'گرافیک خوب برای کار با مایا چیه

vahid1944

Member
'گرافیک خوب برای کار با مایا چیه هم رندر رییل بده خوب رندر خوب بگیره قیمت مناسب باشه ati یا nvida کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

cpu 3770k mb msi z77A-G43 ram8gb vangenceمشخسات سیستم مورد استفاده

آخرین ویرایش:

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
سري Quadro از NVIDIA و FirePro از amd مخصوص كار با نرم افزار هاي گرافيكي هستن. اما قيمت اونا يكم زياده، مثلا Quadro 5000 چيزي حدود12 ميليون و هفتصد تومن قيمت داره( اگر اشتباه نكنم) البته قيمت پايين تر هم داره. ضمن اينكه اين نوع گرافيك ها به درد گيم نميخورن.

آخرین ویرایش:

vahid1944

Member
دوستان این کارتها خیلی گرونه

از کارتهایی مثلا asuse. evega. msi از سری انویدیا gtx460 480 550 تو این ردهها پیشنهاد کدومه

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
من قیمت رو اونموقع اشتباه گفتم الان تصحیح کردم.
فکر کنم quadro 400 قیمتش خوب باشه.

Noori 3D

Member
سلام دوست عزیز
اگه واقعا میخوای کار سه بعدی رو انجام بدی باید کارت های مخصوص خودش رو تهیه کنی معینی Quadro و یا FirePro از میان این دو کارت حرفه ای من صد درصد کارت nVidia Quadro رو پیش نهاد میکنم ....................
اگرم میگی فیلا تازه کارم رو شروع کردم و نمخوام انقد سرمایه گذاری کنم .................. پیشنهاد من از سری جدید GeForce nVidia هستش سری کارتها انویدیا هست Zotix و .... اونهارو نگیر وکارهای Amd هم اصلاً فکرشم نکن .

چند نکته : وقتی که یه کارت رو توی بازار انتخاب کردی از نظر قیمت و کیفیت همه مورد پسندت بود قبلا از خریدش برو توی سایت خود nVidia ببین همون کارت رو زده یا نه و بعدش ببین که توان کاری اون کارت در چه حدی است که بتونی باش کارهای گرافیکی خود را بدونه مشکل انجام بدی. خصوصیات کارت رو باید تک تک چک کنی

باند گذر : 128 bit باشه یا بالاتر باشه بهتر این بخش هرچه بالا تر باشه قیمت هم به همون اندازه بالا میره ........... اگر بتونی کارت با باند گذر 256 بگیری که چه بهتر
هسته Cuda : شکرت انویدیا برای سرعت بخشیدن در کارهای سه بعدی و سملویت کردن داینامیکها در نرم فازار های سه بعدی هست کودا رو اضافه کرد هر چند هسته های کودا زیاد باشه بهتره
موتر سیستم PhysX : بعضی از کارت های قیمت پاین سیستم Physx رو ندارند کوشیش کن کارت که میخری موتر سیستم PhysX رو داشته باشه
موتر OpenGL : موتر OpenGL همون موتری هست که در سوالت تعکید کردی که رندر ریل صحنه رو بده بدونه این که صحنه کار رو رندر بگیری این موتر به همون قسمت کارت خیلی کمک میکنه
موتر DirictX : این موتر هم در یه کارت نقطه حیاتی هست این رو کوشش کن DirictX 11 رو ساپرت کنه از این پاین باشه به درد نمیخوره .
حافظه Memory : این قسمت بخش آخره که باید توجه کنی امروزه حافظه های کارت ها به GB رسیده میتونی یه کارت پاین قیمت رو ببینی که 2GB داره درحالی اون نکات بلا رو نداره یا کم داره برای همین هم هیچ وقت به ظرفیت یه کارت نگاه نکن فقط به توانای کارش رو
ببین که در چه حدی برات کار میکنه .

بعد از این که توی سایت انویدیا نوکات بالا رو که چک کردی مورد پسندت بود برو بخرش که حالشو ببی .

معذرت میخوام اگر متنم طولانی شد....................... موفق باشی.

vahid1944

Member
سلام دوست عزیز
اگه واقعا میخوای کار سه بعدی رو انجام بدی باید کارت های مخصوص خودش رو تهیه کنی معینی Quadro و یا FirePro از میان این دو کارت حرفه ای من صد درصد کارت nVidia Quadro رو پیش نهاد میکنم ....................
اگرم میگی فیلا تازه کارم رو شروع کردم و نمخوام انقد سرمایه گذاری کنم .................. پیشنهاد من از سری جدید GeForce nVidia هستش سری کارتها انویدیا هست Zotix و .... اونهارو نگیر وکارهای Amd هم اصلاً فکرشم نکن .

چند نکته : وقتی که یه کارت رو توی بازار انتخاب کردی از نظر قیمت و کیفیت همه مورد پسندت بود قبلا از خریدش برو توی سایت خود nVidia ببین همون کارت رو زده یا نه و بعدش ببین که توان کاری اون کارت در چه حدی است که بتونی باش کارهای گرافیکی خود را بدونه مشکل انجام بدی. خصوصیات کارت رو باید تک تک چک کنی

باند گذر : 128 bit باشه یا بالاتر باشه بهتر این بخش هرچه بالا تر باشه قیمت هم به همون اندازه بالا میره ........... اگر بتونی کارت با باند گذر 256 بگیری که چه بهتر
هسته Cuda : شکرت انویدیا برای سرعت بخشیدن در کارهای سه بعدی و سملویت کردن داینامیکها در نرم فازار های سه بعدی هست کودا رو اضافه کرد هر چند هسته های کودا زیاد باشه بهتره
موتر سیستم PhysX : بعضی از کارت های قیمت پاین سیستم Physx رو ندارند کوشیش کن کارت که میخری موتر سیستم PhysX رو داشته باشه
موتر OpenGL : موتر OpenGL همون موتری هست که در سوالت تعکید کردی که رندر ریل صحنه رو بده بدونه این که صحنه کار رو رندر بگیری این موتر به همون قسمت کارت خیلی کمک میکنه
موتر DirictX : این موتر هم در یه کارت نقطه حیاتی هست این رو کوشش کن DirictX 11 رو ساپرت کنه از این پاین باشه به درد نمیخوره .
حافظه Memory : این قسمت بخش آخره که باید توجه کنی امروزه حافظه های کارت ها به GB رسیده میتونی یه کارت پاین قیمت رو ببینی که 2GB داره درحالی اون نکات بلا رو نداره یا کم داره برای همین هم هیچ وقت به ظرفیت یه کارت نگاه نکن فقط به توانای کارش رو
ببین که در چه حدی برات کار میکنه .

بعد از این که توی سایت انویدیا نوکات بالا رو که چک کردی مورد پسندت بود برو بخرش که حالشو ببی .

معذرت میخوام اگر متنم طولانی شد....................... موفق باشی.
اقا خیلی ممنون خیلی کمک کرد اطلاعات که لطف کردین

vahid1944

Member
یه کارت quadrofx570 گرفتم نظر اساتید چیه بدر میخوره چطوری تستش کنم تو مایا

Noori 3D

Member
یه کارت quadrofx570 گرفتم نظر اساتید چیه بدر میخوره چطوری تستش کنم تو مایا

سلام دوباره دوست عزیز
این کارت گرافیک که گرفتی خیلی قدیمی هست ................. من که بالا راهنمای کرده بودم
این 256 میگابایت ظرفیت داره .... گذرگاش خوبه 128 بیت هست
از OpenGL هم که داره اما پاینه
از Cuda خبری نیست یعنی نداره
بخش OpenCL هم نداره
از DirectX هم چیزی ننویشته بود توی سایت که دیدم
و DDR2 هست یعنی این خودش نشون میده که خیلی قدیمی هست.

حالا برای این که کارت گرافیک کوادرو باشه همه مشکلات رو حل میکنه نیست اگر مایه دستت کم بود از سری GeForce میگرفتی که همه این خصوصیات رو داشته بود تازه نسخه DDR5 هست .

vahid1944

Member
نظر میخوام درمورد کارت فایر پرو v4800 کسی هست بگه بدرد میخوره برای کار مایا یا نه اگه یه قیمتی داشتید بدید ممنون میشم

جدیدترین ارسال ها

بالا