز باشید

ezraeel_joon

New Member
بازهم سلام

اگر كسي نمايندگي فروش ALVARION در ایران را میشناسد هم ممنون میشم آدرس یا تلفنشو بنویسه

NextWorld IT

Active Member
سلام
شما بگيد سيستمتون home and office هست يا medium or large business تا من قيمتشو بهتون بگم..

ezraeel_joon

New Member
برای یک Wireless ISP با حداقل 100 Client که ممکنه این Client ها Single یا به یک LAN مستقل مرتبط باشند . حداقل تا 10 كيلومتر ( هوايي )‌ را هم بدون ديد مستقيم ( ‌NLOS ) بتواند Support کند.

با تشکر

NextWorld IT

Active Member
يک منبع بسيار عالی پيدا کردم که پاسخ همه سوالات شما رو ميده....
شما ميخوايد این کار رو تو تهران انجام بديد!؟؟؟
فکر نميکنم جا افتاده باشه...اميدوارم که analys خوبی کرده باشيد که ضرر نکنيد....

کد:
The World's Largest Source of Broadband Wireless 802.11 and 802.16 Information, Whitepapers and News on Broadband Wireless Internet Radios, Amplifiers, Antennas, WLAN and Wireless Test Equipment

http://www.bbwexchange.com/

ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا