dolari

New Member
بررسی و تحلیل ارز دیجیتال pi network
%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%9FPi-network.jpg


pi network چیست ؟
آیا pi network کلاهبرداری است؟
فلسفه و اهداف ارز دیجیتال پای نتوورک چیست ؟
آینده ارز دیجیتال پای pi چه می شود ؟

در این مقاله قصد داریم به طور خلاصه و به دور از هر گونه کلیشه و تعصب و کاملا منطقی و با زبانی ساده به بررسی این پروژه پرداخته و با پاسخگویی به سوالات بالا در مورد ارز دیجیتال pi network و اپلیکیشن آن نکات و توضیحاتی را خدمت شما ارائه دهیم.
در صورتی که هنوز برنامه پای نتوورک را نصب نکرده اید لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این برنامه به صفحه زیر مراجعه نمایید :

کسب درآمد با اپلیکیشن Pi Network و ارز دیجیتال پی ( پای )

مدیریت وبسایت دلاری شخصا مطالبی که در مورد این پروژه در سایتهای دیگر ارائه شده بود را بررسی نمودند.
اصولا انتقاد داشتن به هر مساله یا پروژه و بررسی اصولی و منطقی آن بسیار خوب بوده و حتی باعث رشد آن پروژه خواهد شد.و ما هم موافق آن هستیم ولی اینکه یک پروژه ای را با دلایل غیر منطقی صرفا کلاهبرداری بخوانیم درست نیست.
همانطور که میدانید پروژه ی pi network بیش از یک سالی هست که لانچ شده و چند ماه پیش هم ما آن را به عنوان یک ایردراپ airdrop در سایت دلاری معرفی نمودیم.در چند ماه اخیر به شدت در سطح جهان و مخصوصا کشور ایران در حال گسترش بوده است.
شعار اصلی pi network استخراج ارز دیجیتال با استفاده از یک گوشی موبایل ساده و بدون نیاز به سخت افزارهای خاص، و گران قیمت و پردازش های سنگین نرم افزاری هستش.
به گفته ی توسعه دهندگان این پروژه یکی از اهداف اصلی آن دسترسی آسان عموم مردم جامعه به ارز دیجیتال بدون انحصار و شرایط خاص هست.
یک از مهمترین پارامترهای ماندگاری رمز ارز ها کاربرد پذیری آنهاست.یعنی اینکه یک رمز ارز بتواند به عنوان یک پول و با ارزش مشخص در تبادلات مالی مردم و خرید و فروش کالا یا خدمات استفاده شود.
میتوان گفت رمز ارز هایی که تاکنون منتشر شده اند، هنوز نتوانسته اند چنین کاربرد عملی به معنی واقعی پیدا کنند.طبق گفته توسعه دهندگان pi network هدف این پروژه حل کردن موارد یاد شده هستش.
حال تا چقدر در این اهداف موفق شوند باید منتظر باشیم و ببینیم این پروژه به کجا خواهد رفت. و هم اینکه در مدت حدود یک سال بیش از سه و نیم میلیون کاربر پیدا کرده میتوان به عنوان یکی از نقاط قوت و موفقیت برای این پروژه نام برد.
در مورد بحث کلاه برداری pi network که بعضی از افراد در سطح اینترنت مطرح میکنند، لازم هست نکاتی را یادآور شویم.
اول اینکه باید ببینیم فلسفه بیت کوین به عنوان اولین و معروف ترین ارز دیجیتال جهان چیست؟ بیت کوین چرا بیت کوین شد؟
Airdrop به معنی توزیع ارز دیجیتال رایگان در بین مردم به منظور آشنایی هرچه بیشتر افراد با ارز مورد نظر هست. پس از اینکه ارز مورد نظر تعداد زیادی کاربر پیدا کرد آن را در صرافی های بین المللی لیست و قیمتگذاری میکنند.
پس از آن از طریق صرافی ها خرید و فروش میشوند. و اگر ارزی کلاه بردار یا اسکم نباشد، قیمت نهایی آن توسط بازار و با توجه به میزان عرضه و تقاضای آن ارز مشخص خواهد شد.
شرکت در airdrop های معتبر یکی از بهترین روش های کسب درامد دلاری از اینترنت هستند. و بسیاری از افراد با استفاده از این سیستم به ثروت های کلانی رسیده اند.معمولا پس از اتمام مرحلهی airdropدیگر ارز مورد نظر رایگان به کسی پرداخت نمیگردد.
در اینترنت چند ویدئو از دو نفر پخش شده که در مورد کلاه برداری pi network صحبت میکنند و یک سری اشکالاتی به این پروژه گرفتند.که با بررسی که تیم سایت دلاری انجام داده است، هیچ کدام از این اشکالات دلیل قطعی برای کلاه برداری یا اسکم بودن این پروژه نیستند.
اولا بعضی از کاربران این پروژه را به عنوان یک سیستم هرمی معرفی میکنند.
همانطور که در سایت دلاری هم توضیح دادیم بزرگترین مشخصه سیستم های کلاه برداری هرمی یا پانزی، این هست که برای ورود به آنها سرمایه گذاری اجباری هست.
و افراد سطح های بالاتر از پول هایی که نفرات بعدی وارد سیستم میکنند درامد کسب می نمایند. و حتی تا چند سطح هم پورسانت دریافت میشود.
ولی کاملا بدیهی است که پای یک سیستم airdrop رایگان است و هیچ ارتباطی با بحث هرمی یا پانزی ندارد.
ببینید حقیقت این هست که نمیتوان انتظار داشت ارزش ارز pi به قیمت بیت کوین برسد. البته تا چند سال دیگر هیچکس نمیداند چه اتفاقی خواهد افتاد. ولی حتی اگر ارزش آن به چند دلار هم برسد برای افرادی که در حال حاضر وارد شبکه شده اند و فعال هستند میتواند درامدزایی قابل قبولی داشته باشد.
در مورد بحث قیمت گذاری هم باید مجددا عرض شود که طبق گفته تیم مرکزی pi هنوز به طور رسمی قیمت ارز پای مشخص نشده و تا شبکه بلاک چین آن رسما راه اندازی نگردد امکان خرید و فروش در صرافی ها وجود ندارد.
بازاریابی ارجاعی یا رفرال مارکتینگ یک مدل بازاریابی ویروسی هست که در همه دنیا مرسوم بوده و هیچ ارتباط مستقیمی با سیستم های هرمی ندارد. هرچند که میتوان گفت سیستم های هرمی نیز خود یک نوع بازاریابی ویروسی محسوب میشوند.دوستانی که در مورد این مباحث علاقه دارند میتوانند جستجو نمایند.
یکی از سایت هایی که این پروژه رو نقد کرده جالبه که اول از همه خودش قیمت ارز pi را در سایتش ثبت نموده بود.
البته افرادی که به صورت تخصصی در زمینه بلاکچین و رمز ارز ها کار می کنند به قطع یقین حکم به کلاهبردار بودن پای نتورک نداده اند.
حتما بخوانید :
سوالات متداول در مورد رمزارز پای و نحوه افزایش درآمد
 
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا