چگونه و با چه زبانی میتوان سی دی بوتیبل سخت و سیستم عامل با چه زبانی نوشته می شود؟

sicret

Member
می خواستم بدانم که چگونه و با چه زبانی یک سی دی ویندوز یا سی دی های دیگر بوتیبل نوشته می شود
سیتم عامل با چه زبانی نوشته می شود
آیا فراگیری این زبان ها برای من که ویژوال بیسیک را تا حدودی بلدم و سی پلاس پلاس را تازه شروع کردم اامکان پذیر است یا خیر ؟
با تشکر
یک برنامه نویس تازه کار:rose:

maysam.m

Well-Known Member
با تشکر از صاحب تاپیک
من هم همین سوال را دارم. خوشحال میشیم از دوستان راهنمایی کنند

the_king

مدیرکل انجمن
می خواستم بدانم که چگونه و با چه زبانی یک سی دی ویندوز یا سی دی های دیگر بوتیبل نوشته می شود
سیتم عامل با چه زبانی نوشته می شود
آیا فراگیری این زبان ها برای من که ویژوال بیسیک را تا حدودی بلدم و سی پلاس پلاس را تازه شروع کردم اامکان پذیر است یا خیر ؟
با تشکر
یک برنامه نویس تازه کار:rose:

زمانی که یک CD بوت می شود، هیچ منبع آماده ای در سیستم قابل دسترسی نیست جز وقفه های BIOS
این یعنی اینکه در چنین شرایطی فایل، پوشه، کارت صوتی، دکمه، فرم، پنجره و هر چیز دیگری که در DOS
و Windows وجود دارند مفهومی نخواهند داشت و در دسترس نیستند. بایستی تمامی این مفاهیم را در صورت
نیاز خودتان با کد نویسی ایجاد کنید، به عبارتی برنامه نویسی هستید که بایستی از صفر همه چیز را خودش بسازد.
وقفه های BIOS امکانات بسایر اندک و مقدماتی را برای دسترسی به کارت گرافیکی، هارد دیسک، و ...
ارائه می کنند، اما با حداقل امکانات و قابلیت ها.

برنامه نویسی در چنین حدی نیازمند داشتن اطلاعات فنی زیادی در مورد BIOS ، وقفه ها، زبان ماشین، ساختار
هارد دیسک و حافظه می شود، کار آسانی نیست.

طبیعتا با زبان های برنامه نویسی ای که به DOS یا ویندوز وابسته هستند و یا برای اجرا شدن نیاز به یک کتابخانه
یا فایل جانبی دارند نمی توانید یک سیستم عامل یا CD قابل بوت شدن بسازید.
زبان هایی مثل اسمبلی و C و ++C برای این منظور مناسب اند، البته توجه داشته باشید که نمی توانید از
وقفه های DOS در کد برنامه تان استفاده کنید، این مساله همچنین شامل توابعی در C و ++C می شود که از وقفه
های DOS استفاده می کنند. اصولا بهترین زبان برای نوشتن سیستم عامل اسمبلی است، اما بقدری طول و حجم
کد زیاد می شود و بقدر زمانگیر است که کل یک سیستم عامل را با اسمبلی نمی نویسند.

اغلب از یک CD / DVD که توسط یک نسخه کوچک از DOS بوت می شود استفاده کرده و برنامه ای را می نویسند که
تحت DOS قابل اجرا باشد و سپس برنامه خود را به آن CD / DVD اضافه می کنند. اینکار به مراتب راحت تر از طراحی
کامل یک کد قابل بوت شدن است.

Star-PCPack

Member
جهت ساخت سی دی یا دی وی دی بوتیبل بدون نیاز به دانش برنامه نویسی می تونید از نرم افزار easy boot یا به صورت خلاصه ezb استفاده کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا