Please enter the name of your outgoing email server

سلام
یه نرم افزار با neobook طراحی کردم ، جوری که یه سری اطلاعات رو ایمیل کنه. موقع ارسال ایمیل این پیغام میاد:
Please enter the name of your outgoing email server:
یعنی چی؟باید چی کار کنم؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
یه نرم افزار با neobook طراحی کردم ، جوری که یه سری اطلاعات رو ایمیل کنه. موقع ارسال ایمیل این پیغام میاد:
Please enter the name of your outgoing email server:
یعنی چی؟باید چی کار کنم؟

ایمیل برای ارسال شدن احتیاج به یک سرور فرستنده داره که ایمیل ارسالی رو بهش بفرستید، یعنی از کامپیوتر فرستنده (کامپیوتر شما) مستقیما به گیرنده ارسال نمیشه.
ایمیل باید از طریق یک سرویس ارسال بشه که پروتکل SMTP یا SMTPS یا ESMTP رو بکار می بره، همه سرویس دهنده های ایمیل از این سرویس ها دارند،
مثلا smtp.gmail.com برای گوگل ئه، smtp.live.com برای outlook و Hotmail ئه، smtp.mail.yahoo.com برای یاهو ئه.
اما بعضی ها شون مثل یاهو این سرویس رو صرفا در اختیار کاربران پولی و غیر رایگان شون قرار می دهند. سرویس gmail فعلا رایگان ئه.

از شما آدرس اون سرور فرستنده ایمیل پرسیده شده، که فرضا می تونه smtp.gmail.com باشه، البته شما باید یک id و رمز معتبر برای اون سرور (مثلا اکانت gmail) داشته باشید.
قاعدتا این نام کاربری (id فرستنده ایمیل) و رمز عبور شما (رمز ایمیل فرستنده) هم جزو مواردی است که باید پرسیده بشه.
اگر شماره Port برای ارتباط با سرور پرسیده شد، معمولا 465 یا 587 یا 25 ئه.

جدیدترین ارسال ها

بالا