یادگیری فتوشاپ بصورت حرفه ای چقدر طول می کشه

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
در مورد فرق داشتن یک سری فرق های باهم دارند که کارچاپ درکنار مهارتهای طراحی که دارید باید نکات چاپی را هم رعایت بکنید مثلاً توی کار چاپ خیلی فیتر ها جواب نمیده درست فوتوشاپ ترفند گذاشته برای انجام دادن اونها ولی بالاخره یک چیزی هست که موقعی که مود کار cmyk میشه خیلی هاش غیر فعال میشه

یا مثلاً برای کاتالوگ باید خط برش خط تا و غیر زعایت بشه و ...

نصبتاً کار وب توی طراحی جزو اسون ترین هاش که استایل هم زیاد هست برای ساخت دکمه ها و منوهای مختلف

1991i

Member
به قول یکی از رفقا:
همونقد طول میکشه حرفه ایی بشی که طول میکشه خدا با براش 15 نرم موهات و سفید کنه !!

:: خدا قسمت کنه باهاشون محشور بشید، رفیقم و عرض میکنم :دی

Member
از چه برنامه هایی برای بازی سازی استفاده می کنید؟ برای اینکار از فتوشاپ هم استفاده می کنید؟
از فلش - بله قسمت زیادی از کار با فوتوشاپ انجام میشه مثل بک گراند و کاراکتر ها
البته فوتوشاپ بیشتر برای تغییر دادن و تصحیح کردن استفاده میشه و البته برای کم کردن حجم عکس ها
کلا شما فوتوشاپ رو به صورت نرم افزار کمکی برای کارهای دیگه نگاه کن چون در اکثر کارهای تولید فوتوشاپ نقش جانبی رو داره

i-php-i

Active Member
از فلش - بله قسمت زیادی از کار با فوتوشاپ انجام میشه مثل بک گراند و کاراکتر ها
البته فوتوشاپ بیشتر برای تغییر دادن و تصحیح کردن استفاده میشه و البته برای کم کردن حجم عکس ها
کلا شما فوتوشاپ رو به صورت نرم افزار کمکی برای کارهای دیگه نگاه کن چون در اکثر کارهای تولید فوتوشاپ نقش جانبی رو داره
نرم افزار مایا برای چه کاری مناسب هست؟ من شنیدم بیشتر بازی ها و انیمیشن ها با این نرم افزار ساخته شدن.

Member
البته بازی های سه بعدی حسابشون جداست چون همه کارشو یک نفر نمیتونه انجام بده و نیاز به تیم بزرگی داره
به دلیل ضعف کار گروهی در ایران من به این نتیجه رسیدم که هر کاری که خودم میتونم رو انجام بدم و فکر دیگران رو از سرم بیرون کنم و مناسب ترین کار ساختن بازی با فلشه برای من

i-php-i

Active Member
البته بازی های سه بعدی حسابشون جداست چون همه کارشو یک نفر نمیتونه انجام بده و نیاز به تیم بزرگی داره
به دلیل ضعف کار گروهی در ایران من به این نتیجه رسیدم که هر کاری که خودم میتونم رو انجام بدم و فکر دیگران رو از سرم بیرون کنم و مناسب ترین کار ساختن بازی با فلشه برای من
در مورد مایا توضیحی ندادید.

a_mehr

Member
من برنامه نویس وب سایت هستم و با php کد می زنم. از اونجاییکه همه کارهای یه وب سایت رو خودم انجام می دم تصمیم گرفتم که فتوشاپ رو یادبگیرم. ابتدا یه کتاب 300 صفحه خوندم و با ابزار فتوشاپ تا حدی آشنا شدم. کم کم به گرافیک هم علاقمند شدم.

بعد به مدت یک ماه خود آموزهای مختلف رو کار کردم و الان می شه گفت همه بخشهای فتوشاپ رو می شناسم. با فیلترها، استایلها و ...

الان روزی 5-10 خودآموز رو کار می کنم، سوالی که دارم اینه که به طور کل چه مدت طول می کشه تا بتونم توی فتوشاپ حرفه ای بشم و اشکال مختلف رو طراحی کنم؟

از اولین روزی که فتوشاپ رو آغاز کردم حدود 12 سال میگذره ، فتوشاپ ورژن 4 با امکاناتی غیر قابل قیاس با ورژن های فعلی .

کلا اینجور سوالات حس نوستالوژیکم رو بیدار می کنه.

با وجودی که در این مدت تماما با این این نرم افزار کار کردم هنوز نتونستم بگم که در فتوشاپ یک آدم حرفه ای شدم.

البته هیچوقت هم انتظار همچین تعریفی رو نداشتم.

دوست گرامی فتوشاپ تنها یک ابزار برای طراحان هست و طراحی و گرافیک شغلی غیر از یادگیری فتوشاپ.

فتوشاپ و دیگر نرم افزارهای گرافیکی تنها مدادرنگی های شما هستن . نحوه درست دست گرفتن قلمو و مداد در دوره آموزش طراحی و عادت کردن به استفاده از این شیوه درست بین یک ماه تا یکسال طول میکشه.

ولی بعد از طی این مدت نام ونگوگ به شما اتلاق نمیشه.

چیزی که مهم هست قدرت استفاده از ذهن برای خلاقیت هست. نه استفاده از فتوشاپ.

دوستان می شه بگید که طراحی قالب و هدر یه وب سایت با استفاده از فتوشاپ رو می شه با بقیه کارهای گرافیکی مثل طراحی پوستر، کارت ویزیت و ... مقایسه کرد؟

یعنی برای طراحی یه هدر من دیدم که حداکثر 3 تا عکس رو می گیرن و روی همدیگه می ذارن، و با تغییر مد لایه یا با تغییر میزان روشنایی و رنگ یه هدر حرفه ای طراحی می کنن. خیلی جاها هم به با یه گرادیان ساده یا یه تصویر کار رو انجام می دن.

به نظر شما برای استفاده از فتوشاپ توی طراحی هدر یه وب سایت باید خیلی روی فتوشاپ وقت گذاشت؟ لطف توضیح بدید.

هر طراحی ارزش و اعتبار خودش رو داره ، حرفه ای بودن یک طرح بر خلاف تصور خیلی از ما ایرانی ها ، هرگز سلیقه ای نیست. که اگر بود در بازار پرهیاهوی تبلیغاتی دنیا حرفی برای گفتن داشتیم.
البته از این نکته نمیشه غافل شد که بازار گرافیک و طراحی ایران هم ناچارا داره به سمت حرفه ای شدن قدم بر میداره (اگر چه سوت زنان و قدم زنان)

توصیه مشفقانه و دوستانه می کنم اگر به کار طراحی علاقه دارید و تصویر یک انسان موفق در زمینه طراحی رو برای خودتون ترسیم کردید قبل از یادگیری ابزار به سراغ اصول طراحی و هنر برید. چیزی که تا بحال به همه کسانی که بنده رو به عنوان معلم خودشون پذیرفتن و در تمام دوره های آموزشی گوشزد کردم.

و اگر نیازی به عمل کردن به توصیه های بالا نمی بینید.
جواب شما ساده میشه.

حدودا 6 ماه

پیروز باشید.

i-php-i

Active Member
از اولین روزی که فتوشاپ رو آغاز کردم حدود 12 سال میگذره ، فتوشاپ ورژن 4 با امکاناتی غیر قابل قیاس با ورژن های فعلی .

کلا اینجور سوالات حس نوستالوژیکم رو بیدار می کنه.

با وجودی که در این مدت تماما با این این نرم افزار کار کردم هنوز نتونستم بگم که در فتوشاپ یک آدم حرفه ای شدم.

البته هیچوقت هم انتظار همچین تعریفی رو نداشتم.

دوست گرامی فتوشاپ تنها یک ابزار برای طراحان هست و طراحی و گرافیک شغلی غیر از یادگیری فتوشاپ.

فتوشاپ و دیگر نرم افزارهای گرافیکی تنها مدادرنگی های شما هستن . نحوه درست دست گرفتن قلمو و مداد در دوره آموزش طراحی و عادت کردن به استفاده از این شیوه درست بین یک ماه تا یکسال طول میکشه.

ولی بعد از طی این مدت نام ونگوگ به شما اتلاق نمیشه.

چیزی که مهم هست قدرت استفاده از ذهن برای خلاقیت هست. نه استفاده از فتوشاپ.

هر طراحی ارزش و اعتبار خودش رو داره ، حرفه ای بودن یک طرح بر خلاف تصور خیلی از ما ایرانی ها ، هرگز سلیقه ای نیست. که اگر بود در بازار پرهیاهوی تبلیغاتی دنیا حرفی برای گفتن داشتیم.
البته از این نکته نمیشه غافل شد که بازار گرافیک و طراحی ایران هم ناچارا داره به سمت حرفه ای شدن قدم بر میداره (اگر چه سوت زنان و قدم زنان)

توصیه مشفقانه و دوستانه می کنم اگر به کار طراحی علاقه دارید و تصویر یک انسان موفق در زمینه طراحی رو برای خودتون ترسیم کردید قبل از یادگیری ابزار به سراغ اصول طراحی و هنر برید. چیزی که تا بحال به همه کسانی که بنده رو به عنوان معلم خودشون پذیرفتن و در تمام دوره های آموزشی گوشزد کردم.

و اگر نیازی به عمل کردن به توصیه های بالا نمی بینید.
جواب شما ساده میشه.

حدودا 6 ماه

پیروز باشید.
من طراح وب (برنامه نویس هستم) و به ناچار مجبور شدم که فتوشاپ رو یاد بگیرم.

یه مطلب خنده دار: قبلا هر وقت آیکن آبی رنگ فتوشاپ cs رو می دیدم زود از روی دسکتاپ حذفش می کردم ولی الان 2-3 ماهی هست که هر روز باهاش کار می کنم.

من از فتوشاپ فقط توی طراحی هدر وب سایت استفاده می کنم، برای اینکار (نسبت به سایر کارهای طراحی با فتوشاپ) بنظرتون چقدر باید زمان گذاشت؟

سایر دوستان می گن طراحی هدر نسبت به بقیه کارها ساده تر هست. نظر شما چیه؟

با توجه به تجربتون لطفا این تاپیک که در مورد آموزش فتوشاپ به بچه ها هست رو هم پاسخ بدید.

a_mehr

Member
دوست گرامی پست شما و پست های قبلی شما رو مطالعه کردم. اگر با دقت بیشتری پست رو بخوانید متوجه نظر بنده می شوید.

اجازه بدید یک کنجکاوی کوچک انجام بدم و حدس خودم رو امتحان کنم . حدس می زنم سن شما بین 15 تا 17 سال باشه. با خطای یکسال بالا و پایین.اگر دوست داشتید پاسخ بدید.:wink:

i-php-i

Active Member
دوست گرامی پست شما و پست های قبلی شما رو مطالعه کردم. اگر با دقت بیشتری پست رو بخوانید متوجه نظر بنده می شوید.

اجازه بدید یک کنجکاوی کوچک انجام بدم و حدس خودم رو امتحان کنم . حدس می زنم سن شما بین 15 تا 17 سال باشه. با خطای یکسال بالا و پایین.اگر دوست داشتید پاسخ بدید.:wink:
دقیقا زدید بیرون از هدف.
لطفا به تاپک زیر هم پاسخ بدید، توی این تاپیک امیدوارم که تیرتون به درو دیوار نخوره !:wink:
http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=168494

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا