DV-type 1 or DV-type 2

benyamin2537

New Member
با عرض سلام خدمت دوستان و سروران گرامی :
مدتیه که یه سوال برای من پیش اومده .

برای کار کردن در پریمیر کدوم نوع از فایل dv مناسبه dv-type 1 یا dv-type 2 . یکی دو جا خوندم که dv-type 1 صدا و تصویرو با هم ترکیب میکنه . ولی dv-type 2 روی یک فایل ولی استریمهای جداگانه ، یکی ویدئو و بین 1 تا 4 تا صدا میتونه ذخیره کنه .
اینم لینکش :

http://en.wikipedia.org/wiki/DV

ولی با این حال من نمیدونم برای استفاده تو برنامه های مونتاژ مخصوصا پریمیر (cd4 یا cs5) از کدوم نوع dv باید استفاده کنم که کارها سریعتر انجام بشه . البته تو یه فروم اینگلیسی خوندم که نوع 2 برای کارهای ریل تایم بهتره .
اگه از دوستان کسی رو این قضیه اشراف داره لطف کنه راهنمایی کنه .

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
با عرض سلام خدمت دوستان و سروران گرامی :
مدتیه که یه سوال برای من پیش اومده .

برای کار کردن در پریمیر کدوم نوع از فایل dv مناسبه dv-type 1 یا dv-type 2 . یکی دو جا خوندم که dv-type 1 صدا و تصویرو با هم ترکیب میکنه . ولی dv-type 2 روی یک فایل ولی استریمهای جداگانه ، یکی ویدئو و بین 1 تا 4 تا صدا میتونه ذخیره کنه .
اینم لینکش :

http://en.wikipedia.org/wiki/DV

ولی با این حال من نمیدونم برای استفاده تو برنامه های مونتاژ مخصوصا پریمیر (cd4 یا cs5) از کدوم نوع dv باید استفاده کنم که کارها سریعتر انجام بشه . البته تو یه فروم اینگلیسی خوندم که نوع 2 برای کارهای ریل تایم بهتره .
اگه از دوستان کسی رو این قضیه اشراف داره لطف کنه راهنمایی کنه .

سلام و درود

خب همانطور که خودتون هم تحقیق کردید فرق این دو نوع فرمت دی وی در نوع ذخیره سازی صدا است. اما من تو پریمیر به یاد ندارم که سوالی بر این مبنا پرسیده بشه. میشه بگید کجا این سوال رو ازتون می کنه که مجبور به انتخاب بین این دو شدید؟

در ضمن تجربه ای که من دارم به نظرم میرسه به دوربین هم بستگی داره. من با دوربین سونی وقتی در برنامه یولید کپچر انجام می دادم ( حدود پنج سال پیش ) یادم میاد باید دی وی نوع 2 رو انتخاب می کردم وگرنه صدا دچار مشکل می شد. اما با دوربین دیگه این مشکل نبود. بنابر این حدس زدم که به خود دوربین یا فایر وایر اون نرم افزار مورد استفاده هم ربط داره ( بخاطر این میگم فایر وایر که من از طریق پورت فایر وایر کچپر می کردم ).

اطلاعات بالا علمی نیست یه چیز تجربی هست بین خودم و خدای خودم!! البته الان شما هم می دونید!:lol:

در پناه خدا و بدرود

benyamin2537

New Member
امروز یه تستی انجام دادم ، دیدم که پریمیر cs4 خودش تمام فیلمهایی که کپچر میکنه همه DV-type 2 . البته من با دوربین panasonic MD10000 کپچر کردم .

جدیدترین ارسال ها

بالا