multi/sub

-abdollah

New Member
با سلام،قبلا در مورد متریال مولتی ساب صحبت شد ولی فکر میکنم هنوز یه خورده قضیه مبهم هست البته حداقل واسه من. حالا میخواستم سوالم رو این جوری بپرسم که من تو پروژه هام از آبجکت های سنگین جهت سبکی فایلم از اونا پروکسی میگیرم ، حالا اگه بخوام به پروکسی آبجکت هام متریال خودشون رو بدم نیاز دارم که از خود آبجکت ها متریالشون رو به صورت متریال مولتی ساب سیو کنم تا به پروکسی همون آبجکت بدم البته این نکته رو هم بگم که بعضی آبجکت هایی که استفاده می کنم متریالشون مولتی ساب هست و برای سیو کردنش مشکلی ندارم فقط منظور آبجکت هایی هست که متریال هر بخشش جداگانه ساخته شده ؟ با تشکر

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

دو تا روش رو میتونی پیش بگیری

1- موقعی که مثلا یه درخت که تنه و برگها و شاخه هاش از هم جدا هستند و متریالهای متفاوت دارند رو میخوای به پروکسی تبدیل کنی در هنگامیکه در تنظیمات پروکسی قرار داری بجای اینکه مدل رو که دارای بخشهای مجزا هست بصورت

Export all selected objects in a single file ذخیره کنی از گزینه Export each selected object in a separate file استفاده کن و چک Automatically create proxies رو فعال کن تا مدلها با پروکسی که تمامی متریال ها رو در بر داره جایگزین بشه

2- قبل از Export کردن بصورت Single file تمامی موضوعات رو Attach کن، با اینکار مکس بصورت اتومات متریال مالتی ساب میسازه حالا با قطره چکان یه نمونه از این متریال رو نمونه گیری کن و در متریال ادیتور نگه دار و بعد از Export کردن و Import کردن پروکسی این متریال رو بهش اعمال کن

امیدوارم مفید بوده باشه

موفق باشید

-abdollah

New Member
سلام ممنون از پاسخی که دادین روش اول تاثی گذار و اجرایی بود و براحتی انجام شد ولی روش دوم رو نتونستم انجام بدم اگه میشه در موردش بیشتر توضیح بدین البته اون قسمتی که در مورد attach هست . من از attach منوی کرکره ای گروپ استفاده می کنم با تشکر

Hidden Dragon

کاربر فعال
با سلام،

شما باید یک موضوع از موضوعات مورد نظرتون رو به Edit Poly تبدیل کنید و از فرمان Attach در داخل Edit poly استفاده کنید و بعد هم مابقی مراحل رو دنبال بفرمایید

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا