2مشکل در css

imanmir

Member
با سلام
دوستان دوتا مشکل دارم
1- وقتی از کد زیر در css ام استفاده می کنم وقتی می خوام اعتبار سنجیش کند می گوید اعلان مخصوص css3 را ننوشته اید جریان چیه؟

@font-face {
font-family: "zar";
src: url("font/bzar.ttf") format("truetype");
}
متن ارور
Parse Error ;" } 147 Value Error : font-family Property font-family doesn't exist in CSS level 2.1 but exists in : "zar" "zar" 148 Property src doesn't exist : url("font/bzar.ttf") format("truetype") url("font/bzar.ttf") format("truetype")
2- و یک صفحه پیو.ست کردم سه بخش دارد (چپ . وسط . راست + پاصفحه )من می خوام با div ایناروطراحی کنم نه با table به همین دلیل وقتی که طول بخش چپ من بیشتر می شه فقط اون زیاد می شه مثل جدول نیست که همگی با هم زیاد بشن چه کدی باید تو کدم استفاده کنم و اینکه داخل بخش پاصفحه هم نره

پیوست ها

• index.zip
    928 بایت · بازدیدها: 3

maxpelank

Active Member
با سلام

خوب بنده خدا css-validator حق داره راست میگه خوب .

این مدلی که شما بکار برده اید از خصوصیات css3 می باشد و هنوز اکثر مردم از مرورگر های قدیمی استفاده می کنند و نمی تونند اون رو اجرا کنند

و فقط روی ای ایی 9 فایرفاکس اخرین ورژن و سافاری اخرین ورژن کار می کنه .

در کل بگم بود و نبودش زیادی تاثیر نداره اخه کسی نمی بیندش

اما اگر می خوای کار متفاوت بکنی بذار ایرادی ندارد .

imanmir

Member
!

1- مرسی از راهنماییتون ولی من می خوام هم css3 داشته باشم و هم در صفحه ام نشان اعتبار بودن سایتم باشه یعنی هیچ راهی نیست

2- مشکل دوم راه حلی نداره؟

pouya saadeghi

Active Member
براى سى اس اس 3 معتبر لينک more options‏ رو كليک و سى اس اس 3 رو به جاى 2 انتخاب كنيد.

درمورد سوال دوم متوجه نشدم, لطفا بيشتر توضيح بديد...

آخرین ویرایش:

mrtarkhan

New Member
در مورد سوال دومتون باید بگم که از جدول استفاده کن !

هیچ مشکلی پیش نمیاد من بهتون قول می دم :wink:

imanmir

Member
تشریح بیشتر

با سلام
1- دوست عزیز من تو More Option رفتم درست شد ولی اگه کسی که نمی دونی سطح css من چیه یا اصلا بلد نیست برنامه نویسی و فقط می خواد روی عکس valid Css تو سایتم کلیک کنه ببین راست می گم یا نه به طور ثابت در روی css2.1 هست بخاطر همین ارور می دهد
حالا چه طوری میشه دیفالت یا پیش فرض valid css رو به صورت css3 بذار تا کسی کلیک کرد نیازی به انتخاب more option نباشه
یا اینکه کدی بنوسم که @font-face را در سطح 2.1 هم ارور نده یا اصلا نبینش

2- تو یک مقاله خوندم از دوستتم (دستش درد نکنه )که نوشته بود پسوند فونت ttf را باید به otf تبدیل کنم البته لینکی گذاشته بود که چطوری این کار انجام می شه ولی لینک خراب بود اگه اطلاعاتی دارید بگید لطفا؟

3- در مورد تشریح سوال دومم اگه فایل پیوستی رو باز کنید می بینی یک جدول سه ستونه داریم که ستون سمت راست از همه بیشتر اومده پایین من می خوام بدون استفاده از table کاری کنم که هر وقت خطی به سمت راست اضافه شد هر سه سطر مساوی بیان پایئن

مرسی

imanmir

Member
با سلام

دوستان مشکل دومم حل شد کد زیر کاری می کنه بدون نیاز به جدول یا دیو یک ساختاره سه ستونی درست کنید و به طور نامحدود ارتفاع با هم تنظیم بشن و با هم بیان پائین

پیوست ها

• cod.zip
    659 بایت · بازدیدها: 1

pouya saadeghi

Active Member
حالا چه طوری میشه دیفالت یا پیش فرض valid css رو به صورت css3 بذار تا کسی کلیک کرد نیازی به انتخاب more option نباشه

برای اینکار به جای آدرس http://jigsaw.w3.org/css-validator/check/referer باید آدرس صفحه گزارش (معتبر با css3) رو لینک کنید

تو یک مقاله خوندم از دوستتم (دستش درد نکنه )که نوشته بود پسوند فونت ttf را باید به otf تبدیل کنم البته لینکی گذاشته بود که چطوری این کار انجام می شه ولی لینک خراب بود اگه اطلاعاتی دارید بگید لطفا؟

از اینجا می تونید فونت های ttf رو به otf تبدیل کنید: http://code.google.com/p/ttf2eot
(با IP ایران نمیشه رفت؛ از ف.شکن یا پـ.ـروکـ.ـسی یا وی.پـی.ان استفاده کنید)

جدیدترین ارسال ها

بالا