کمک(ساخت برنامه با ایر و پرداخت درون برنامه ای)

abbaswebi

Member
سلام به اساتید
مدتی هست که با ایر و فلش دارم برای اندروید و ios نرم افزار میسازم
میخواستم بدونم برای پرداخت درون برنامه ای مارکتها (مثل کافه بازار) که قابلیت پرداخت درون برنامه ای وجود داره میشه تو ایر هم کاری کرد یانه.
اگه لطف کنید با یه مثال راهنمایی کنید یه جماعت رو از سر در گمی نجات دادید.
سپاس.

armanbm

کاربر VIP
سلام خدمت شما.
بله میشه توی AIR پرداخت درون برنامه ای هم داشت ولی...
ولی موضوع اینه که خود ایر توانایی دسترسی به یکسری چیز ها رو در حالت پیشفرض خودش نداره، مثلا با برنامه ی ایر نمیتونی ولوم دستگاه رو تنظیم کنی یا خرید درون برنامه ای بکنی مگر اینگه از ANE استفاده کنی.
ANE فایل ها یا همون Android Native Extentions ها امکان اجرای کد های بومی جاوا رو به برنامه ی AIR میده. برای یک سری کاربرد های پر استفاده مثل خرید درون برنامه ای مارکت گوگل و ios و... توسط برنامه نویس های مسلط این ANE ها تولید شده اما اگه کاربردی بخوای که مختص خودت باشه باید این ANE رو خودت بنویسی.
متاسفانه کافه بازار یا مارکت های دیگه باید خودشون این ANE رو در اختیار برنامه نویسای فلش قرار میدادند که ندادند. من بهشون ایمیل دادم و گفتم حاضرم این ANE رو براتون بنویسم اما گفتن اگه نیاز شد خبرتون میکنیم!

تولید ANE کاریه که دقت و اطلاعات خوبی میخواد چون لازمه اول کد واسط مورد نظرتون رو تو AS3 بنویسید بعد هم عملیات مد نظرتون رو تو جاوا کد بزنید آخرشم باترکیب این دوتا فایل ANE رو بسازید. تو اینترنت یکسری آموزش برای اینکارها هست. اگرچه بنظر من هنوز اونقدر که باید خوب و جامع نیست. مثلا سایت gotoandlearn یک سری آموزش ساخت داره که جایی خوندم دیگه کار نمیکنه و قدیمی شده اما هنوز به روزش نکردند.

armanbm

کاربر VIP
کافیه تو اینترنت سرچ کنید:
Air In App Purchase ANE
یا
Air In App Billing ANE

تعداد نتایج اونقدر زیاد هست که توجیه خوبی باشه که این کار رو میشه انجام داد. من هم در حال حاضر برای بازی ستاره دریایی که در حال تولیدش هستیم خرید درون برنامه ای آندروید و آی او اس رو دارم میگذارم. اما برای بازار ایران نمیدونم فرصت میشه یک دونه ANE کد بزنیم یا نه.

armanbm

کاربر VIP
مارکت بازار یا مایکت یا کندو یا... رابط ارتباط کد آندرویدی رو در اختیار ما قرار دادن. حالا ما باید یک ane بنویسیم که بیاد و با رابط آندروید مارکت ایرانی ارتباط برقرار کنه.
برنامه نویسای خارجی هم همینکار رو کردن و ane هایی تولید کردن برای ارتباط با مارکت گوگل و اپل و آمازون و...
اما تاحالا نشنیدم و ندیدم کسی برای مارکت ایرانی این ane رو تولید کرده باشه. اما امکان تولیدش هست.
اگه علاقه مند هستید یک تاپبک باز کنیم و راجع به چگونگی برنامه نویسیش تبادل نظر کنیم.
میشه یک شاخه از نمونه های خارجی تو گیت هاب هم گرفت و ساخت به عنوان ورژن ایرانی اما نیاز داره افرادی باشن که علاقه و زمان همکاری دارن. من به شخصه شک دارم الان برسم اینکار رو بکنم.

جدیدترین ارسال ها

بالا