apache

gasedak

Member
با سلام
apache و mysql چي هستند.لطفا كمي برام توضيح دهيد.در ضمن از كدوم سايت مي تونم اونارو دانلود كنم.

آخرین ویرایش:

hoom

Active Member
سلام

شما سرور دارید؟ چه سیستم عاملی و از چه برنامه ای برای مدیریت اون استفاده میکنید؟

gasedak

Member
با سلام
ببينيد من مي خوام از اول شروع كنم.سرور هم ندارم لطف كنيد بهم بگيد خود سرور يعني چي؟

آخرین ویرایش:

iman_ebru

Active Member
apache یک وب سرور هست که هم در ویندوز و هم در لینوکس میتونید ازش استفاده بکنید. این وب سرور رو از سایت اصلیش یعنی http://apache.org میتونی دانلود کنی.

در کل دو نوع برنامه نویسی داریم. تحت کلاینت ( مثل کامپیوتر خودت ) که از جمله اون جاوا اسکریپت هست. و دیگری برنامه نویسی تحت سرور هست.

در برنامه نویسی نوع کلاینت برنامه، دستورات رو فقط بر روی کلاینت مورد نظر انجام میده. مثلا عوض کردن Default Home Page مرورگر.

اما در برنامه نویسی تحت سرور ( مثل PHP ) کلاینت به سرور متصل میشه و هر کلاینتی که وصل بشه، دستورات و تغییرات لازم برای اون کلاینت انجام میشه و در حقیقت این سرور هست که کلاینت رو مدیریت میکنه.

نوع دیگری از برنامه نویسی هم هست که نه جزو دسته Server Side و نه Cliint Side محسوب میشه. مثل برنامه هایپرترمینال که تو تا کلاینت بدون احتیاج به سروری به هم متصل میشند.

My SQL هم از نظر من و خیلی ها بهترین نوع بانک اطلاعاتی هست که سایت هایی مثل یاهو یا گوگل هم از این استفاده میکنند. بانک اطلاعاتی هم به هر نوع فایلی که اطلاعات یا داده ای در اون بشه توش ذخیره کرد رو میگن.

در انجمن های مجید آنلاین تا بحال مطالب زیادی در این زمینه ارسال شده و مشکلات و سوالات زیادی پرسیده و بهشون پاسخ داده شده. من به شما توصیه میکنم قبل از مطرح کردن هر گونه سوال جستجو کنید و در صورتی که پاسخی قانع کنده پیدا نکردید سوال کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا