Firefox مرورگر IE رو خورد

VAHID216

مدیر بازنشسته
بله Firefox مرورگر IE رو خورد . همین الان که دارم با شما صحبت می کنم 45.18 درصد از کاربران اینترنت این کره خاکی دارن از Firefox استفاده می کنن . یعنی دیگر IE کنترل 64.64 درصدی خودش رو در ماه های گذشته از داده. من این خبر رو به همه دوست داران اوپن سورس و Firefox تبریک می گم تا باشه از این خبرای شادی:D .این خبر کاملا موثق هست و در تمامی سایت های بزرگ تایید شده .

IE_lanaty.jpg

نمودار :
ars_browser_share_1009.png

منبع یکی از چند هزار سایتی که این خبر رو منتشر کردن :
http://arstechnica.com/microsoft/news/2009...-passes-ie6.ars
http://www.techspot.com/news/36831-firefox...in-october.html

Mr.Steres

Active Member
به نظر من تنها ضعف کروم در برابر فایرفاکس کمبود افزونه هاشه ! ولی در برابر اون سرعت و سبکی فایرفاکس اصلا به پای کروم نمی رسه .

pouya saadeghi

Active Member
من هم کروم رو پیشنهاد میکنم . :oops:

مرورگر ها بر اساس سرعت:
کروم - سافاری - فایرفاکس - اوپرا (من IE رو اصلا مرورگر حساب نمیکنم :mad:)

shayanboy

Active Member
فایرفاکس مرورگری است در ماه خودش را چند بار به روز می کند. آیا مرورگرهای دگیر این کار رو می کنند ؟

شایان

Mr.Steres

Active Member
فایرفاکس مرورگری است در ماه خودش را چند بار به روز می کند. آیا مرورگرهای دگیر این کار رو می کنند ؟

شایان

چرا که نه ! کروم هم همینطور هست ! به طور مثال من 2 هفته قبل ورژن اخر اون روز رو 4.0.19 رو دانلود کردم ! ورژن دیشب که دانلود شد 4.0.24 بود .

pouya saadeghi

Active Member
البته فایر فاکس هم دربرابر IE خیلییییییییییی خوبه و از کد های CSS زیادی پشتیبانی میکنه. من فقط با سرعتش مشکل دارم.:green:
راستی این نمودار ایران رو هم شامل میشه؟ :-? آخه 70% بازدیدکننده های وبلاگ من از IE استفاده میکنند...:mad:

saeedesign

Member
من هم به تمام دوستداران فایرفاکس تبریک می گم..
واسه من یکی که فایر فاکس همش حسن بوده و در عوض ie تماما باعث کندی کار واعصاب خوردی !

VAHID216

مدیر بازنشسته
البته فایر فاکس هم دربرابر ie خیلییییییییییی خوبه و از کد های css زیادی پشتیبانی میکنه. من فقط با سرعتش مشکل دارم.:green:
راستی این نمودار ایران رو هم شامل میشه؟ :-? آخه 70% بازدیدکننده های وبلاگ من از ie استفاده میکنند...:mad:

والا من تو خبرهایی که خوندم کلا جهانی بوده . البته دقت کنید شاید کاربران وبلاگتون بسته به نوع محوریت بلاگتون ie هستن.
موفق باشید

MDP

Well-Known Member
خوب یه خبر جالب بدم.

طبق یه آماری که توی یه وبلاگ معتبر خوندم فایرفاکس باعث کم شدن عمر لپ تاپ ها میشه.

فایر فاکس از دید من یه نرم افزار خوبه ولی با کارایی مزخرف.باور ندارید با فایر فاکس برید توی فیس بوک و 2 3 بار صفحه عوض کنید.به کل هنگ میکنه.

یا 4 تا اکستنشن روش نصب کنید.2 ساعت طول می کشه بالا بیاد.
در کنارش ie هم اشکالات زیادی داره که همه میدونن.ولی ie 8 یه قدم بزرگ بود.من ie 9 بتا رو دارم.خیلی خیلی بهتر از تمام مرور گر های موجود در بازاره...

Mr.Steres

Active Member
فایرفاکس سنگینه ! و سرعتش هم چنان تعریفی نداره . مسعود جان شما بهتره در مورد کروم هم یه تجدید نظری بکنی ...

MDP

Well-Known Member
کروم از دید من یه theme که روی فایرفاکس گذاشتن.دقیقا مثل بقیه تکنلوژی های گوگلی ایده پشتش نیست.از ایده های قدیمی یه چیز جدید با تکنلوژی جدید هست.

به نظر من عمر درخشش گوگل تموم شده.دیگه پیشرفتی نداره.

دیگه بهترین و آخرین چیزی که داد Google wave بود که اونم ایده از خودش نبود.

یکم فکر کنید می بینید گوگل شرکت مخترعی نیست ، خلاق نیست فقط بهترین ها رو داره...

pouya saadeghi

Active Member
دوست عزیز ،
کروم از موتور Webkit استفاده میکنه ولی فایرفاکس از موتور Gecko استفاده میکنه. پس حتی با وجود همکاری های گوگل و موزیلا نمیشه گفت که کروم یک تمه(!):shock:
کروم از فایرفاکس سریعتره و این مسئله در تست های ACID هم ثابت شده.:cool:

در ضمن همونطور که گفتم فایرفاکس هم مرورگر خوبیه :green:و ما باید کاربرها رو توجیح کنیم کنیم که از مرورگری مثل IE استفاده نکنند:sad:

آخرین ویرایش:

MDP

Well-Known Member
من گفتم کروم همون فایرفاکس هست ؟

گفتم از نظر من.منظورم این بوده که هیچی تفاوتی توشون نمی بینم.

/

راستی acid چیه ؟

pouya saadeghi

Active Member
:paint:
ACID یک مجموعه از تست هاییه که روی مرورگر ها انجام میشه و اونا رو از همه جهات بررسی میکنه. (سرعت ، تفسیر کد ها ، رندر و...)

جدیدترین ارسال ها

بالا