قالب Diamonds

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام به بچه های گل مجید :green:
بعد از مدتی وقت شد یه کاری بزنم ولی به نتیجه ای که دلم میخواست نرسیدم و بیشتر کاستیک vray 3 اذیت کرد تا نتونم یه صحنه زیبا رو خلق کنم :neutral:
کاستیک مکس 13 و vray 2.3 خیلی بهتر بود ولی برای جلوگیری از دون دونی شدن sudivs کاستیک رو بالا میبردم تا فوتون مپ ها رو دقیقتر محاسبه کنه ولی محاسبه کاستیک خیلی طولانی میشد و خوره رم بود در حد 30 گیگ رم نیاز داشت :shock:
با آریون نتیجه خوبی میگرفتم ولی چون مسلط نبودم بهش بیخیال شدم :)
واسه همین خوده صحنه رو هم آپلود کردم هر کدوم از دوستان خواست ازش رندر بزنه و نتیجه کارو هم واسم پیام خصوصی کنه من میزارم صفحه اول همین تایپک با اسم کاربری طرف :rose:
اگر دوستان همکاری کنن یه تاپیک آموزشی هم میشه :wink:

دانلود صحنه
-------------------------------
3ds max 2014 - vray 3 - ps

پیوست ها

• Diamond  (1).jpg
    Diamond (1).jpg
    108.7 کیلوبایت · بازدیدها: 75
  • Diamond--(2).jpg
    Diamond--(2).jpg
    242.3 کیلوبایت · بازدیدها: 72
آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام پرفکت .خیلی خوب شده. منظورت چی بود وی ری 3 اذیت میکرد؟ مگه فرقی میکنه؟ سابدیوایز همه جا هست دیگه!
اگه پایه ای یه مسابقه با موضوع بهترین کاستیک راه بندازیم

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
[h=2][/h]
سلام پرفکت .خیلی خوب شده. منظورت چی بود وی ری 3 اذیت میکرد؟ مگه فرقی میکنه؟ سابدیوایز همه جا هست دیگه!

عارف جان این کاربران دیگه مسابقه هم نمیدند ! :-?
باید جایزه گرون بذارید ! مثلا یک الماس واقعی :green:

من دیروز کلی ور رفتم با ویری 3 !
مشکل اساسی هست !
مهران میدونی مشکل از کجا بود !؟؟؟ از تیک Affect Shadow !!!!!
تو ویری 3 وقتی تیک Affect Shadow رو تو متریال میزنیم دیگه کاستیک تولید نمیشه !!!!

و مشکل اینه وقتی Affect Shadow هم ورداریم یک کاستیک خیلی بی قاعده خواهیم داشت !

14414141.jpg

اینم تست من بود Maxwell با اجازه مهران قرار میدم :
dawd.jpg

HR3D

کاربر فعال

مشکل اساسی هست !
تو ویری 3 وقتی تیک Affect Shadow رو تو متریال میزنیم دیگه کاستیک تولید نمیشه !!!!

آقا نفری ده تومن ، پنج تومن میزاریم یه جایزه ترتیب میدیم !! :) خیللی سوت و کوره فروم !! :mad:

والا من تو وی ری 2.40 هم با زدن تیک Affect Shodow آبجکتم کاستیک نداشت ، چون کار این گزینه اینه که آبجکت نور رو محاسبه نکنه و از خودش رد کنه .

شایدم برای من چون قبلش وی ری سه نصب بوده این مشکل هست !! :)

AREF

سلام. فکر کنم حمید علت غیر واقعی شدن کاستیکت IOR باشه که توی مکسول تنظیم کردی.من راستش توی تدریس کلاسام متوجه شدم که affect shadow بزنیم دیگه کاستیک نمیده! به نظرم سریع ترین کاستیک مال انجین cebas final render هست. عجیب سریع هست.

LinkinForEver

درود بر عارف عزیز ،

در تمام تست هام IOR 1.6 ـه که بیشترین Caustic رو ایجاد میکنه .
والا الان من تو ویری 2.4 میزنم تیک رو اما درسته ! چون من یک فایل هم از اور موشن گرفتم تست کاستیک بود ، بعد تو مکس زدم دیدم ا چرا هیچی نمیشه ! اون عکسی که طرف گذاشته بود عالیه ! بعد فهمیدم بله ! ویری 3 مشکل داره و به مهران گفتم ، مهران هم با 2.4 تست زد درست بود !

الانم من با 2.4 تست کردم مشکلی نداره فقط سنگینه !
در مورد final Render اون تقریبا یک الگریتم Fake هست برای همین اینقدر سریع هست ، من به نظرم هیچکدوم کاستیک منتال ری نیمشه ! بدون شوخی D:

الان کلی تست موفقیت امیز زدم ، به زودی شیر میکنم .

darklight

کاربر فعال
دوستان احیانا نورهایی که با وی ری سه امتحان می کنید استاندارده و یا نور وی ری هست؟ چون من با نور استاندارد نتونستم و با نور وی ری تونستم یه چیزایی در بیارم (البته روی پروژه خودم) ولی زمان رندر خیلی احمقانه زیاد می شد. (با نور صفحه ای با دیرکشن ۱)

AREF

سلام. خب البته باید دایرکشن باشه یا صفحه ای کوچیک چون هر چی اندازه منبع نور بزرگتر باشه سایه نرم تر و کاستیک هم از همین الگوریتم تبعیت میکنه

Mehran coyote

Well-Known Member
وي ري 3 توي کاستيک ساختن کلا اذيت ميکرد با حميد خيلي تست زديم يا قلق خاصي داره يا کلا ايراد داره !!!
واسه مسابقه پايم ولي خب نيسم که بتونم شرکت کنم شما راه بندازيد لذتشو ببريد
همون صبحي که تاپيک رو ساختم رفتم قم سر خدمتم :)

سلام
خسته نباشید خدمت سرباز وطن
من با اجازه فقط رندر خودتو یکم پست پرو کردم
وقت شد رندر هم میزنم
مرسي :rose:
مشکل اساسی هست !

مشاهده پیوست 105631

اینم تست من بود Maxwell با اجازه مهران قرار میدم :
مشاهده پیوست 105632
من ديگه خونه نيسم شايد راست ميگي تيک افکت شادو مهم باشه تو کاستيک
آقا نفری ده تومن ، پنج تومن میزاریم یه جایزه ترتیب میدیم !! :) خیللی سوت و کوره فروم !! :mad:

والا من تو وی ری 2.40 هم با زدن تیک Affect Shodow آبجکتم کاستیک نداشت ، چون کار این گزینه اینه که آبجکت نور رو محاسبه نکنه و از خودش رد کنه .

شایدم برای من چون قبلش وی ری سه نصب بوده این مشکل هست !! :)
واسه مسابقه هم حرف خوبي زديد بچه ها پولاتونو بريزيد رو ميز :green:
احتمال زياد همين که شما مييگي افکت شادو کارو خراب ميکنه

برای من درسته ! هم 2.4 دارم هم 3 ! ربطی هم به هم ندارند !

کاش منم خونه بودم به تست هام ادامه ميدادم دلم براي 3dmax تنگ شده :(

سلام. فکر کنم حمید علت غیر واقعی شدن کاستیکت IOR باشه که توی مکسول تنظیم کردی.من راستش توی تدریس کلاسام متوجه شدم که affect shadow بزنیم دیگه کاستیک نمیده! به نظرم سریع ترین کاستیک مال انجین cebas final render هست. عجیب سریع هست.
ior الماس 2.417 هست به حميد گفتم با اينم تست زده

درود بر عارف عزیز ،

در تمام تست هام IOR 1.6 ـه که بیشترین Caustic رو ایجاد میکنه .
والا الان من تو ویری 2.4 میزنم تیک رو اما درسته ! چون من یک فایل هم از اور موشن گرفتم تست کاستیک بود ، بعد تو مکس زدم دیدم ا چرا هیچی نمیشه ! اون عکسی که طرف گذاشته بود عالیه ! بعد فهمیدم بله ! ویری 3 مشکل داره و به مهران گفتم ، مهران هم با 2.4 تست زد درست بود !
الانم من با 2.4 تست کردم مشکلی نداره فقط سنگینه !
در مورد final Render اون تقریبا یک الگریتم Fake هست برای همین اینقدر سریع هست ، من به نظرم هیچکدوم کاستیک منتال ری نیمشه ! بدون شوخی D:

الان کلی تست موفقیت امیز زدم ، به زودی شیر میکنم .
طي تست اوليه منم گفتم از وي ري 3 هست ولي وي ري 2.3 کلا خيلي واسه کاستيک ساختن رندرو طولاني ميکرد

دوستان احیانا نورهایی که با وی ری سه امتحان می کنید استاندارده و یا نور وی ری هست؟ چون من با نور استاندارد نتونستم و با نور وی ری تونستم یه چیزایی در بیارم (البته روی پروژه خودم) ولی زمان رندر خیلی احمقانه زیاد می شد. (با نور صفحه ای با دیرکشن ۱)
نوري که تو صحنم به کار بردم vray light از نوع plan نبايد مشکلي نبايد داشته باشه.
------------------------------------------------------------------------
ولي ساختن متريال الماس پير ادمو در مياره :)) حتما بايد متريال چند لايه اي کار بشه وگرنه اصلا متريال خوبي براي الماس نيست.
ببخشيد ديگه خودم سيستم ندارم که به تست هام ادامه بدم
من فردا ميام ببينم کارو به کجا رسونديدن تا يکم چيز ياد بگيريم ازتون :rose:
از همکاريتون ممنونم

LinkinForEver

تست دیروزم منتال ری :

47027681525470013030.jpg

منتال ری بهترین کاستیک در بین موتور هارو داره از نظر من ، از اولم به مهران گفتم با منتال بزنه اما خب منتال کار باهاش سخته و زمان بر و مهرانم زمانش کم بود .

38572590940705912310.jpg

آی ری ، Iray یک تیک گزاشته به اسم Caustic Sampler خیلی خوب رندر میگیره .

جالبه Keyshot هم کاستیک داره اما اینقدر ناقص بود که منصرف شدم بگذارم .

چند تا ترفند هم ساختم شیر میکنم به زودی .

Mehran coyote

Well-Known Member
بیشتر هدف من متریال و کاستیک همون مدل الماس بود
چون هندسه بیچیده ای هست کاستیکش اگه خوب در بیاد رندرهای تمیزی میشه ازش گرفت :wink:
کاش خونه بودم یه مسابقه میزاشتیم
فلن بچه ها خداحافظ تا چند ماه بعدی وقت بکنم یه کار بزنم :rose:

LinkinForEver

شرمنده دوستان ، این شاتل خیلی دیروز اذیت کرد ، من تست های واقعا خوبی گرفتم هم ویری هم منتال ری و بعد از دو روز سر کله زدن غلقش رو فهمیدم به زودی اموزش هایی رو شیر میکنم .

جدیدترین ارسال ها

بالا