کورل بازها یه دست بزنن شاید روشن شد ... مرسی

medad shami

New Member
سلام ... یه راست میرم سر اصل مطلب
من تو کورل یه shape دارم که اصطلاح کورلیش میشه object ، به شکل دایره به قطر نیم سانته .
بعد توی این دایره دو تا سوراخ قرار دادم که قطر هر کدوم از سوراخ هام نیم میله . و فاصله بین سوراخ هام 3 میله .

من اول سوراخ هارو کشیدم بعد group کردم و بعدشم وسط در وسط دایره نیم سانتیه گذاشتم و بعد کل کارو select all کردم و باز group کردم . ( تا اینجا OK ؟؟ )
1.jpg

حالا یک حرف انگلیسی نوشتم ( به طور مثال : M ) با فونت : IMPACT و سایز 200 پوینت و رنگ سفید
بعد فونتمو weld کردم ، یه دور خط hairline مشکی بهش دادم

حالا سوالم اینه ؟ :green:

چطوری میتونیم اون آبجکتی که اول ایجاد کردیم رو دور خط بچینیم ؟؟؟ ( فقط مشروط به اینکه ، سوراخهای داخل آبجکت درجاهایی از دور خط که انحنا پیدا میکنه همراه با انحنا بچرخند ؟؟؟ ( یعنی به بیان ساده تر ، اینکه سوراخها پشت سر هم قرار بگیرند به صورت موازی و پیوسته ) و دوم اینکه قادر باشیم در صورت نیاز فاصله بین objectهارو به حداقل و حداکثری تغییر بدیم )

یکی از دوستای خوبم بهم یاد داده بود فراموش کردم و الان یه کاری دارم که نباید رو زمین بمونه واسه خاطر همین مزاحم شدم .
تو اینی هم که میشه شک ندارم ، چون کردم ( اگه حال بدید ممنون میشم ) :rose:اگر هم ندید که بدید :sad:

medad shami

New Member
دوستان گل یا منو به حساب نیاوردین یا کورل باز تو این فروم نداریم ، به هر حال خودم کشفش کردم ( اگرچه یه دوستی به من یاد داده بود و فراموشش کرده بودم ) ... ولی امروز از طریق آیتم help خود نرم افزار خوندم و اجرا کردم و عملی شد . بنی آدم اعضای یک پیکرند که در آفریتش ز یک گوهرند / چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار / تو کز محنت دیگران بی غمی نشاید که نامت نهند آدمی روزگار بر همگی خوش

jm_corelist

New Member
سلام
باید از ابزاری که به شکل چندتا مربع هست استفاده کنی
متاسفانه اسمش یادم نیست
بعد از بالا گزینه new path را انتخاب کنی و حرف m را بعنوان یک مسیر جدید به آن بشناسونیش
مساله دیگه حله!!!!

pishroom

New Member
دوستان من دنباله طرحه فروهر میگردم که با نرم افزار کورل باید کشیده بشه میخام پشته ماشین بچسبونم متاسفانه من ایران نیستم که به راحتی این برچسب رو پیدا کنم اگه کسی میتونه کمکم کنه

جدیدترین ارسال ها

بالا