غیره GrowFx tree test

abbasi_0912

Active Member
سلام به همگی دوستان
یک سری تست با پلاگین GrowFX زدم
نمیخواستم رندر انچنانی بگیرم، در حد پیشنمایش هست
UV درخت ها رو با خود پلاگین درست کردم، اما هنوز وقت نکردم برای تنه درخت ها تکسچر بسازم
اما برای برگ ها تکسچر Diffuse, Bump, Reflect, Translucency, Opacity رو ساختم

بیشتر پک های اورموشن که درخت داشت رو برسی کردم، با توجه با چیزهایی که از اونها یادگرفتم، هنوز درخت ها یک سری ادیت نیاز دارند
خصوصا اینه توی پلاگین میشه به برگها به صورت رندم ID داد، اما میخوام خودم به صورت دستی یکم توی نوع رندم برگ ها دست کاری کنم

البته بیشتر سعی بر این بوده که درخت ها حال و هوای پاییزی داشته باشند، چون قراره توی یک صحنه که قبلا مدلینگ کردم قرار بگیره
خوشحال میشم نظرتون رو در مورد شکل تنه و شاخه ها و همچنین نوه پخش شدن برگ ها بدونم

Tree_001.jpgtree_002.jpgTree_003.jpgtree_004.jpgTree_005.jpg

مشاهده پیوست 94534مشاهده پیوست 94535مشاهده پیوست 94536مشاهده پیوست 94537مشاهده پیوست 94538

آخرین ویرایش:

abbasi_0912

Active Member
ادامه...

پیوست ها

• Tree_008-C.jpg
    Tree_008-C.jpg
    189.7 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • Tree_008-B.jpg
    Tree_008-B.jpg
    167.2 کیلوبایت · بازدیدها: 20
  • Tree_007.jpg
    Tree_007.jpg
    280.5 کیلوبایت · بازدیدها: 19
  • Tree_006.jpg
    Tree_006.jpg
    281.5 کیلوبایت · بازدیدها: 14
  • Tree_009.jpg
    Tree_009.jpg
    266 کیلوبایت · بازدیدها: 12

madmaster_3d

Well-Known Member
برای متریال برگها از v-ray 2side استفاده بکن. و منتظریم این درخت ها رو تو کارت ببینیم که اونجا بهتر خودشون رو نشون میدن.

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.این پلاگین برای مکس هست؟ نسخه چندش هست؟
برای بحث رندوم ID خیلی راحت توی مکس میتونی انجام بدی.هم یه اسکریپت هست هم دستی میشه.
کافیه توی مودیفای لیست گزینه material by element استفاده کرد.کار باهاش راحت هست.
اسکریپت هم مال سایت cg source هست.

abbasi_0912

Active Member
برای متریال برگها از v-ray 2side استفاده بکن. و منتظریم این درخت ها رو تو کارت ببینیم که اونجا بهتر خودشون رو نشون میدن.
همین کارو کردم، به خاطر اینکه کیفیت رندر رو آوردم پایین شاید این طوری به نظر برسه که 2 ساید نیست
باز هم موقع ادیت اصلی چک میکنم، شاید مقدار خاکستری تکسچرش زیاد باشه
در هر صورت ممنون، لطف کردی:rose:

سلام.این پلاگین برای مکس هست؟ نسخه چندش هست؟
برای بحث رندوم ID خیلی راحت توی مکس میتونی انجام بدی.هم یه اسکریپت هست هم دستی میشه.
کافیه توی مودیفای لیست گزینه material by element استفاده کرد.کار باهاش راحت هست.
اسکریپت هم مال سایت cg source هست.

این پلاگین که من دارم ورژن 1.5 هست، و فقط تا مکس 2011 رو ساپورت میکنه
نسخه 1.9 اگر اشتباه نکنم اومده اما برای ورژن 1.5 به بعد کرک اصلا نیومده
اگر برای مکس 2012 چیزی پیدا کردی ما رو نیز بی نصیب نذار

در مورد رندرم ID مکس و اسکریپت ها ممنون، قبلا باهاشون کار کردم
خود این پلاگین یک چیزی شبیه material by element داره اما من میخوام اول با تنظیمات خود پلاگین یا material by element
به صورت رندرم برگ ها رو ID بندی کنم، بعدش دورباره خودم دستی یا با اسکریپت های دیگه یمقداری ادیتش کنم

چند تا مزیت داره این پلاگین، یکی از اونها حجم کم درخت هایی هست که میسازه
مثلا یک درخت باهاش میسازی کلا میشه 500 کیلوبایت اما وقتی تبدیلش میکنی به مش میشه 50 مگ به بالا

چند تا از پک های 100 به بعد اورموشن که درخت بود رو برسی کردم، توی یکی دوتا از پک ها کل درخت ها رو با این پلاگین ساختن
از لحاظ مدلینگ خیلی نزدیک به خروجی این پلاگین هست

یک درخت انگور باهاش ساختم، توی پیوست گذاشتم
فعلا تا چند وقتی کار رو ادامه نمیدم، یک کار جدید باید انجام بدم بعد از اون انشا... ادامه میدم

پیوست ها

• Tree test2.jpg
    Tree test2.jpg
    1,005.4 کیلوبایت · بازدیدها: 13
  • Tree test2_wir.png
    Tree test2_wir.png
    953.5 کیلوبایت · بازدیدها: 13

Mehran coyote

Well-Known Member
پلاگین خوبیه
خسته نباشی
به نظر من خوب شدن و اگر توی یه صحنه خوب قرار بگیره درخت ها بهتر نشون داده میشن
اگه برگ ها یکم بزرگتر هم بود جالبتر میشد

hamed.f

Well-Known Member
پلاگین خوبیه
خسته نباشی
با اين نظر موافقم+اگه نور پردازيش فلت نباشه خيلی بهتر خودش رو نشون ميده،مثلاً يه ابری هم به صحنه اضافه کن و بزار اون بالا زندگی کنه!بعد يکم از سايش رو درخته بی افته...ديگه خودت اينا رو استادی:rose:

abbasi_0912

Active Member
پلاگین خوبیه
خسته نباشی

ممنون دوست عزیز :rose:
حتما باز هم تست میکنم، الان برگ درخت ها دو طیف بزرگ و کوچیک دارند
سعی میکنم برای خروجی آخر سایز برگها به سه دسته تقسیم بشه
که با توجه به تنوع ID و Map حتما طبیعی تر میشه

با اين نظر موافقم+اگه نور پردازيش فلت نباشه خيلی بهتر خودش رو نشون ميده،مثلاً يه ابری هم به صحنه اضافه کن و بزار اون بالا زندگی کنه!بعد يکم از سايش رو درخته بی افته...ديگه خودت اينا رو استادی:rose:

ممنون حامد جان
الان نه نور درست حسابی داره نه گلاسینس، برای اینکه تایم رندر کم بشه، کیفیت گلاسینس رو توی تنظیمات Vray پایین اوردم
بیشتر دارم سعی میکنم، شکل درخت، تنوع و پراکندگی برگ ها رو کنترل کنم تا نتیجه کار طبیعی بشه
این درخت ها رو دارم برای یک صحنه خارجی درست میکنم، حتما اگر توی اون صحنه قرار بگیره به همراه HDRI نتیجه بهتری داره

استاد خودتی :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا