غیره Leaf Creator

nc_hamid

Member
سلام
این کار یکی از کاری
این پست ــه که اگه خدا بخواد قراره یه فیلم کوتاه به سرپرستی سید حسین (bobo3d) باشه .
ما تو کار یه درخت داشتیم که باید به صورت manual ریگ می شد . همون طور که می دونین Plugin های زیادی برای ایجاد درخت هست اما تو هیچ کدومشون نمی شد به صورت دلخواه درخت رو حرکت داد . می خواستیم برگ ها هم بر اثر عوامل فیزیکی حرکت داشته باشن . ضمنا به خاطر کار که فانتزیه باید تو ایجاد تنه درخت و برگ ها ازادیه کامل داشته باشیم . این شد که تصمیم شد که درخت رو ریگ کنیم . برای تنه با استفاده از Line ها اون رو ریگ کردیم اما مهمترین مشکل Scatter برگ ها بود به طوری که دستمون رو تو ایجاد داینامیک و شکل نبنده . بای این کار یه Script تهیه شد که نتایجش رو تو ویدئوی زیر می بینین . امید وارم مورد توجه قرار بگیره کار نواقص زیادی داره . انشاءالله نظراتتون تو بهتر شدنش کمکم کنه .
برای جزئیات بیشتر به پست موبوطه یه سری بزنین ..

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
حمید جان من که تعریف هام رو کردم،( واسه کسایی که میخونن ) نه به خاطر این که تو کار خودمون داره استفاده میشه، نه ، بخاطر کار بسیار خوبت ولی ...

ولی من معذرت میخوام، چون من گفتم بیای اینجا قرارش بدی ولی همون طور که خودت گفتی و من میدونستم الان یه قوری رندر بشه بذارن اینجا حداقل دو تا تشکر میخوره.

شاید بعضی ها ناراحت بشن بابت این حرفم ولی خوب وقتی کسی کاری میکنه که واقعا قابل انتقاده باید جنبه ی انتقاد هم داشته باشه. منظورم یک نفر نیست، تمام کسانی که خواهند امد و یه نظر میندازن و میرن.

از ارزش کار تو هیچ چیزی کم نمیشه بلکه نوع تفکر یه سری افراد معلوم میشه.

یه چیز میگم به که به خودم هم هست:

وقتی شما ها که مدعی هستین میدونید ( حتی خودم ) اینجور با کار خوب دوستانی مثل حمید عزیز برخورد میکنید پس خواهشا و خواهشا هیچ وقت از مدیران و مسئولان مملکت خورده نگیرین و انتقاد نکنید و نگین اینا هیچی بارشون نیست، نمیدونم 3d چیه اصلا و .... ، آره ناراحتی داره این تیکه ها، من از همین مینالم که همه دارن مینالن و جالبیش اینجاس که وقتی نوبت خودشون میشه مثل خود اونها که انتقادشون رو میکردن رفتار میکنن.

میدونستم وقتی اینکار اینجا گذاشته بشه بهش توهین میشه، که به این کار توهین نشد به تفکر بعضی ها توهین شد، حمید جان هم گفت فوقش 10 تشکر بخوره چون به قول خودش کارای خفن تر از این هم اینجا گذاشته شده که بسیار کم توجه ای بهش شده ولی خواستم یه بار تیکه حرفم رو بزنم تا نشینیم هی دیگرون رو نهی کنیم وقتی هنوز خودمون رو درست نکردیم.

آره یه اسکریپت (( ارزش کار حمید رو نمیارم پایین که خیلی هم خوبه)) ولی آره یه اسکریپت شاید این همه داد و بیداد نداشته باشه ولی همین ظاهر بینی هاست که رفته اون بالا و حالا شما دارین ازشون انتقاد میکنید، یعنی این نوع تفکر ماها یه سیگار ساده هست که بعد ها تبدیل به اعتیاد میشه، پس من عمق رو گفتم و از نزدن یه کلید ساده تشکر گلگی نکردم، چیزای دیگه هم دیدم.

حق یار همه حمید جان انشا الله بتونیم کار رو خوب تموم کنیم و من هم از خجالتت در بیام.

Mehran coyote

Well-Known Member
کارو دیدم
کارتون خیلی بزرگ هست
خیلی عالی شده اول صبحی دهنم باز مونده بود

به نظر من اسکریپ نویس تو ایران خیلی کم داریم و این باعث شده بعضی وقتها کیفیت کارها پایین بیاد
یکی از دوستان حرفه ای شاید بشناسیدش آقای سرائیان به من پیشنهاد داد که برم اسکریپ نویسی کار کنم خیلی ایران به این بخش نیاز داره حرفو کم کنم

خلاصه براتون آرزوی بهترین شدن رو دارم موفق باشید :rose:

nc_hamid

Member
سلام
سید جان خیلی خوب گفتی و چیز خاصی نیست که بگم .
امیدوارم بتونیم با کمک دوستان این پروژه رو به سر انجام برسونیم و مسیری باز بشه برای بسط بیشتر هنر انیمیشن و درک عمومی جامعه نسبت به اون ...

کارتون خیلی بزرگ هست
خیلی عالی شده اول صبحی دهنم باز مونده بود

سلام ممنون شما لطف داری .

به نظر من اسکریپ نویس تو ایران خیلی کم داریم و این باعث شده بعضی وقتها کیفیت کارها پایین بیاد
یکی از دوستان حرفه ای شاید بشناسیدش آقای سرائیان به من پیشنهاد داد که برم اسکریپ نویسی کار کنم خیلی ایران به این بخش نیاز داره حرفو کم کنم

متاسفانه دوستانی که تو این زمینه کار می کنن دچار بی مهری می شن ( من که تو این زمینه حرفه ای نیستم و فقط بازی بازی می کنم)
به نظر من اسکریپت نویسی خیلی خیلی تو انیمیشن اهمیت داره . مهمترین اهمیتشم تو Manage ه . مثلا همین اسکریپت من اصلش چیز خاصی نیست اما قسمت مهمش کلاس بندی ابجکت ها و مدیریت ایجاد برگ هاست .
بازم ممنون از ابراز لطفتون

madmaster_3d

Well-Known Member
بوبو ترش کردی چرا؟ ما نفهمیدیم کسی چیزی نگفته بود که بوبو جوش کردی. بوبو جان ولی یک چیزی بگم .شما خودت نیستی ما تشکرت رو هم پای کار کسی نمیبینیم. اگر هم کارشون از نظر شما ارزش نداره پس کار شما هم از نظر اونها ارزش نداره. جوش نکن. این دینا از هر دست بدی همون رو به همون شکل یا یک شکل دیگه میگیری. چه این قانون رو قبول داشته باشی چه نداشته باشی. دنیا میگزره جوش نکن.

این اسکریپ مثل مولتی اسکاتر اینها عمل می کنه؟ اینطوری به نظر میاد.
به نظرم چیز جالبی هستش.و خوبه که تو بخش اسکریپت داریم پیشرفت می کنیم.و اینکه یک خوبی هم داره که لا اقل این اسکریپت پولی نیست که بخوایم مثل خود برنامه بوق باشه ( بحث کپی و ... )

در کل حمید جان ادامه بده. انشالا که بتونی از این خفن تر هاش رو هم بسازی. تازه میشه تو سایت های خارجی هم گزاشتش و اسم کشورمون رو بلکه اینطوری مطرح کنیم. دمت گرم. موفق باشی و سلامت

آخرین ویرایش:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام
بوبو ترش کردی چرا؟ ما نفهمیدیم کسی چیزی نگفته بود که بوبو جوش کردی

خوب همین چیزی نگفتن آدم رو حالی به حالی میکنه، اون بالا هم گفتم، الان یه قوری رندر کرده بودن بیشتر از این دیده میشد و نظر داده میشد و تشکر میشد، انگار خوب متوجه حرف من نشدی رفیق، یه بار دیگه پستم رو بخون تا ببینی که منظور من چی بود عزیز.

بوبو جان ولی یک چیزی بگم .شما خودت نیستی ما تشکرت رو هم پای کار کسی نمیبینیم. اگر هم کارشون از نظر شما ارزش نداره پس کار شما هم از نظر اونها ارزش نداره.
ببخشید رفیق اولین پست رو نگاه کن ببین ایجاد کننده پست کیه؟ منم؟ از من تشکر نشده؟ من کی جوش یه تشکر خالی رو زدم؟ الان پست بالایی من تو رنگی از جوش زدن برای تشکر کردن دیده میشه؟

madmaster_3d عزیز از بدو ورود من تو از دوستای خوب من بودی ولی باید بگم این پستت بیشتر داغ ترم کرد، من اول جوش میزدم چرا قدر کارهای دیگه از جمله انیمیت و اسکریپت دونسته نمیشه ولی الان دیدم اون که هیچ، الان همین تو که دوست منی حرف منو متوجه نمیشی.
ای بابا رفیق، بیخیل، من اشتباه کردم از کار یکی دیگه تعریف کردم، اینجوری خوبه؟
در مورد تشکر از کارای دیگه، من کالا خیلی کم به بخش گالری میام، بیشتر تو بخش های نرم افزارهام تا اگه مشکلی حل نشد من اگه جوابی داشتم بدم و این که شاید اطلاعاتی بتونم هر چند اندک به بقیه برسون، اصلا هدف از عضویتم تو این سایت این بود، اون پستم کارم هم اگه ببینی به غیر از دو حیمد عزیز که تو کار هستن فقط اندکی از دوستان تشکر از پست های ما کردن با این که مطالب خوبی ، نه از من ، از دوستان اونجا بیان میشه، نمیتونی بگی نمیشه چون با دیدن عدد مشاهده خوب معلوم میشه دوستان زیادی به اون پست لطف دارن ، ولی من یه بار هم گفتم آقا چرا تشکر نمیکنید؟ این رو نگفتم که هیچ، حتی از دوستان تشکر کردم که میان و این پست من رو میبینن.

ولی این بی احترامی که کردی رو بیخیلم رفیق. فقط سوزشم بیشتر شد، چون بعد این همه مدت ارزش من رو در حد یه کلید تشکر اوردی پایین دوست عزیز.

جواب نده که دیگه جوابی نمیدم عزیز فقط تو این پست و این مطلب نه جای دیگه. ممنون

حق یارت

آخرین ویرایش:

madmaster_3d

Well-Known Member
من که نمیفهمم تو چی میگی. شما کلا از جایی پر هستی سر من خالی کردی. من یک عمر گفتم بعضی ها قوری میزارن 1000 تشکر میخوره میره تاپ گالری یکی پشتم نایستاد.
خالا به شما دارم میگم اقای بوبو کلا تشکر کم شده. بچه ها نظر نمیدن. سایت مثل قدیم نیست. شما منظور من رو درست نفهمیدی.
قهر نکن. من همیشه از تو خوشم میومده. دوستت هم هستم .من منظورت رو نفهمیدم . منظورت این هست که چرا نظر نمیدن؟ که دلیلش رو گفتم. من یک موقع تو این سایت دیدم اقای ایکس یک قوری میزاره 10 تا تشکر میخوره. یکی که کار های پلی میزاره 2تا میخوره :))
در کل دوست نداشتم ناراحت بشی رفیق. اگر هم شدی الان عصبانی هستی و اصلا عکس اواتارت هم مثل قدیم شاد نیست. سر ما می خوای خالی کنی بکن :) ما همچنان تورو دوست خودمون میدونیم. ولی کلا
قبول کن بچه ها به تشویق و انتقاد و تشکر شما نیاز دارن. هم شما هم بقیه.بحث ارزش نیست. بحث این هستش که وقتی شما میای به عنوان کسی که 3 دی وارده و کاربر متخصص هستش مثلا پای کار یکی که تازه شروع کرده تشکر میزنه این خیلی بهش انرژی میده. در کل فکر کن بازم. بعد اگر درست نبود حرفم مارو نادیده بگیر :rose:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
سلام

در کل فکر کن بازم. بعد اگر درست نبود حرفم مارو نادیده بگیر
این حرف تو کاملا دسته ولی من شرمندم که زیاد تشکر نمیکنم، البت دلیلش هم سر نزدن به گالریه دوست عزیز.

من منظورت رو نفهمیدم
منظور من به همه بود، بی پرده بذار بگم، تا الان ببین اون پایین کار حیمد جان تشکر چند تا از مسئولان سایت خورده و یا کلامی گفتن خوبه، ولی وقتی بعضی ار دوستان عزیز که بهشون هم بی احترامی نمیکنم یه سری obj توسط Arch model کنار هم میذارن و نور و موتور رندر ،همین، همچین پست تشکر کسب میکنه و توش پست های محبت آمیز زده میشه که نگو و نپرس.

به خدا زشته، ما هایی که ادعامون میشه و از اون بالایی ها انتقاد میکنیم خودمون هم از همین ابتدا داریم مثل اونها عمل میکنم، تا به کِی و تا به کجا؟ ماهایی که پای حرف میشه الگومون اروپایی ها هستن ولی ذره ای مثل ونها عمل نمیکنم، (( البت اگه الگول اسلام و مسلمونی اصل باشه اروپایی و آمریکایی و ژاپنی باید بره کنار بوق بزنه از نظر لگو ولی ... )) ولی حرفهای ما در حد چند پسته حتی تو همین پست ها هم خوب عمل نمیکنم حتی در حد یه تشکر، خیلــــی زشته حتی امتحانمون رو تو یه تشکر خالی بد پس میدیم، خدا ههمون رو به راه راست هدایت کنه.

جون من از تو جوش نیوردم، تو اولین پستم که اصلا مخاطبم تو نبودی ولی امدی بحثم رو عوض کردی، من هم مثل تو و حمید و ... بعضی دوستان دیگه از چیز دیگه پرم، نه این تشکر های برای من و تو حمید نون آب میشه نه چیزی از کارمون کم میکنه (( من که کار خاصی ندارم که بخواد کم هم بشه)) ولی من یه چیزی میگم، ما ها همه برگه های امتحانی هم هستیم نزد خدا، وقتی من حق تو رو خوب عدا نکنم یعنی پاسخ خوبی به سوال تو ندادم و در آخر نمره کمتر.

حالا در کل وقتی تو یه سایت میبینی اینجوری عمل میشه ، سایتی که پای حرفای مسئولینش هم بشینی تا روزها از عمل کرد بد دولت برات بد میگن ولی جالبش اینجاس که ما ها خودمون تو یه تشکر کردن صحیح موندیم.

در کل سوزش من موقعی هست که کسانی که مدعی هستن خودشون مثل اون چیزی که بدشون میاد عمل میکنن، مثل چند روز پیش تو مترو، در مترو داشت بسته میشد یارو دوید پاش رو گذاشت در بسته نشه بیاد تو بعد امد تو و بعد چند ثانیه به بغلیش گفت: تو روسیه قطارها 17 ثانیه تو ایستگاه وایمستن ولی اینجا ... . ازش دور بودم ولی اگه نزدیکش بودم میخواستم بهش بگم آخه مَردهِ ... خودت الان یکی از عواملی بودی که نذاشتی قطار حرکت کنه، آدم از این میسوزه.

در کل ما محتاج تشکر نیستیم، فخر نمیفروشم ولی فکر کنم سابقه من رو دوستان بدونن و حتی کار خوب دوستان رو دیدن ، اینی که میگم برای خود شما خوبه، اگه من تشکری نمیکنم حتی دوستای نزدیکم هم بهم پست میدن میگن این کار ما رو ببن و نظر بده، یعنی این نیست که برای رفیقام جوری عمل کنم و برای بچه های دیگه جور دیگه. ولی خوب نیست یه طرفه نگاه کردن تو وجودمون باشه.
حق یارت

آخرین ویرایش:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
حسین جان من میفهمم چی میگی ولی اونجوری هم که میگی فکر نکنم باشه،به نظرم دلیلش بیشتر تخصص باشه.خودتم میدونی که افراد خیلی بیشتری تو زمینه ی

مدلسازی و تکسچر و رندرینگ فعالیت میکنن (حداقل تو ایران) و در زمینه های دیگه اطلاعات کمتری دارن پس طبیعیه که اینحور تاپیک ها بیشتر دیده میشن.

من خودم سعی میکنم اکثر تاپیک هایی که راجع به اسکریپ نویسی هست لااقل یه تشکر پاش بزنم با اینکه اطلاعات زیادی در این باره ندارم چون اینجور مسائل که توجه

کمتری بهش میشه آموزشهای کمتری ازش در دسترس هست و یادگیریش هم زحمت بیشتری میطلبه.

راستی یه سوالم داشتم:تو 3ds max میشه به زبان python هم اسکریپت نوشت؟چون دوست دارم یه زبان اسکریپت نویسی رو در آینده یاد بگیرم دیدم این زبان بیشترین

کاربرد رو در نرم افزارهای گرافیکی داره که توسط houdini و maya هم به صورت کامل پشتیبانی میشه هم نیاز به کدنویسی کمتری داره و هم اینکه نمیخوام بعدا مجبور شم

یه زبان دیگه رو هم یاد بگیرم.

nc_hamid

Member
سلام
من دو سه روزه اوضاع اینترنتم خرابه نتونستم درست سر بزنم.
متن ها رو خوندم و خیلی ناراحتم کرد.
از اینکه سید حسین اینقدر برای کاری که فکر می کنه خوبه ارزش قائله حسودیم شد . به سید حسین حسودیم شد چون اگه من جاش بودم این کارو نمی کردم .
نه من سید رو دیدم نه اون منو . جز همین چند اطلاعات ناقص که تو پروفایلها هست دیگه هیچی از هم نمی دونیم . پس سید حسین به خاطر من نمی آد این حرف ها رو بزنه . برای کار خوب ارزش قائله چه کار مال اون باشه چه نباشه .
madmaster عزیز که می دونم چقدر با محبتی . واقعیتی که گفتی :

ما تشکرت رو هم پای کار کسی نمیبینیم. اگر هم کارشون از نظر شما ارزش نداره پس کار شما هم از نظر اونها ارزش نداره. جوش نکن. این دینا از هر دست بدی همون رو به همون شکل یا یک شکل دیگه میگیری. چه این قانون رو قبول داشته باشی چه نداشته باشی. دنیا میگزره جوش نکن.

که تو ایران داره بی داد می کنه کاملاا خلاف منش سید ه .
مگه فیس بوکه که بیایم پای کار هم Like بزنیم !!!
اینجا خیر سرش یه مکان بحث تخصصیه . باید کار رو دید نه صاحب کارو .
اگه من اثر هنری رو فارغ از صاحب اثر ببینم اونوقت خیلی از گیر و گور ها حل می شه .

حسین جان من میفهمم چی میگی ولی اونجوری هم که میگی فکر نکنم باشه،به نظرم دلیلش بیشتر تخصص باشه.خودتم میدونی که افراد خیلی بیشتری تو زمینه ی

مدلسازی و تکسچر و رندرینگ فعالیت میکنن (حداقل تو ایران) و در زمینه های دیگه اطلاعات کمتری دارن پس طبیعیه که اینحور تاپیک ها بیشتر دیده میشن.
من خودم سعی میکنم اکثر تاپیک هایی که راجع به اسکریپ نویسی هست لااقل یه تشکر پاش بزنم با اینکه اطلاعات زیادی در این باره ندارم چون اینجور مسائل که توجه

کمتری بهش میشه آموزشهای کمتری ازش در دسترس هست و یادگیریش هم زحمت بیشتری میطلبه.

این حرف رو قبول دارم چون بازار کار بیشتری داره . اما اینکه ((کار با زحمت بیشتر= توجه کمتر )) یکم زیادی بده !!

راستی یه سوالم داشتم:تو 3ds max میشه به زبان python هم اسکریپت نوشت؟چون دوست دارم یه زبان اسکریپت نویسی رو در آینده یاد بگیرم دیدم این زبان بیشترین

کاربرد رو در نرم افزارهای گرافیکی داره که توسط houdini و maya هم به صورت کامل پشتیبانی میشه هم نیاز به کدنویسی کمتری داره و هم اینکه نمیخوام بعدا مجبور شم

یه زبان دیگه رو هم یاد بگیرم.

کانورت از مکس اسکریپت به پیتون هست اما اصلا جالب نیست . کلا زبان های برنامه نویسی مثل هم عمل می کنن مهم الگوریتمه . اگه الگوریتم رو خوب درک کنی پیدا کردن کد مرتبط با یه سرچ ساده پیدا می شه . python خیلی خوبه اما اگه می خوای بری سمت جلوه های ویژه . برای کد نویسی مباحث داینامیک و ریگ با خود نرم افزار باید اسکریپت خود نرم افزار رو بدونی . برای این کار MEL از همه بهتر ه.

madmaster_3d

Well-Known Member
اقا ما 4کر همه بچه های سایت هم هستیم . با انیکه رشتمون هم معماری نیست ولی ایرادهایی که به نظرمون و با این سواد کم 3 دی مون دیدیم رو همیشه گفتیم . در کل بوبو جان من اگر حرفی زدم ناراحت شدی ببخشید.
ار بچه های دیگه هم اگر حرفی زدم اونها هم ناراحت شدن ببخشید
بله متصفانه رندر مدل های آماده بیشتر توجه میشه تا کاری که 1 ماه آدم پاش وقت میزاره. در مورد مسئولین من چه تو نت و چه بیرون نت نظری نمیدم چون آزادی بیان نداریم
ولی گاهی فکر می کنم میبنم بعضی مردم لیاقتشون همینه که بعضی ها بالای سرشون باشه:)

در کل بحث رو تموم کنیم بهتره. بوبو جان از دست ما ناراحت نباش. و زندگی رو خیلی سخت نگیر دادا.

حمید جون ما که از خدامونه بچه های بیان نظر بدن. و انتقاد کنن. ولی الان جوری شده تشکر هم بزنن ما میگیم خوبه لااقل از کارمون دیدن شده.
در کل این بحث نظرات و موافقین و مخالفین خودش رو داره. من میگم یک صلوات بفرستید ختم بحث رو اعلام کنیم :) . چون تاحالا تو ایران ندیدم بحثی به نتیجه ای برسه. شاید کم.

درکل این اسکریپت رو کامل کن و حتما تو سایت های خارجی بزار. بفهمن ما هم حالیمونه بابا :)

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
ولی الان جوری شده تشکر هم بزنن ما میگیم خوبه لااقل از کارمون دیدن شده.

اینو میگم فقط واسه خنده ولی واقعینه، من الان به تعداد مشاهده ها هم بسنده میکنم :lol: تشکر چیه بابا، ریا نشه من که واسه این که زکاتی از علمم رو بدم اومد اینجا اگر به تشکر باشه میرم تو فیس پوچ و اونجا یه پست با این مضمون میذارم: این عکس بچگی کیه؟ حمید لولایی : لایک ... محمد رضا گلزار کامنت :lol:

یک صلوات بفرستید
الهم صلی علی محمد و آله محمد

حق یار همه

جدیدترین ارسال ها

بالا