[phpNuke] phpnuke 7.8 فارسي مشهدتيم بهمراه Installer

به نام خدا
php-nuke 7.8 فارسی مشهدتیم اماده شد
امکانات این نسخه :
سیستم امنیتی نگهبان ناک کاملا فارسی
سیستم امنیتی fortress و نسخه جدید سیستم امنیتی مشهدتیم MTSN V.2
فارسی سازی ماژول جدید Advertising
افزوده شدن قابلیت Installer برای راحتی در نصب این نسخه بدون نیاز به تنظیم config.php یا Import اطلاعات دیتابیس
ادیتور در انجمن ها و............................
راهنمای نصب : برای نصب php-nuke 7.8 فارسی پس از کپی فایل های درون شاخه html در کامپیوتر شخصی یا سایت خود در مرورگر به شاخه install رفته و مراحل نصب را طی کنید
مثال در کامپیوتر شخصی : http://localhost/phpnuke/insatll
روی سایت : www.siteshoma.com/install
به وسیله installer فقط لازم است یک دیتابیس از طریق phpmyadmin ایجاد کنید بقیه مراحل به صورت 7 مرحله در installer گنجانده شده
فایل nuke.sql در پوشه sql قرار داده شده تا دوستانی که میخواهند بصورت دستی 7.8 رو نصب کنن از این فایل استفاده کنند
نکته مهم : بعلت اضافه شدن جدول حدید nuke_cities در نسخه 7.8 import شدن اطلاعات دیتابیس زمان بیشتری خواهد برد
لینک دریافت فایل : http://www.mashhadteam.com/modules.php?name=Downloads&d_op=getit&lid=111
با اروزی موفقیت برای شما - گروه فارسی سازی مشهدتیم

spsgorgan

Active Member
موفق و پيروز باشيد . آقا ما كه الات 7.7 داريم چه طوري ميتونين آپگريد كنيم .

سلام آقا دستت درد نکنه من نصب کردم
ولی یه مشکل دارم وقتی وارد ادمین می شم یعنی بعد از وارد کرد یوزر و پسورد که وارد می شه روی هر کدوم از قسمت های مدیریت می زنم دوباره از من یوزر و پسورد می خواد و همین طور ادامه داره و من نمی تونم کاری بکنم چرا اینطوریه ؟
یه چیز دیگه من الان که 7.8 رو نصب کردم چه جوری دیتابیس نوک 7.3 رو که قبلا داشتم روی اون بریزم؟
لطفا جواب بدبن مرسی از زحماتتون.

سلام
راهنمای اپدیت از نسخه 7.7 مشهدتیم به 7.8
1 - فایل های نسخه 7.8 رو به صورت کامل جایگزین نسخه قبل کنید (اپلود کنید) تا اونجا که میتونید از یک برنامه مناسب ftp استفاده کنید مثل cute ftp - ws ftp - ftp voyager و.... ضمن اینکه نیازی به اپلود مجدد پوشه images نیست
2 - فایل upgrade77-78.php رو از پوشه upgrades\7.x کپی و در در شاخه اصلی سایتتون کپی کنید (جایی که mainfile.php و config.php و.. هست)
3 - اگر شما در نسخه 7.7 در ابتدای نصب فایل Patch.php رو اجرا کردین لازمه که upgrade77-78.php رو با یک ادیتور باز کنید و این چند و خط رو از ابتدای این فایل (از خط 32 به بعد) پاک کنید و این فایل رو ذخیره کنید :

کد:
$db->sql_query("alter table ".$prefix."_stories change informant informant varchar(25) not null default ''");
$db->sql_query("alter table ".$prefix."_stories change aid aid varchar(25) not null default ''");
$db->sql_query("alter table ".$prefix."_autonews change informant informant varchar(25) not null default ''");
$db->sql_query("alter table ".$prefix."_autonews change aid aid varchar(25) not null default ''");
$db->sql_query("alter table ".$prefix."_reviews change reviewer reviewer varchar(25) default NULL");
$db->sql_query("alter table ".$prefix."_reviews_add change reviewer reviewer varchar(25) not null default ''");

// Forums Tables Alteration
$db->sql_query("alter TABLE ".$prefix."_bbsessions ADD COLUMN session_admin tinyint(2) DEFAULT '0' NOT NULL");
$db->sql_query("update ".$prefix."_bbconfig SET config_value='.0.15' where config_name='version'");
4- در صورتی که فایل Patch.php رو در نسخه 7.7 مشهدتیم اجرا نکردین! این خط ها لازم نیست پاک بشه
5 - فایل upgrade77-78.php رو در مرورگر خودتون اجرا کنید مثال : localhost/nuke8/upgrade77-78.php یا www.siteshoma.com/upgrade77-78.php

برای اپدیت از نسخه های قبلی به ترتیب باید فایل های اپگرید رو اجرا کنید مثلا از 7.3 به 7.8
اول : upgrade73-74.php
دوم : upgrade74-75.php
سوم : upgrade75-76.php
چهارم : upgrade76-77.php
پنجم : upgrade77-78.php

نکته : این مشکل پسورد خواستن بر میگرده به نوع اپلود فایل های شما راستش من خودم برای یکی از دوستان که میخواستم نصب کنم به همین مشکل برخوردن چون فایل زیپ رو روی سرور باز کرده بودم و خب حق دسترسی درستی برای فایل ها تعیین نشده بود وقتی مجدد فایل ها رو با cute ftp اپلود کردم مشکل حل و شد و دیگه مدام پسورد نخواست برای حل این مشکل فایل های قبلی رو حذف و مجدد و اپلود کنید
قبل از هر گون اپگرید فایل ها یا دیتابیس حتما از بانک اطلاعاتی پشتیبان بگیرید

آخرین ویرایش:
ضمننا اگه در کامپیوتر شخصی تست میکنید مجد ناک رو نصب کنید و فایل های قبلی رو حذف و کپی کنید یا یک ناک دیگه نصب کنید

آخرین ویرایش:
خیلی ممنونم آقا امیر من اپدیت کردم از همون راهی که گفتید یعنی:
اول : upgrade73-74.php
دوم : upgrade74-75.php
سوم : upgrade75-76.php
چهارم : upgrade76-77.php
پنجم : upgrade77-78.php

اما حالا چند مشکل دارم در قسمت مدیریت

1. مثلا برای فرستادن خبر جدید بعد از تنظیم خبر وقتی روی فرستادن خبر می زنم خبر فرستاده می شه اما صفحه مثلا در این موژول که بعد از فرستادن خبر باید بره به adminMain نمی ره و همونجا گیر می کنه یعنی یه صفحه خالی می یاد البته خبر فرستاده می شه. برای بقیه موژول ها هم همین طوره

2. بالای اکثر موژول ها مثل همین فرستادن خبر نوشته Access Denied . یعنی اول یه صفحه می یاد که نوشته Access Denied بعد موژل می یاد که بالای اونم نوشته Access Denied

3. قسمت مدیریت بعضی موژول ها مثل nukejokes کار نمی کنه
نمی دونید مشکل از کجاست ؟
راستی من فایل ها رو به صورت یه فایل زیپ روی هاست باز کردم
خیلی ممنون که سوال قبلی رو جواب دادین

آخرین ویرایش:
سلام امیرحسین جان اینکه Access Denied میده مشکل نداره علتش اینه که از نسخه 7.5 به بعد یه مقدار ساختار phpnuke تغییر کرد حالا به خوب یا بدش کار نداریم اما قسمت admin مدیریت بعضی از ماژول ها از پوشه admin اصلی سایت جدا شد مثلا تو ماژول news رو که ببینی پوشه admin اضافه شده علت اینکه به شما Access Denied میده اینه که هنوز فایل های قدیمی مدیریت مثلا news یا Reviews و... هم تو پوشه admin داخل ماژول هست هست هم اینکه تو پوشه admin اصل کاری پس باید این فایل های اضافه رو حذف کنی این مطلبی که پایین گذاشتم برای فارس یسازی نسخه 7.5 بود که قبلا نوشتم چه فایل هایی باید حذف بشه در مورد ماژول جوکستان من با این ماژول کار نکردم اما ممکنه نسخه قدیمی باشه برای 7.8 چون دیگه تو 7.8 چیزی به نام admin.php نداریم و همه جا فایل ادمین به صورت admi_file تعریف شده و ممکنه لازم شما قسمت مدیریتش رو ویرایش کنی و admin.php رو به admin_file تغییر بدی در کدها یا اینکه نسخه هما هنگ با version های 7.6 تا 7.8 رو دانلود کنی
در مورد اپديت به نسخه 7.5

فايل هاي نسخه 7.5 بايد جايگزين نسخه قبلي بشه پوشه هاي blocks - db نيازي به تغيير نداره بقيه بايد كامل جايگزين بشه
بعد كه فايل ها كامل اپلود شد بايد يك سري از فايل هاي پوشه admin لازمه كه حذف بشه بريد به پوشه admin سه تا پوشه اونجاست link - modules - case داخل اين پوشه ها هر چي فايل كه مربوط ميشه به اين بخش ها حذف كنيد : content, faq, download, encyclopedia, links, polls, reviews, stories, topics مثلا در پوشه modules بايد فايل هاي stories.php - polls.php - download.php ........ و به همين صورت مثلا در پوشه link فايل هايي مثل links.weblinks.php - links.topics.php - links.faq.php بايد پاك بشن خلاصه هر چي فايل در مورد content, faq, download, encyclopedia, links, polls, reviews, stories, topics هست رو در اين سه پوشه از شاخه admin حذف كنيد
همچنين از شاخه اصلي سايتتون همون جايي كه mainfile.php هست فايل auth.php رو پاك كنيد
وقتي ازمطمئن شدين فايل ها درست پاك شده و فايل ها همه جايگزين شدن اخرين كار شما اين كه فايل upgrade74-75.php كه در شاخه mtnuke5\upgrades\7.x هست رو در root سايت خودتون يعني جايي كه فايل هاي اصلي مثل mainfile يا index.php هست اپلود كنيد و در مرورگر خودتون اين فايل رو فرابخونين مثلا :
www.mashhadteam.com/upgrade74-75.php

خیلی ممنون آقا امیر درست شد ولی فقط مشکل اولی که بالا گفتم مونده اگه وقت داری لطفا جواب بده .
خیلی ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا