مشكل ذر لود ويندوز 7

ninjas

Member
سلام دوستان
نمي دونم اين سوال رو در جاي خوبي مطرح كردم يا نه:-?؟

من يه مشكل خيلي بزرگ دارم مي خواستم اگه لطف كنيد بهم كمك كنيد.
ببخشيد من سوال رو به زبان خدموني مينويسم.
من يه سيستم دارم پدرم رو دراورده:mad:.
سر سيستم من دو تا هارد دارم كه يكي ssd و ديگري 1tb caviar blackهستش
كه روي ssd ويندوز 7 و برنامه هاي اصليم نصبه.
هر چند وقت يكبار موقعي سيستم رو خاموش ميكنم ديگه ويندوز بالا نياد.يعني روي صفحهstart ويندور گير ميكنه..
اگه بخوام ويندوز بالا بياد من بايد هارد 1tr جدا كنم تا ويندوز بالا بياد (ديگه بجز اين راهي نداره.)
بعد بايد هاردم رو ببرم سر يه سيسم ديگه هرچي توش هست فورمت كنم.
تا دوباره درست بشه و بزاره سيستم بياد بالا.
راستي هارد 1 ترا سر سيستم ديگه مشكلي نداره.
مشخصات سيستم
cpu :2600k
main: asus p8p67 deluxe
ram :Adata16gb bas 1600
vga:quaro 600
hdd: sdd 64 Adata && 1tr caviar black
دوستان لطفا راهنماييم كنيد.
ببخشيد خلي خودموني گفتم.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان
نمي دونم اين سوال رو در جاي خوبي مطرح كردم يا نه:-?؟

من يه مشكل خيلي بزرگ دارم مي خواستم اگه لطف كنيد بهم كمك كنيد.
ببخشيد من سوال رو به زبان خدموني مينويسم.
من يه سيستم دارم پدرم رو دراورده:mad:.
سر سيستم من دو تا هارد دارم كه يكي ssd و ديگري 1tb caviar blackهستش
كه روي ssd ويندوز 7 و برنامه هاي اصليم نصبه.
هر چند وقت يكبار موقعي سيستم رو خاموش ميكنم ديگه ويندوز بالا نياد.يعني روي صفحهstart ويندور گير ميكنه..
اگه بخوام ويندوز بالا بياد من بايد هارد 1tr جدا كنم تا ويندوز بالا بياد (ديگه بجز اين راهي نداره.)
بعد بايد هاردم رو ببرم سر يه سيسم ديگه هرچي توش هست فورمت كنم.
تا دوباره درست بشه و بزاره سيستم بياد بالا.
راستي هارد 1 ترا سر سيستم ديگه مشكلي نداره.
مشخصات سيستم
cpu :2600k
main: asus p8p67 deluxe
ram :Adata16gb bas 1600
vga:quaro 600
hdd: sdd 64 Adata && 1tr caviar black
دوستان لطفا راهنماييم كنيد.
ببخشيد خلي خودموني گفتم.

هارد دیسک سریع و مطمئنی یه، اول باید مشخص بشه که ایراد سخت افزاری داره یا نه. ساده ترین راهش اینه که گزارش S.M.A.R.T بررسی بشه.
علاوه بر بعضی از BIOS ها خیلی نرم افزار ها هستند که گزارش S.M.A.R.T رو نشون می دهند اما معمولا گزارش شون تخصصی یه و با یکسری عدد برای افراد عادی
تشخیص عیب مشکله. برای همین من HD Tune رو توصیه می کنم. نرم افزار HD Tune (نسخه رایگان) رو از اینجا دانلود و نصب کنید :
hdtune_255.exe
هارد دیسک تون رو در نرم افزار انتخاب کرده و زبانه Health اش رو انتخاب کنید. گزارش S.M.A.R.T رو نشون میده، ستون status رو چک کنید. همه سطر ها باید ok باشه وگرنه
هارد دیسک تون یک مشکل سخت افزاری داره که اگه هنوز شامل گارانتی میشه باید ببرید نمایندگی و تعویض اش کنید.

اگه مشکلی رو نشون نداد یا S.M.A.R.T در تنظیمات BIOS غیر فعاله و یا هارد دیسک مشکل فیزیکی جدی نداره.
قدم بعدی اینه که زبانه Error Scan رو انتخاب کرده و با دکمه Start سکتور های هارد دیسک رو دونه دونه چک کنید. اگر ایرادی باشه با رنگ قرمز نشون میده.

ninjas

Member
هارد دیسک سریع و مطمئنی یه، اول باید مشخص بشه که ایراد سخت افزاری داره یا نه. ساده ترین راهش اینه که گزارش S.M.A.R.T بررسی بشه.
علاوه بر بعضی از BIOS ها خیلی نرم افزار ها هستند که گزارش S.M.A.R.T رو نشون می دهند اما معمولا گزارش شون تخصصی یه و با یکسری عدد برای افراد عادی
تشخیص عیب مشکله. برای همین من HD Tune رو توصیه می کنم. نرم افزار HD Tune (نسخه رایگان) رو از اینجا دانلود و نصب کنید :
hdtune_255.exe
هارد دیسک تون رو در نرم افزار انتخاب کرده و زبانه Health اش رو انتخاب کنید. گزارش S.M.A.R.T رو نشون میده، ستون status رو چک کنید. همه سطر ها باید ok باشه وگرنه
هارد دیسک تون یک مشکل سخت افزاری داره که اگه هنوز شامل گارانتی میشه باید ببرید نمایندگی و تعویض اش کنید.

اگه مشکلی رو نشون نداد یا S.M.A.R.T در تنظیمات BIOS غیر فعاله و یا هارد دیسک مشکل فیزیکی جدی نداره.
قدم بعدی اینه که زبانه Error Scan رو انتخاب کرده و با دکمه Start سکتور های هارد دیسک رو دونه دونه چک کنید. اگر ایرادی باشه با رنگ قرمز نشون میده.

ممنون دوست عزیز
من این نرم افزار رو نصب کردم در قسمتHealthسه تا waming داره .........
یعنی از لحاظ سخت افزاری مشکل داره؟
یعنی باید یه هارد دیگه بخرم.................
راستی گارانتی هم تمام شد......تعمیر میشه؟

Untitled.png

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون دوست عزیز
من این نرم افزار رو نصب کردم در قسمتHealthسه تا waming داره .........
یعنی از لحاظ سخت افزاری مشکل داره؟
یعنی باید یه هارد دیگه بخرم.................
راستی گارانتی هم تمام شد......تعمیر میشه؟

مشاهده پیوست 90807
تعمیر که نه، بعضی جاها یکجور تعویض قطعات می کنند مثل تعویض برد سوخته یا شکسته و ... اما برای مشکل هارد دیسک شما مناسب نیست،
تعمیر هم بشه دیگه نه هارد دیسک اعتبار گذشته رو داره و نه از نظر اقتصادی ارزش تعمیر داره.
هارد دیسک خیلی سخت افزار حساسیه چون هم قطعات مکانیکی پر سرعت داره و هم سیستم ظریف و میکروسکوپی ، بهترین نوع اش هم ممکنه
هر لحظه همچین بلایی سرش بیاد.

متاسفانه هارد دیسک شما یکسری سکتور معیوب فیزیکی داره که معمولا تعداد شون به تدریج بیشتر میشه و در همین حد نمی مونه.
هارد دیسک بجز سکتور های عادی یکسری سکتور رزرو داره که هر وقت سکتوری معیوب شد بی سر و صدا بجاش از اون رزروی ها استفاده می کنه
و در نتیجه ممکنه تا مدت ها متوجه وجود سکتور های معیوب نشوید. یعنی هر وقت دید سکتوری رو به زحمت می خونه زود یکی از سکتور های رزرو رو
جایگزین اش می کنه. اما اگر به سکتوری برسه که کلا قابل خوندن نیست دیگه کاری ازش بر نمیاد، مثلا سیستم عامل بالا نمیاد یا وسط کار هنگ می کنه،
صفحه آبی نشون میده و ...

طبق این گزارش S.M.A.R.T هارد دیسک شما هم تا حالا همین کار جایگزینی سکتور معیوب رو انجام داده، بازم می تونه این روال رو ادامه بده اما
دیگه این هارد دیسک اون ضریب اطمینان گذشته رو نداره و نباید برای اطلاعات مهم ازش استفاده بشه. الان دلیل اینکه شما متوجه مشکل هارد دیسک شده اید
اینه که بخشی از اطلاعات ویندوز روی سکتور هایی قرار داره که کاملا معیوب اند و قبل خوندن نیستند.

اگر یکبار هارد دیسک رو فرمت سطح پایین اش کنید (با فرمت معمولی فرق داره، نرم افزار خاص می خواد) کل اطلاعات رویش پاک میشه اما ممکنه همه
سکتور های معیوب حداقل موقتا شناسایی و جایگزین بشوند یا حداقل سکتور های معیوب باقی مونده تیک بخورند و ازشون صرف نظر بشه و ظاهرا
هارد دیسک دیگه سکتور معیوبی رو بکار نبره. میشه یک هارد دیسک تمیز و بدون ایراد اما موقتی. چون معمولا سکتور های معیوب جدیدی به مرور ایجاد می شوند.

یعنی در کل این هارد دیسک همچنان قابل استفاده هست اما اصلا قابل اطمینان نیست، ممکنه الان چیزی رویش بنویسید و فردا قابل خوندن نباشه.
مثلا برای نصب کردن ویندوز اصلا نباید رویش حساب کنید، بهتره برای نگهداری اطلاعاتی ازش استفاده کنید که از دست رفتنشون براتون مهم نیست.

رجوع شود به :
بد سکتور

LED

New Member
من همچین مشکلی رو قبلا دیدم و برخورد داشتم باهاش. مشکل از چیپ مادربورد هست که راه حلی هم نداره و با هارد های شما سازگاری نداره.

reza_026

New Member
سلام.من یه لپ تاپ msi ge 620 دارم تقریبا 4 روز پیش یه کادر کوچیکی باز شد نوشته بود هارد شما مشکل داره و ریکاوری بزنید خاموش کنید.خاموش کردم ولی بلند نمی شد رو عکس مادربورد قفل می کرد 3 روز خاموش بود بعد اینکه روشن کردم دیگه اون خطا رو نمیداد الان ویندوز عوض کردم بعد اینکه ویندوز 8 زدم این مشکل رو پیدا کرده بودم اما الان باز 7 زدم الان وقتی روی فلش فایل میریزم سرعت خیلی کمه تو حد کیلوبایت ویندوزم هم خیلی طول میکشه تا بلند بشه.کمکم کنید لطفا
البته من این برنامه رو امتحان کردم یه دونه وارنینگ زده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza_026

New Member
آقا من این برنامه رو تست کردم یه دونه warning زده اما وقتی error اسکن میکنم هیچ سکتور معیوبی نشون نمیده همش سبز هست.مشکل من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

the_king

مدیرکل انجمن
آقا من این برنامه رو تست کردم یه دونه warning زده اما وقتی error اسکن میکنم هیچ سکتور معیوبی نشون نمیده همش سبز هست.مشکل من چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تا زمانی که سکتور رزرو داشته باشه و مهلت جایگزینی سکتور های معیوب رو پیدا کنه در همین وضعیت می مونه. مکث و تاخیر ها دلیل اش اینه که الان در حین خوندن سکتور ها به
مورد سکتور معیوب جدیدی می رسه، هی زور می زنه و به زحمت می خوندش و یک سکتور رزرو رو جایگزین اش می کنه. اگه یکبار Low Level Format اش کنید داده ها پاک میشه اما
موقتا مشکل رفع خواهد شد.

reza_026

New Member
میشه یه برنامه برای low level format تحت داس بهم معرفی کنید.هاردم هیتاچی هست

the_king

مدیرکل انجمن
میشه یه برنامه برای low level format تحت داس بهم معرفی کنید.هاردم هیتاچی هست

نرم افزار قدیمی تحت DOS با هارد دیسک های حجیم یا SATA یا USB سازگاری خوبی ندارند.
پیشنهاد می کنم از Hiren's Boot CD استفاده کنید، یک CD با قابلیت بوت چند گانه است که ابزار های زیادی رو در محیط DOS و ویندوز جمع کرده، طوری که
نیازی به نصب شون نیست (داخل CD یک نسخه مینی ویندوز لایو XP داره که بدون نصب کردن بالا میاد) تقریبا هر ابزاری که برای تعمیر، پارتیشن بندی، بازیابی
و ... لازم داشته باشید داره. وقتی باهاش سیستم بوت میشه هم محیط DOS و هم ویندوز (بدون نیاز به نصب) قابل استفاده است.

Hirens.BootCD.15.2.zip

Download Hiren’s BootCD

reza_026

New Member
سلام من با نرم افزار [h=3]Darik's Boot And Nuke فرمت سطح پایین انجام دادم.ولی باز هم همون warrning رو داره این یعنی درست فرمت نشده؟و فکر کنم باز هم زو همون سکتور دیتا نوشته؟ولی سرعت ویندوز و کپی مثل روز اول شدهUntitled.jpg[/h]

the_king

مدیرکل انجمن
سلام من با نرم افزار [h=3]Darik's Boot And Nuke فرمت سطح پایین انجام دادم.ولی باز هم همون warrning رو داره این یعنی درست فرمت نشده؟و فکر کنم باز هم زو همون سکتور دیتا نوشته؟ولی سرعت ویندوز و کپی مثل روز اول شدهمشاهده پیوست 92571[/h]

اون مشخصات S.M.A.R.T همونطور می مونه، اینکه فرمت سطح پایین رو انجام می دهید برای این نیست که اون Warning حذف بشه، سوابق هارد دیسک رو نشون میده و
با فرمت سطح پایین حذف نخواهد شد. فرمت سطح پایین می کنید تا اگه هنوز سکتور معیوبی هست که ازش استفاده میشه، شناسایی بشه و دیگه در لیست سکتور های قابل استفاده
قرار نگیره و وقتی هارد دیسک رو پارتیشن بندی می کنید قاطی سکتور های سالم نمونه.

reza_026

New Member
اون مشخصات S.M.A.R.T همونطور می مونه، اینکه فرمت سطح پایین رو انجام می دهید برای این نیست که اون Warning حذف بشه، سوابق هارد دیسک رو نشون میده و
با فرمت سطح پایین حذف نخواهد شد. فرمت سطح پایین می کنید تا اگه هنوز سکتور معیوبی هست که ازش استفاده میشه، شناسایی بشه و دیگه در لیست سکتور های قابل استفاده
قرار نگیره و وقتی هارد دیسک رو پارتیشن بندی می کنید قاطی سکتور های سالم نمونه.

ممنون از راهنمایی خوبتون

reza_026

New Member
باز هم سلام.خسته نباشید.من هاردم یک error دیگه پیدا کرده!و مشکلات از نو باز هم شروع شده.می خواستم بدونم اگه هارد رو ببرم تعمیر حل میشه؟؟؟hard.jpg

the_king

مدیرکل انجمن
باز هم سلام.خسته نباشید.من هاردم یک error دیگه پیدا کرده!و مشکلات از نو باز هم شروع شده.می خواستم بدونم اگه هارد رو ببرم تعمیر حل میشه؟؟؟مشاهده پیوست 92875

تا چطور تعمیر کنند، اگه واقعا بخواهند تعمیر کنند و ادای تعمیر تخصصی رو در نیاورند ممکنه نصف هزینه یک هارد دیسک نو رو بگیرند تا سیلندر داخلش رو تعویض یا شارژ کنند.
تعمیر های هارد دیسک انواع مختلف داره، تا وقتی که مشکل مربوط به برد و سوکت اش باشه مشکلی نیست، خیلی جاها می توانند تعمیر یا تعویض اش کنند اما
وقتی مشکل سکتور معیوب باشه باید داخلش باز بشه که همینطوری نباید انجام بشه. این دیگه کاری نیست که تعمیر کار معمولی بتونه، بازش کنه بدتر خرابش می کنه.
ابزار های خاص و یک محیط خاص که اصلا گرد و غبار نداشته باشه و فرد متخصص و قطعات یدکی سالم و ...
کلا کاری نیست که هر جایی انجام بشه، تعداد مراکزی که اینکار رو می توانند انجام دهند انگشت شماره و به نظرم ارزش هزینه اش رو هم نداره. هارد دیسک وقتی ارزش داره
که مطمئن باشید چیزی که الان رویش نوشتید فردا بدون مشکل قابل خوندنه. هارد دیسکی که معیوب بشه دیگه قابل اطمینان نیست، حتی اگه تعمیر بشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا