یک کد برای گرفتن شماره سریال یا .. در اکسس

ADV

Member
سلام
من برنامه ای در اکسس نوشتم و می خوام فقط روی سیستم خودمون کار کنه.
یعنی اگر مثلا کسی کپی کرد و با خودش برد جای دیگه باز نشه و کار نکنه.
به فکرم رسید که اگر با یک کد بشه یک نوشته یا عدد مثل شماره سریال سی پی یو یا مین برد و یا... ( یکی از مشخصات کاملا خصوصی سخت افزاری) رو موقع اجرا شدن برنامه چک کرد تا در صورت عدم تطابق برنامه کار نکنه راه حل خوبی باشه.
آیا همچین چیزی میشه؟
و اگر میشه لطف کنید کدشو برام بزارین.

ممنون

mazoolagh

Active Member
شدن که میشه ولی راههای ساده تری هم هست:
یک فایل سیستمی (مثلا در شاخه win32\drivers) رو به یک اسم دیگه و با همون پسوند sys ذخیره کنین. اینطوری شک برانگیز هم نیست.

حالا کافی هست در برنامه وجود این فایل رو چک کنین! هر چه تعداد این فایلها بیشتر باشه بهتر هست. رفتار برنامه نباید طوری باشه که نشون بده به کپی حساس هست یعنی جلوی اجراش رو نگیرین یا پیغام ندین. بلکه بصورت رندوم اطلاعات ثبت شده رو (بمقدار کم) تغییر جزیی بدین (بخصوص اعداد) یا در هنگام چاپ نتایج چاپ شده با مقادیر ثبت شده مغایرتهای جزیی داشته باشن (در جمع کل، تعداد رکوردها ...)

• Like
Reactions: ADV

ADV

Member
آقا واقعا مرسی، درسته این راه هم راحته و هم مطمئن
فقط دو نکته داره
1- بعد از عوض کردن ویندوز باید همون کارها و کپی را دوباره انجام داد ( که البته با یک بچ فایل یا نمی دونم اسکریپت میشه راحتش کرد)
دوم اینکه برنامه باز میشه ولی درس کار نمی کنه و طرف کمی وارد باشه میتونه پیداش کنه.
البته خدایی خیلی فکر بکری هست ، کاملا راه گشا بود.

میشه code یا دستور گرفتن همون سریال و غیره رو هم بهم بگین؟

آقا حیف نمیشه برا شما چند تا تشکر گذاشت :)
میشه Email خودتونو بدین؟ که سوال فوری داشتم بپرسم؟ چون پیغام خصوصی هم نمی شه بهتون داد
با تشکر

mazoolagh

Active Member
فکر کنم activex حاضر و آماده برای اینکار هست (احتمالا رایگان هم پیدا میشه) حداقل جاهایی مثل codeproject و ... سورسش رو دارن.

البته ایمیل من همین id در یاهو هست ولی دیر به دیر بهش سر میزنم!
در مورد پی ام چون نمیتونم جواب بدم شرمنده میشم و بهمین خاطر هم بستمش (ایمیل هم همینطور!). اگر موردی رو بلد باشم و بتونم کمک کنم همینجا مطرح کنین بهتر هست.

• Like
Reactions: ADV

ADV

Member
من داقیقا آی دی یاهوتون رو متوجه نشدم.
ولی حتما من هم سعی می کنم توی همین انجمن مزاحمتون بشم
با تشکر

جدیدترین ارسال ها

بالا