یک سوال از دوستداران میکس و منتاژ

Ahoura04

New Member
سلام دوستان عزیز و امیدوارم هرکجای این زمین خاکی هستید موفق و پیروز باشید.
من یک سوال برام پیش آمده با این که خیلی سوال پیش پا افتاده ای است اما سوال کردن عیب نیست ندانستن عیب است.

سوال از اونجا شروع میشه که من چند وقتی با افتر افکت شروع کردم به کار و خیلی تازه کارم اما چون شوغ و ذوغ زیادی نسبت به این قبیل برنامها دارم خیلی کم با این برنامه آشنایی پیدا کردم و قصدم از شروع به کار با این چنین برنامها یک شوغ و ذوغ بیش از حد نسبت به این گونه برنامه ها و کار کردن روی فیلم نامزدی خودم.

زیاد سر و چشانتون رو به درد نمیارم. من منظور از تدوین رو متوجه نمیشم یا منتاژ یا اینکه چه فرقی با هم دارن.
برای اینکه فیلم نامزدیم رو میکس یا منتاژ یا تدوین کنم بهتره از چه برنامه ای استفاده کنم؟
منظورم این است که افتر افکت برای این کار بهتره یا پریمیر ؟ چرا ؟
میخواهم فیلم نامزدیم رو مثل عکاسی ها در ایران میدهی که میکس میکنن. اونجوری کنم اگه دوستان کمک کنن.

اگر دوستان پلاگین یا توسیه یا هر آموزشی در این راه به منظور میکس یا ... برای فیلمهای عروسی یا نامزدی دارند ممنون میشوم دست مارو هم در قربت بگیرند.

خیلی ممنونم از همه دوستداران ابن سایت و مدیدان دلسوز.

gon4431

Member
سلام دوستان عزیز و امیدوارم هرکجای این زمین خاکی هستید موفق و پیروز باشید.
من یک سوال برام پیش آمده با این که خیلی سوال پیش پا افتاده ای است اما سوال کردن عیب نیست ندانستن عیب است.

سوال از اونجا شروع میشه که من چند وقتی با افتر افکت شروع کردم به کار و خیلی تازه کارم اما چون شوغ و ذوغ زیادی نسبت به این قبیل برنامها دارم خیلی کم با این برنامه آشنایی پیدا کردم و قصدم از شروع به کار با این چنین برنامها یک شوغ و ذوغ بیش از حد نسبت به این گونه برنامه ها و کار کردن روی فیلم نامزدی خودم.

زیاد سر و چشانتون رو به درد نمیارم. من منظور از تدوین رو متوجه نمیشم یا منتاژ یا اینکه چه فرقی با هم دارن.
برای اینکه فیلم نامزدیم رو میکس یا منتاژ یا تدوین کنم بهتره از چه برنامه ای استفاده کنم؟
منظورم این است که افتر افکت برای این کار بهتره یا پریمیر ؟ چرا ؟
میخواهم فیلم نامزدیم رو مثل عکاسی ها در ایران میدهی که میکس میکنن. اونجوری کنم اگه دوستان کمک کنن.

اگر دوستان پلاگین یا توسیه یا هر آموزشی در این راه به منظور میکس یا ... برای فیلمهای عروسی یا نامزدی دارند ممنون میشوم دست مارو هم در قربت بگیرند.

خیلی ممنونم از همه دوستداران ابن سایت و مدیدان دلسوز.
=============================================
سلام دوست عزیز همچنین خود شما هم موفق باشین . بله درسته ندانستن عیب است . :cool:
درباره تدوین : تو تدوین شما یه فیلم دارین که یکسری صحنه های اضافی توش هست . باید برش خورده بشه . ( به اصطلاح پرتی ها ) یه جاهایی هست که بعلت نبودن موزیک فیلم داره دیدنش اذیت میکنه. یا پریدن از این صحنه به صحنه دیگر که نباید یکدفعه اتفاق بیفته در کل بهت بگم یه تدوین گر یه فیلم بد ضبط شده را هم بتونه به مرحله ای برسونه که بیینده با دیدنش احساس خوبی بهش دست بده . سر در گم نشه . برای تدوین نرم افزار هایی مثل پریمیر . ادیوس و یولید هست که شما با توجه با دانشتون میتونین با هر یک از اینا شروع کنین. اما مونتاژ : یک سری از شرکت های خصوصی میان کلیپ هایی رو عرضه میکنن ( بصورت آماده ) که شما با دادن عکس . فیلم های برش خوردتون در پرداخت نهایی یه کلیپ قشنگ تحویل میگیرین و کاری که شما انجام دادین فقط برش و یکم کار با فتوشاپه . این شرکت های از قبیل . استودیو مقام . و شرکت نسل جوان می باشد . که کلیپ های میکس رو با قیمت های مختلفی به بازار عرضه کردن . شما میشین مونتاژ کار . در واقع یه کار آماده رو مونتاژ کردین .
افتر اصلا کارش این نیست . ( منظورم تدوین و مونتاژ در اون حدی که میخوایین ) کارش زمینه موشن گرافیکه . که تفسیرش رو بذاریم واسه بعد .
برای یاد گیری . پریمیر . نسل جوان نحوه تنظیم کلیپ رو آموزش داده ولی تدوین خیر . میتونین راحت مونتاژ کنین با دیدن آموزش ها .
از اونجایی که عکاسی ها کارشون خوبه و قیمت هاشون یک مقدار بالاست بهتره از الان یاد بگیرین تا فیلم عروسیتون رو خودتون مونتاژ کنین . در صورت راهنمایی های بیشتر پیام خصوصی بفرستید . :paint:

behrooz kh

New Member
سلام به اهورای عزیز
اول خدمت "جی ا ان" عزیز عرض کنم که نرم افزار یولید ویدیو استودیو دیگه یکی دو سالی هست که وجود خارجی نداره وچون شرکت یولید توسط شرکت کرل خریداری شده این نرم افزار با نام تجاری کرل ویدیو استودیو به بازار عرضه میشه.
اما برنامه ای رو که من به شخصی در شرایط شما (فردی علاقه مند به ادیت وساخت کلیپ اما با اطلاعات تقریبا محدود)توصیه میکنم نرم افزار مووی میکر ویندوز هست.
کار با این برنامه بسیار بسیار آسونه بطوری که با 1،2 ساعت کار کردن تسلط خوبی بهش پیدا میکنیم و از طرفی دارای افکتهای خوب و جالبی هست که مطمنا کار شما تو این زمینه رو راه میندازه
من توصیه اکید میکنم که حتما یکبار ابن نرم افزارو امتحان کنید
در ضمن اگرسؤالی داشتین من شاید بتونم کمکتون کنم
[email protected]

gon4431

Member
سلام به اهورای عزیز
اول خدمت "جی ا ان" عزیز عرض کنم که نرم افزار یولید ویدیو استودیو دیگه یکی دو سالی هست که وجود خارجی نداره وچون شرکت یولید توسط شرکت کرل خریداری شده این نرم افزار با نام تجاری کرل ویدیو استودیو به بازار عرضه میشه.
اما برنامه ای رو که من به شخصی در شرایط شما (فردی علاقه مند به ادیت وساخت کلیپ اما با اطلاعات تقریبا محدود)توصیه میکنم نرم افزار مووی میکر ویندوز هست.
کار با این برنامه بسیار بسیار آسونه بطوری که با 1،2 ساعت کار کردن تسلط خوبی بهش پیدا میکنیم و از طرفی دارای افکتهای خوب و جالبی هست که مطمنا کار شما تو این زمینه رو راه میندازه
من توصیه اکید میکنم که حتما یکبار ابن نرم افزارو امتحان کنید
در ضمن اگرسؤالی داشتین من شاید بتونم کمکتون کنم
[email protected]

==========================================
دوست عزیز استفاده از فونت به رنگ قرمز در نوشته ها . فکر کنم بر خلاف قوانین سایته . بهتره تصحیحش کنی !!

ali1357iran

New Member
به نظر من می تونید از برنامه Adob Primire استفاده کنید این برنامه یکی از موفق ترین محصولات شرکت Adobe می باشد که مورد توجه کلیه علاقه مندان به تدوین می باشد. شما با کمی دقت می توانید فیلم های خانوادگی و کلیه فیلمهای دیگر را به بهترین صورت ممکن تدوین کنید

همچنین از برنامه vidiodstudio 11 هم می تونید استفاده کنید که سی دی آموزسی هم داره قیمتش هم 3000 تومانه و کاملا همه چیز را آموزش می ده

آخرین ویرایش:

wild-mans

Member
سلام
به نظر من شما از برنامه های زیادی میتونید واسه اینکار می تونید استفاده کنید که هرکدام قابلیتهای خودشون رو دارن مثلا از نرم افزار قدرتمند اوید لیکویئد تا نرم افزارهای میکس خانگی مثل سونی وگاز یا پریمیر و یا ادیوس می تونید استفاده کنید.
یا حق

جدیدترین ارسال ها

بالا