کمک کنید...

lthr

New Member
تو ایلاستریتور ابزاری شبیه Reflact هست که قرینه ی چند تایی درست کنه ؟
منظورمو تو عکس نشون دادم:

reflect.jpg

rahmani

Member
تا جایی که من میدونم نه اینجور که میخواهید. این یکی از نقطه ضعفهای ایلاستریتور هستش در صورتیکه ابزار پیچیده ای نیست و توی فری هند ام ایکس که مال سالها پیش هست این ابزار موجود بود و هست و کارایی بسیاری هم داره. این کار را باید در چند عملیات انجام دهید تا به نتیجه دلخواه در ایلاستریتور برسید.

البته چیزی که شما رسم کردید یعنی شکل قرینه ی دایره و تکرار 5 تایی را میتوانید با گردش چندتایی انجام دهید. برای اینکار آبجکت را انتخاب کنید و سپس ابزار چرخش Rotate را انتحاب کنید با نگهداشتن کلید alt در جایی از صفحه که میخواهید آبجکت حول آن چرخش داشته باشد کلیک کنید در پنجره ای که باز میشود مقدار 360 تقسیم بر تعداد آبجکتی که میخواهید را بنویسید مثلا بنویسید: 360/5 و کلید copy را بزنید. پس از آن هم برای تکرار چهار بار این کار میتوانید از چهار بار زدن کلید control+D استفاده کنید.

jm9sq5w2

Member
تا جایی که من میدونم نه اینجور که میخواهید. این یکی از نقطه ضعفهای ایلاستریتور هستش در صورتیکه ابزار پیچیده ای نیست و توی فری هند ام ایکس که مال سالها پیش هست این ابزار موجود بود و هست و کارایی بسیاری هم داره. این کار را باید در چند عملیات انجام دهید تا به نتیجه دلخواه در ایلاستریتور برسید.

البته چیزی که شما رسم کردید یعنی شکل قرینه ی دایره و تکرار 5 تایی را میتوانید با گردش چندتایی انجام دهید. برای اینکار آبجکت را انتخاب کنید و سپس ابزار چرخش rotate را انتحاب کنید با نگهداشتن کلید alt در جایی از صفحه که میخواهید آبجکت حول آن چرخش داشته باشد کلیک کنید در پنجره ای که باز میشود مقدار 360 تقسیم بر تعداد آبجکتی که میخواهید را بنویسید مثلا بنویسید: 360/5 و کلید copy را بزنید. پس از آن هم برای تکرار چهار بار این کار میتوانید از چهار بار زدن کلید control+d استفاده کنید.

آره من با فری هند راحت این کارو می کردم. اگه این امکان رو نداشته باشه ایلاستریتور که خیلی بده!

rahmani

Member
مطلب دوم که نوشتم برای ایلاستریتور بود:

البته چیزی که شما رسم کردید یعنی شکل قرینه ی دایره و تکرار 5 تایی را میتوانید با گردش چندتایی انجام دهید. برای اینکار آبجکت را انتخاب کنید و سپس ابزار چرخش rotate را انتحاب کنید با نگهداشتن کلید alt در جایی از صفحه که میخواهید آبجکت حول آن چرخش داشته باشد کلیک کنید در پنجره ای که باز میشود مقدار 360 تقسیم بر تعداد آبجکتی که میخواهید را بنویسید مثلا بنویسید: 360/5 و کلید copy را بزنید. پس از آن هم برای تکرار چهار بار این کار میتوانید از چهار بار زدن کلید control+d استفاده کنید.

jm9sq5w2

Member
مطلب دوم که نوشتم برای ایلاستریتور بود:

بله ممنون. توضیحاتتون بسیار مفید بود. من اون ابزار خاص فری هند رو می خوام کاش ایلاستریتور داشت اونو ولی

آخرین ویرایش:

mahoo painter

مدیر انجمن گرافیک وکتور
تا جایی که بنده متوجه شدم این امکان وجود داره قبلا استفاده کردم
متسفانه ایل روی سیستم ندارم که توضیح بدم

General Tito

New Member
بدانيد و آگاه باشيد كه IL برترين نرم افزار وكتور است.
به تصاوير توجه كنيد.:wink:

پیوست ها

• untitled.JPG
    untitled.JPG
    134.9 کیلوبایت · بازدیدها: 10
  • untitled2.JPG
    untitled2.JPG
    135.9 کیلوبایت · بازدیدها: 8

jm9sq5w2

Member
بدانيد و آگاه باشيد كه il برترين نرم افزار وكتور است.
به تصاوير توجه كنيد.:wink:

با تشکر خیلی فراوان دقیقا همین افکت رو می خواستم!! فری هند دقیقا همین کار رو می کرد ولی بصورت دستی و حرکت موس. لازم نبود هی برای زاویه و فاصله عدد وارد کنیم سریع تر کار انجام می شد. ولی دنبال همین افکت بودم خیلی خیلی ممنون!!!
ولی خوب حالا که فکر می کنم می بینم باید غیر دستی باشه قاعدتا تا دقیق باشه دیمی نباشه

آخرین ویرایش:

mahan g

New Member
اینو خیلی خوب اومدی :
بدانيد و آگاه باشيد كه IL برترين نرم افزار وكتور است
:wink:
باهات موافقم:cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا