[Koocheh] - [Fanous] - [CAD+MAX]

Fanous

Well-Known Member
سلام .
آقا من یه سوالی داشتم . چرا وقتی اجسام رو به Editable poly یا Editable Mesh تبدیل می کنم چرا حجم فایل اینقدر زیاد میشه !؟ الان حجم فایل کار من به 135MB رسیده !! وقتی شروع کردم 28MB بود !!
یه سوال دیگه : چوری میشه چند تا جسم رو به یک جسم تبدیل کرد !؟ مثلا هزار تا جسم رو ؟ فکر نکنم بشه از boolean استفاده کرد ؟
یه سوال دیگه : چجوری میشه به یک جسم از دو جهت تکسچر داد ؟ مثلا یکی واسه صفحه xy و یکی واسه صفحه xz؟
با تشکر .

پیوست ها

• 17-18.jpg
    17-18.jpg
    180.9 کیلوبایت · بازدیدها: 19

Fanous

Well-Known Member
سلام .
این هم دنباله کار ...

پیوست ها

• 19.jpg
    19.jpg
    95.6 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • 20.jpg
    20.jpg
    100.6 کیلوبایت · بازدیدها: 7
  • 21.jpg
    21.jpg
    116.3 کیلوبایت · بازدیدها: 12
  • 22.jpg
    22.jpg
    108.7 کیلوبایت · بازدیدها: 18

ehsan_3dmax

Active Member
آقا من یه سوالی داشتم . چرا وقتی اجسام رو به Editable poly یا Editable Mesh تبدیل می کنم چرا حجم فایل اینقدر زیاد میشه !؟ الان حجم فایل کار من به 135MB رسیده !! وقتی شروع کردم 28MB بود !!
دنیا همینه دیگه چکارش میشه کرد. همیشه همهچیز همه ی جوانبش مثبت نیست. یکی هم همین.

چوری میشه چند تا جسم رو به یک جسم تبدیل کرد !؟ مثلا هزار تا جسم رو ؟ فکر نکنم بشه از boolean استفاده کرد ؟

با فعال کردن فرمان attach و زدن دکمه ی h در ایکی ثانیه.

چجوری میشه به یک جسم از دو جهت تکسچر داد ؟ مثلا یکی واسه صفحه xy و یکی واسه صفحه xz؟
منظور سوالتو نفهمیدم. واضح تر بگو.

راستی... کارت واقعا عالی شده من که عاشق کارت شدم. تا ببینیم چه میکنی عزیز.
موفق باشی.

کارت خوب شده دوست دارم قدمهای بعدی تو ببینم و کارت رو دنبال میکنم.

با آرزوی مافقیت .
حامد کاتبی

Lifer

Active Member
Fanous جان تا اينجا خيلي خوب شده .
منتظر م تا پايان كار رو ببينم.

Iman3D1982

Active Member
میتونی از یه سری روشها برای optmize کردن فایلت استفاده کنی
میتونی scale کار رو کم کنی . از optmize modifier استفاده کنی ...
یه سوال دیگه : چوری میشه چند تا جسم رو به یک جسم تبدیل کرد !؟ مثلا هزار تا جسم رو ؟ فکر نکنم بشه از boolean استفاده کرد ؟
بنظر من اگه فقط میخوایی یه جورایی manage کنی بهتره از group یا assamble کردن استفاده کنی در غیر این صورت (attach یا composite ) خودش میتونه حجم فایل رو به شدت بالا ببره
یه سوال دیگه : چجوری میشه به یک جسم از دو جهت تکسچر داد ؟ مثلا یکی واسه صفحه xy و یکی واسه صفحه xz؟
با تشکر .
بهتره از انواع دیگه متریال بغیر از standard استفاده کنی مثل top/buttom

Fanous

Well-Known Member
سلام
خیلی وقت بود نتونسته بودم روی طرحم کار کنم ، خیلی سرم شلوغه !
درست کردن درخت چقدر سخته !!
خیلی هم وقت گیره ،البته من تا حالا این کارو نکرده بودم .

پیوست ها

• 2425.jpg
    2425.jpg
    100.2 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • 2627.jpg
    2627.jpg
    114 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • 31.jpg
    31.jpg
    112.2 کیلوبایت · بازدیدها: 10

Fanous

Well-Known Member
سلام خدمت همگی دوستان !
از اینکه این مدت کار من رو دنبال کردین و من رو از نظرات خوبتون بهره مند کردین خیلی ممنونم !
ولی باید بگم بدلیل یه سری مشکلات من انصراف خودم رو از شرکت در این مسابقه اعلام می کنم . امیدوارم مسابقه به خوبی برگزار بشه و از همین حالا به برندگان تبریک می گم .
موفق و پیروز باشین .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
سلام خدمت همگی دوستان !
از اینکه این مدت کار من رو دنبال کردین و من رو از نظرات خوبتون بهره مند کردین خیلی ممنونم !
ولی باید بگم بدلیل یه سری مشکلات من انصراف خودم رو از شرکت در این مسابقه اعلام می کنم . امیدوارم مسابقه به خوبی برگزار بشه و از همین حالا به برندگان تبریک می گم .
موفق و پیروز باشین .
مهدي جواب پيغام خصوصي رو خوندي؟! روي حرفم فكر كن!
1656.gif

spy4all

Member
سلام خدمت همگی دوستان !
موفق و پیروز باشین .

واقعا انتظارش را نداشتم ولی در هر صورت موفق باشید .

crazymax

Member
وقتی تاپیک تو دیدم همه تن چشم شدم خیره به دنبال کارهای تو گشتم
شوق اتمام کارات لبریز شد از جام وجودم شودم آن عشق 3دی که بودم
موفق باشی رفیق.

جدیدترین ارسال ها

بالا