cms مناسب با کارم

msh4030

New Member
سلام
روی سایتی می خوام کار کنم که دقیقا نمی دونم از کدوم سیستم مدیریت محتوا استفاده کنم ، برام بهتره ... هر کدوم مزیت های خودشو داره ولی می خوام بدونم برای کار من کدوم بهتره:

موضوع پروژم ساخت یه وبسایت موسسه آموزشیه ... می خوام کاربران امکان ثبت نام و پرداخت شهریه آنلاین رو داشته باشن. تا وقتی تسویه حساب نکردن نتونن از نمراتشون کسب اطلاع کنن و امکانات دیگه ای که یه آموزشگاه برای سایتش نیاز داره ...
حالا سوال این جاست :
وردپرس یا جوملا ؟ و چرا ؟
ممنون

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
به نظرم بهتره CMS اختصاصی بدید بنویسن که امکانات درخواستی تون رو راحت درونش جا گذاری کنن!
موفق باشیـــــــــــ:rose:

art-a

Member
سلام. بستگی داره تا چه حد بخواهید امکاناتتون کاملا داینامیک باشه.
هرجفتش خوبه. پیشنهاد شخصی من وردپرس هست.
ولی بهتره به برنامه نویسی php مسلط باشید برای ساختش. چون حتما نیاز دارید به customize کردن افزونه ها و ...

msh4030

New Member
ممنونم دوستان
من به برنامه نویسی وب خیلی علاقه دارم و حتما قراره به زودی شروع کنم ،
ولی برای پروژه ای که در پیش رو دارم ، وقت این کار رو ندارم ، اگه بشه می خوام مثلا روی ماژولایی که نصب می کنم ، اصلاحات انجام بدم ( فکر کنم برای این کار لازم نباشه زیاد حرفه ای باشم )
سوال من اینه :
1- آیا می تونم با دانش کمی که در زمینه برنامه نویسی دارم ، کارمو پیش ببرم؟
2-من شنیدم وردپرس برای اهداف وبلاگ نویسی بیشتر کاربرد داره و جوملا برای سایت های شرکتی ... و البته می گن افزونه های بیشتری برای وردپرس هست ... من خودم نظرم رو جوملاست . نظر شما چیه ؟

art-a

Member
1. بله میتونید
2. وردپرس و جوملا، هرجفت برای وبلاگ نویسی و شرکتی بکار میبرن. ولی جوملا بیشتر مورد علاقه ی برنامه نویسا هستش، چون بیشتر یک فریم ورک هست تا cms.
جوملا هم خوبه و ماژول و کامپوننتش هم هست

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام دوباره
در مورد سوال اولتون در پست قبلی باید بگم که دانش کمی که فرمودید یه چیز نسبی هست و بهتره بفرمایید دقیقا در چه حد برنامه نویسی انجام میدید تا دوستان بتونن کمک کنن!
اما در مورد سوال دوم از هردو استفاده میکنن هم برای شرکتی و هم برای وبلاگ نویسی البته وبلاگ نویسی در وردپرس بیشتر استفاده میشه!
ولی به طور کلی به نظر من (برخلاف دوستمون) وردپرس طرفدار های بیشتری داره و خیلی خوب جا افتاده!
اما باز هم مطلب به این که کدوخم طرفدار بیشتری داره ربط پیدا نمیکنه صد درصد شما به دنبال این هستید که چه CMS ی میتونه نیاز های شمارو برطرف کنه
در هر صورت بنده باز هم نوشتن یه CMS از ابتدا رو به شما توصیه میکنم!
ممکنه در ابتدای کار کمی اذیت بشید و سرگرم دیباگ و بقیه قضایا ولی در ادامه ی کارتون خیالتون راحته!
موفق باشیــــــــــــــــ:rose:

msh4030

New Member
سلام . روزتون به خیر و شادی
اینکه گفتم دانش کمی دارم ، یعنی واقعا خیلی کم ... آشنایی مختصری با دستورات html دارم . ولی از css , php هنوز چیزی نمی دونم . ولی این دلیل نمیشه که نخوام یاد بگیرم . به شدت علاقه مندم و به زودی شروع می کنم.
با جوملا هم یه آشنایی هایی دارم ولی خیلی کم ( فقط در حد اینکه روی لوکال هاست نصبش کنم و کار با منو ها رو تست کنم )
ولی فعلا برای تموم کردن پروژه ام وقت اینو ندارم که از پایه شروع کنم . می خوام سریعا سایتی رو که می خوام رو با مدیریت محتوا بالا بیارم . و در صورت امکان با راهنمایی یه نفر روی افزونه ها ویرایش انجام بدم.
حالا یه نفر دیگه می گفت وردپرس به علت نیاز های کم سایتتون بهتره .
ممنون میشم بازم لطف کنین و راهنماییم کنین.
در پناه ایزد

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
آشنایی که شما دارید نمیتونید ویرایش افزونه ها رو انحجام بدید مگر اینکه یادگیری رو ادامه بدید...
در غیر اینصورت بهتره اگر نظرتون روی CMS های اوپن سورس هست از یک فرد خبره کمک بگیرید
موفق باشیـــــ:rose:

nama45te

Member
بهترین سیستمی که میتونین باهاش این کارو انجام بدین وردپرس هست.
اگه خواستین میتونم کمکتون کنم.

msh4030

New Member
ممنون دوستان . رفتم تو کار وردپرس
اطلاعات تماسم رو هم پیام خصوصی کردم ، نمی دونم ارسال شد یا نه آخرش
پیروز باشید

BrandClinic

Member
وردپرس استفاده کنید به دلیل امنیت بالا ، وجود قالب ها و افزونه های کاربردی رایگان ، سادگی استفاده ، انعطاف پذیری بالا

جدیدترین ارسال ها

بالا