طراحی سیستم عامل

سلام
1.چرا کسی تو ایران تا حالا سیستم عامل طراحی نکرده
2.قدرت سی پلاس پلاس چقدره

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
1.چرا کسی تو ایران تا حالا سیستم عامل طراحی نکرده
2.قدرت سی پلاس پلاس چقدره

سوال اولتون که اساسا اشتباهه. باید می پرسیدید "چرا توی کشورهایی که به قانون Copyright احترام نمی گذارند سیستم
عامل هایی که طراحی میشه بصورت عمومی عرضه نمی کنند؟"

من خودم تو دوره راهنمایی تا دبیرستان یک سیستم عامل نوشتم به اسم ARK. یک سیستم عامل کاملا مستقل و
به طور کامل به زمان اسمبلی. 16 بیتی بود و حداکثر از 640 کیلوبایت حافظه استفاده می کرد. مد گرافیکی 320 در 200
256 رنگ VGA تنها مدی بود که می شناخت. فرمت فایل اجرایی و تصویر خودش رو داشت و روی یک هارد دیسک خالی
قابل نصب بود. هارد دیسک خالی از این جهت که سیستم فایل اختصاصی خودش رو داشت و با FAT سازگار نبود.
حجم کل سیستم عاملی که نوشتم صرفا 6 مگابایت بود و سرعت اش خیلی بیشتر از داس و ویندوز 3.1 ام بود.

اما مساله اینجاست. نوشتن یک سیستم عامل در مقایسه با سایر مراحلی که برای عرضه موفق اش باید طی بشه
کار ساده ای است. برای اینکه یک سیستم عامل مستعد عرضه عمومی باشه باید هزاران سخت افزار جور واجور رو بشناسه و
شرکت های نرم افزاری برای عرضه محصولاتشون روی پلاتفورم اون سیستم عامل راغب باشند.
سیستم عاملی که از 10 تا مودم توی بازار یکیش رو هم نشناسه یا مشابه فلان جور نرم افزار پر طرفدار رو نداشته باشه
محبوبیت پیدا نمی کنه.

از همه مهمتر اینکه هزینه نوشتن یک سیستم عامل باید با فروش و خدمات پس از فروشش تامین بشه (گمان نمی کنم
با تبلیغ املاک رابینسون درون سیستم عامل هم بشه چنین هزینه ای رو تامین کرد).
یا باید دولت با قیمت خوبی خریدار کل پروژه باشه (که در ایران از این خبر ها نیست) یا باید کاربران شخصی از کپی کردن نسخه
خریداری شده خودداری کنند (که باز هم در ایرانی جماعت چنین مرامی نیست)

قدرت ++C بسیار بالا است، زبان سریع و انعطاف پذیری است که محبوبیت بالایی داره، منابع کد و مطالب آموزش اون به وفور
یافت میشه، شرکت بزرگ نرم افزاری ازش حمایت می کنند، برنامه نویسان مجرب زیادی جذب اش شده اند و ...

یک برنامه نویس حرفه ای ++C می تونه هر جور برنامه ای رو با ++C بنویسه، و از آنجایی که قابلیت Inline Assembly در این
زبان وجود داره، در ارتباط مستقیم با سخت افزار و نوشتن کدهای فوق العاده بهینه همیشه موفق خواهد بود.

سلام
با تشکر از پاسختون ،واقعا برام جالبه (در ضمن خیلی خوشحال شدم:D)که شما یه سیستم عامل طراحی کردید
اگه جواب سوال دوم رو کیفی نگید و بیشتر از نظر کمی برام توضیح دهید ممنون میشم:sad:
مثلا تو کارنامه++cچه برنامه هایی است

saalek110

Well-Known Member
در فروم برنامه نویس من دیدم یکی دو نفر این کار را کرده بودند. آنجا بروید و سرچ یا تحقیق کنید. شاید بتوانید با نویسندگان آنها اگر آنلاین باشند صحبت کنید.

http://barnamenevis.org/forum/

جدیدترین ارسال ها

بالا