motion capture

hamed-ddd

Well-Known Member
تا اونجا که من فهمیدم موشن کپچر یکی از برنامه های خود تری دی مکس است که در پانل Ultility قابل دسترسی است یکبار هم باهاش کار کردم شما میتونی با ابزارهای خارجی (هر وسیله که بتونه اطلاعات مختصات مکانی رو به مکس بده) حرکات یک شی رو کنترل کنی
من خودم با کیبرد یک مکعب رو به بالا و پایین و چپ راست حرکت دادم البته ناگفته نماند که شما باید وسیله خارجی (مثلا کیبرد) همچنین کلیدها (مثلا کلید جهت بالا برای حرکات در محور Z) و .... براش تعریف کنی
این کار تونستم با دستگیره های بازی هم انجام بدم ......
به هر حال بعد از تمام این کارها شما برای ثبت شدن حرکات در مکس باید اونها رو رکورد و ضبط کنی که امکانش در برنامه مکس هست
در ضمن هر وسیله خارجی حتما باید توسط سازندش با برنامه نویسی برای موشن کپچر مکس تعریف شده باشه
البته اینا همش برای مواردی مثل یه مکعب یا حداکثر Biped , اسکلت کاربرد داره شاید(یعنی نمیدونم) برای حرکات مورف چهره پیچیده تر باشه و یا اصلا امکانش تو برنامه مکس نباشه ......فکر میکنم بهتره نگاه دقیقتری به مدیفایر مورفر بندازم ...... اگه اطلاعات بیشتری داری منو بیخبر نذار

mostafa_art

Member
hamed-ddd گفت:
تا اونجا که من فهمیدم موشن کپچر یکی از برنامه های خود تری دی مکس است که در پانل Ultility قابل دسترسی است یکبار هم باهاش کار کردم شما میتونی با ابزارهای خارجی (هر وسیله که بتونه اطلاعات مختصات مکانی رو به مکس بده) حرکات یک شی رو کنترل کنی
من خودم با کیبرد یک مکعب رو به بالا و پایین و چپ راست حرکت دادم البته ناگفته نماند که شما باید وسیله خارجی (مثلا کیبرد) همچنین کلیدها (مثلا کلید جهت بالا برای حرکات در محور Z) و .... براش تعریف کنی
این کار تونستم با دستگیره های بازی هم انجام بدم ......
به هر حال بعد از تمام این کارها شما برای ثبت شدن حرکات در مکس باید اونها رو رکورد و ضبط کنی که امکانش در برنامه مکس هست
در ضمن هر وسیله خارجی حتما باید توسط سازندش با برنامه نویسی برای موشن کپچر مکس تعریف شده باشه
البته اینا همش برای مواردی مثل یه مکعب یا حداکثر Biped , اسکلت کاربرد داره شاید(یعنی نمیدونم) برای حرکات مورف چهره پیچیده تر باشه و یا اصلا امکانش تو برنامه مکس نباشه ......فکر میکنم بهتره نگاه دقیقتری به مدیفایر مورفر بندازم ...... اگه اطلاعات بیشتری داری منو بیخبر نذار

سلام حامد جان
من تا حالا این کار رو انجام ندادم و خوشحال میشم بگی چه جوری می شه این کار رو کرد.
در ضمن برنامه هایی مثلsimi motion capture 3d هستند که می شود با استفاده از یک فیلم(از دو زاویه) یک حرکت
طبیعی به دست آورد.البته سخت افزار هایی هم هستند که با وصل کردن انها به بدن این کار انام میشه.البته ما پولمون به اونا نمی رسه.
راستی یه سری به سایتwww.simi.com قسمت 3d motion cpture بزن تا بفهمی چی میگم.
email ات را هم بده
[email protected]

hamed-ddd

Well-Known Member
سلام
بابت سایت ممنون
برای آموزش موشن کپچر باید حتما برم و رفرنس مکس رو نگاه کنم چون الان هیچی یادم نمونده در ضمن فعلا کار دارم اگه مشکلی نیست یه دو سه روزی طول میکشه
[email protected]

آخرین ویرایش:

mostafa_art

Member
برنامه هایmotion capture
شیوه کار این برنامه ها به این شکل است.
شما باید با دو دوربین از دو زاویه از یک نفر (بازیگر) فیلم بگیرید.سپس آن را وارد این برنامه کنید و برای آن استخوان بندی تعریف کنید.
از اینجا به بعد برنامه کار ها را انجام می دهد. یعنی برنامه به صورت خودکار حرکات دست و پا را دنبال می کند و طبق آن اسکلت را حرکت میدهد.
مثل camera math در 3d max
این برنامه ها عبارتند از:
simi motion capture 3d که قیمت آن 6500 یورو است.البته من دنبال دانلود رایگان آن میگشتم اما پیدا نکردم.شما هم بد نیست
که دنبال آن بگردید چو این برنامه دقیقا همان چیزی است که ما ها که پول نداریم به آن نیازمندیم.سایت این برنامه این است:www.simi.com
البته توی سایتش برنامه رو برای دانلود نزاشته.

real_time motion capture

MeGa MoCap

آخرین ویرایش:

mostafa_art

Member
مثلا یه بنده خدایی ... می خواست یه چیزی برای ما بفرسته!!!
باشه ما هم به روش نمیاریم

جدیدترین ارسال ها

بالا