Multiple ip addresses for NAT in ISA Server

shahrokh_xp

Active Member
با سلام

بنده با ISA Server و RRAS ویندوز سرور 2003 یک وی پي ان server راه اندازی کردم.
بر روی سرور 2 تا interface وجود داره! یکی internal هست که به شبکه داخلی وصل هستش و IP از رنج 192.168 داره و کاربران وی پي ان از طریق این اینترفیس به سرور کانکت میشوند و دیگری اینترفیسی هستش که به wireless router یک ISP وصل هستش- external مثلاً!
ISP یک رنج IP valid /29 به ما داده که بنده این آی پی های valid رنج اسلش 29 رو روی اینترفیس external ست کردم.(6 تا ای پی ولید)

وقتی توی ISA ترافیک وی پي ان ها رو به external به صورت NAT تعریف می کنم,از اولین IP Valid اون اینترفیس برای کانکت شدن به اینترنت استفاده می کنه!
حالا سوال بنده این هستش که آیا امکانش هست این IP تغییر کنه یا به user های خاص وی پي ان یه IP dedicated ولید تعریف کرد؟

یا به عنوان سوال دوم و مهم تر،آیا راهی هست که وقتی ISA Server نصب شده،به جای استفاده از NAT در Network Rules های ISA،به گونه ای NAT بر روی خود RRAS کنترل بشود؟
بنده وقتی که ISA را برای کنترل RRAS نصب می کنم،دیگر نمی توانم از بخش NAT/Basic Firewall موجود در RRAS استفاده کنم (یعنی عملاً تنظیم کردن و نکردنش تاثیری نمی گذارد)

من میدونم که این کار توسط reserve کردن public ip در NAT/Basic Firewall برای یک ip خاص و با اختصاص دادن public ip ها در address pool امکان پذیر هستش به همین دلیل سوال مهمتر (سوال دوم) خودم رو مطرح کردم.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا