javascript:void(0) یعنی چی؟

foranyone

Well-Known Member
سلام خدمت دوستان

تو اکثر وبلاگ ها دیدین که همه ی لینک ها به صورت

کد:
 javascript:void(0)

هستن

این
کد:
 javascript:void(0)
یعنی چی؟

وظیفه ی تابع void چیه؟ غیر از صفر میشه آرگومان دیگه ای قبول کنه؟

آخرین ویرایش:

nasser_ray

Member
void (بدون خروجي)
اين عملگر به اشکال زير مورد استفاده قرار مي گيرد:
1. javascript:void (expression)
2. javascript: void expression
عملگر void عبارتي را بدون مقدار بازگشتي ذکر مي کند. expression در JavaScript عبارات قابل ارزيابي هستند. پرانتزها نيز در اين عملگر اختياري هستند ولي بهتر است از آنها استفاده کنيم.
يکي از موارد قابل استفاد عملگر void براي مشخص کردن يک عبارت بعنوان يک لينک است. با اين کار عبارت بعنوان لينک شناخته مي شود ولي هيچ کاري در صفحه انجام نمي دهد.
کد زير چگونگي ايجاد يک لينک که در صورت کليک کاربر هيچ کاري را انجام نمي دهد را نمايش مي دهد. در صورتي که کاربر روي لينک کليک کند void(0) ارزيابي مي شود ولي روي JavaScript هيچ تاثيري ندارد:
<A HREF="javascript:void(0)">Click here to do nothing</A>

منبع:
http://www.semipro.ir/?cat=JavaScriptUnit2Operators#Special

یک چیز رو هم باید اضافه کنم.
دراین سایت ها کدهای جاوا اسکریپت در تک a با استفاده از رویدادهای دیگه ای (یعنی بجز herf) اجرا می شند
مثل:
onClick ,onDblClick ,onKeyDown ,onKeyPress ,onKeyUp ,onMouseDown ,onMouseOut ,onMouseUp ,onMouseOver

آخرین ویرایش:

foranyone

Well-Known Member
سلام خیــــــــــــــلی ممنون دوست عزیز

کد زير چگونگي ايجاد يک لينک که در صورت کليک کاربر هيچ کاري را انجام نمي دهد را نمايش مي دهد

دوست عزیز من تو اکثر سایت ها دیدم که همه ی لینک ها به مقدار void(0 مقدار دهی شدن)

ولی لزوما به معنای انجام هیچ کار نیست!!!

مثلا برین یه وبلاگ مثلا تو بلاگفا به قسمت نظرات توجه کنید از همین کد استفاده شده ولی وقتی کلیک می کنی صفحه

کامنت ها باز میشه!!

اگه میشه توضیحات دقیقتر و کامل تر.

آخرین ویرایش:

eAmin

Well-Known Member
سلام خیــــــــــــــلی ممنون دوست عزیز

دوست عزیز من تو اکثر سایت ها دیدم که همه ی لینک ها به مقدار void(0 مقدار دهی شدن)

ولی لزوما به معنای انجام هیچ کار نیست!!!

مثلا برین یه وبلاگ مثلا تو بلاگفا به قسمت نظرات توجه کنید از همین کد استفاده شده ولی وقتی کلیک می کنی صفحه

کامنت ها باز میشه!!

اگه میشه توضیحات دقیقتر و کامل تر.
سلام.

به این قسمت بیشتر توجه کنید!!!
یک چیز رو هم باید اضافه کنم.
دراین سایت ها کدهای جاوا اسکریپت در تک a با استفاده از رویدادهای دیگه ای (یعنی بجز herf) اجرا می شند
مثل:
onClick ,onDblClick ,onKeyDown ,onKeyPress ,onKeyUp ,onMouseDown ,onMouseOut ,onMouseUp ,onMouseOver

حالا بهتره به این کد نگاه کنید، همه چی دستتون می یاد.
HTML:
<a href="javascript:void(0)" onclick="func()">func</a>

foranyone

Well-Known Member
یهنی با این روش میشه اسم تابعی رو که می خواد اجرا شه مخفی کرد! و حتی url

خیلی ممنونم از شما من به جواب سوالم رسیدم:)

جدیدترین ارسال ها

بالا