Naiad

mixepilm

Member
سلام دوستان،

من نرم افزار Naiad رو نصب کردم و بنظر نحوه کرک کردنش هم آسون بود،اما وقتی برنامه رو میخوام باز کنم،یه پیغام میده و برنامه هم باز نمیشه،در ضمن این بار اول هست که نصبش میکنم،دوستانی که باهاش کار کردن ممنون میشم راهنمایی کنن؟!!!:rose:

سوال بعد اینکه آیا پلاگینی هم داره برای مایا بعنوان رابط بین Maya و Naiad ؟

مرسی پیشاپیش تشکر میکنم:rose:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
سلام دوستان،

من نرم افزار Naiad رو نصب کردم و بنظر نحوه کرک کردنش هم آسون بود،اما وقتی برنامه رو میخوام باز کنم،یه پیغام میده و برنامه هم باز نمیشه،در ضمن این بار اول هست که نصبش میکنم،دوستانی که باهاش کار کردن ممنون میشم راهنمایی کنن؟!!!:rose:

سوال بعد اینکه آیا پلاگینی هم داره برای مایا بعنوان رابط بین Maya و Naiad ؟

مرسی پیشاپیش تشکر میکنم:rose:

اگر میشه لینکی رو که دانلود کردی قرار بده :rose:

LinkinForEver

یه دنیا ممنون تو Gfxdomin بود نامردا تورنتش رو نذاشته بودن وگرنه زحمت نمیدادم
مرسی :rose:

mixepilm

Member
یه دنیا ممنون تو Gfxdomin بود نامردا تورنتش رو نذاشته بودن وگرنه زحمت نمیدادم
مرسی

عزیزمی، حالا نصبش کن ببین میتونی کرکش کنی،چون این دیگه آخرین نسخه ای بود که Autodesk اومد خریدش و گفت که فعلاً این محصول به صورت Stand-alone به فروش نمیرسه تا وقتی که اعلام کنیم.

این هم لینک خود Autodesk :
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/pc/item?id=20307972&siteID=123112

من نسخه قبلیش رو دانلود کردم،کرک شد اگه خواستین بگید براتون بذارم.

در کل 2تا آموزش رسمی بیشتر توی نت ازش پیدا نمیشه که اون رو هم خواستید بگید براتون میذارم.

خداییش خیلی قویه،همین که باز مثل Houdini بر اساس node base هست باز جای بحث کردن داره:lol:

LinkinForEver

باشه امشب دان میکنم ، خبرشو میدم ، من 2 روز بشینم پا نرم افزار در حد خوبی یاد میگیرم اما این هودینی بی پدر مادر رو نمیشه یاد گرفت که !!! :lol:
:rose:

LinkinForEver

والا به خدا تا یک نود میدی یک نود دیگه از اونورش میپره بیرون باز تا اونو جمع میکنی میبینی شد 10 نود !!!

mixepilm

Member
آره دقیقاً :lol:

حالا این خوبه،نمیدونم با NAIAD تا حالا کار کردی یا نه،من 2روزه وقت گذاشتم روش تا ببینم چی به چیه،وقتی برنامه رو باز میکنی هیچی نداره فقط کافی وارد اون بخش Node editorـــش بشی اون موقع قدرتش رو احساس میکنی.

در کل من هیچی ازش نفهمیدم:mad::green:

mixepilm

Member
تخصص این برنامه هم دقیقا مثل Houdini هستش،برای طراحی dynamics , particles , fluid simulation و این دسته هست.

نرم افزاری هست که توی Avatar , harry potter و ... برای شبیه سازی ازش استفاده شده که تقریبا قبل از ساخت فیلم Avatar این برنامه هم ساخته شد. کلی برا خودش گل کرد چون هم سازگاری با نرم افزار های این دسته داشت هم اینکه با thinking particles و باقی پلاگین ها هم سازگاری داره،بر خلاف مایا که سیستم Oceanــــــش بر مبنای collision و sparks نیست این بر عکس کارش همینه.

مثل Houdini میتونه مقدار خیلی زیادی پارتیکل رو توی فضا پخش کنه با solver های قوی که داره همزمان میتونه تمامی این پارتیکل ها رو محاسبه و شبیه سازی کنه.

پیشنهاد میدم حتما نمونه هاش رو توی Vimeo.com چک کنی.

این هم یه لینک خیلی خوب راجب به "تکنولوژی" NAIAD که برای فیلم Avatar استفاده کردن.

http://www.fxguide.com/featured/The_Tech_Behind_the_Tools_of_Avatar_Part_2_Naiad/

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
دوست عزیز من حدود 6 ، 7 ماه پیش بود naiad رو DL کردم. همیشه وقتی چیزی رو میخوای استفاده کنی دنبال video ـهایی که ازش ایجاد کردن با نرم افزار مشابهش بگرد و راحت مقایشون کن.

من نمیگم naiad خوب نیست که عالیه ولی اگه video ـی از مقایسه و VS که از این نرم افزار با real flow گذاشتم میبینی که real ازش جلو میزنه

تازه inter face خوب و user friend ـی real هم به کنار.

Auto desk دید نمیتونه از پس next limit بر بیاد رفت یه نرم افزاری رو خرید که بتونه real رو کنار بزنه. البت چون دیگه برای auto شد 100% pipline ـهای خوبی بین این نرم افزار و محصولات دیگه auto ایجاد میشه. نرم افزار خیلی خوبی ولی برای ما نه.

برای ما که هیچ برای خیلی از اون وری ها هم همین real flow خودمون کافیه که هیچ زیادی. زیاد روش حساب وا نکن که 1 دهم آموزشی های real هم ازش پیدا نیمکنی. فقط وقت صرف کردنه عزیز. البت فعلا.

در مورد کرکش هم من همین مشکل رو داشتم با یه restart کردن حل شد و بالا امد که انگار برای شما هم مشکل حل شده.

حق یارت

LinkinForEver

سلام حسین خوبی اره اصلا با ui ــش حال نکردم !

mixepilm

Member
سلام
دوست عزیز من حدود 6 ، 7 ماه پیش بود naiad رو DL کردم. همیشه وقتی چیزی رو میخوای استفاده کنی دنبال video ـهایی که ازش ایجاد کردن با نرم افزار مشابهش بگرد و راحت مقایشون کن.

من نمیگم naiad خوب نیست که عالیه ولی اگه video ـی از مقایسه و VS که از این نرم افزار با real flow گذاشتم میبینی که real ازش جلو میزنه

تازه inter face خوب و user friend ـی real هم به کنار.

Auto desk دید نمیتونه از پس next limit بر بیاد رفت یه نرم افزاری رو خرید که بتونه real رو کنار بزنه. البت چون دیگه برای auto شد 100% pipline ـهای خوبی بین این نرم افزار و محصولات دیگه auto ایجاد میشه. نرم افزار خیلی خوبی ولی برای ما نه.

برای ما که هیچ برای خیلی از اون وری ها هم همین real flow خودمون کافیه که هیچ زیادی. زیاد روش حساب وا نکن که 1 دهم آموزشی های real هم ازش پیدا نیمکنی. فقط وقت صرف کردنه عزیز. البت فعلا.

در مورد کرکش هم من همین مشکل رو داشتم با یه restart کردن حل شد و بالا امد که انگار برای شما هم مشکل حل شده.

حق یارت

سلام،مرسی از نظرتون.

آره interface خوبی نداره،تا اونجایی که من راجبش تحقیق کردم،فهمیدم این برنامه واسه پروژه Avatar ساخته شده بعد نتیجه ای که ازش گرفتن باعث شده که توی پروژه های سینایی بعد هم ازش استفاده کنن.

با نظرتون کاملا موافق،و اینکه آموزش یا رفرنس کمی هم فعلا ازش موجود هست،تنها آموزش رسمی که ازش اومده بیرون

http://cmivfx.com/store/331-NAIAD+Simulating+Liquids+Volume+1

http://cmivfx.com/store/411-NAIAD+Simulating+Liquids+Volume+2

iکه توی آموزش اول حسابی از kernel اصلی NAIAD صحبت میکنه(خواستید لینک مستقیمش رو براتون میزارم)

اما با همه این حرف ها به قول شما،تا وقتی Real Flow یا Houdini هست فکر نمیکنم نیازی به یادگیری این باشه در کل تجربه خوبیه!!!

برا نصبش هم من کرک کردم , restart هم کردم اما باز جواب نگرفتم مجبور شدم یک نسخه قدیمی ترش رو نصب کنم...!

شما چجوری کرک کردین جواب داد؟!

LinkinForEver

تو فیلم های زیر به صورت کامل استفاده شده :

• Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 (Framestore London)
  • Narnia: Voyage of the Dawn Treader (Framestore London)
  • Gulliver’s Travels (Weta Digital)
  • X-Men: First Class (Weta Digital)
  • Final Destination 5 (Prime Focus)
  • The A-Team (Weta Digital)
  • Shark Night 3D (Reliant MediaWorks/Crater Studios/Shadow VFX)

امین هم یک اموزش خوب گذاشته ( امین تریدی)

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
در مورد Avatar بله البت فقط فکر کنم فقط مایعات، تا اونجایی که من اطلاع دارم، یعنی کاری مشابه real flow میکنه و شبیه سازی سیلاتی مثل دود و انفجار رو انجام نمیده.

این چیزی بود که من نصب کردم Exotic Matter Naiad 0.6.0.69_Win_x64

اینم متن کرکش

[CSS]Naiad 0.6.0.69 for Windows x64

Get the installer from its site or wherever (size is 183,716 KB) and follow the instructions below.

If you have a pesky antivirus, have it exclude the two patched files or just the program's installation folder.
The patched files are encoded and antivirus tools sometimes complain.

The patch applies to local licensing and not the licensing server.
If you need network licensing you should buy the program.

Naturally, there is no reason to even run the license configuration/server.

Installation:

1. Install the program in evaluation mode and select all options.

2. Replace, using the two patched files in the archive. Make sure you replace the proper file in the proper folder (make a copy of the originals just in case).

3. See Notes below

4. Run the program.

5. Go and buy it if you make money with it or can afford it.

Note ***

1)
The system's PATH should have been updated with the program's \bin and \lib folders.
You might need to also add the folder: C:\Program Files\Exotic Matter\Naiad-0.6\Server\user-ops

2)
Make sure this environment variable is set: NAIAD_PATH=C:\Program Files\Exotic Matter\Naiad-0.6\
It got deleted if you happened to uninstall a previous version.

3) Any warnings about not finding some DLLs (RenderMan and such) even though they are there, seems to be a leftover wrong message in the code.
It's either that warning or an error. Not much of a choice eh? Just ignore them.

Have fun

roocoon[/CSS]

جدیدترین ارسال ها

بالا