کمک در مورد خرید لب تاب برای کارهای سه بعدی

MSB_GRAPH

Active Member
سلام خدمت دوستان بنده با بوجه یک میلیون تومان قصد خرید لب تاب دارم از اول بگم برای این کامپیوتر نمی خرم که دانشجو هستم و نیاز به چیزی دارم که بشه حمل کرد.
به نظر شما لب تابی بگیرم که گرافیک بالا داشته باشه یا سی پی یو؟
چون هر دو با هم قیمت بالای پیدا میکنه اگر نمونه هم هست خوشحال میشم ما رو هم خبر کنید.
موفق و پیروز باشید:rose:

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام. من اطلاعات کاملی از لپ تاپ ندارم. ولی یه pdf گذاشتم فکر کنم کمکت کنه.

پیوست ها

• orgiran4ordibehesht.pdf
    122.8 کیلوبایت · بازدیدها: 34

MSB_GRAPH

Active Member
کسی نیست که بگه من چه کنم کیج شدم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

pclord

کاربر متخصص
دوست عزیز من الان برادرم یک لب تاب 1.200 خریده ، من باهاش کار کردم، اصلا برای کارای سه بعدی مناسب نیست.اگه دانشجو نیستی ،کامپیوتر خونگی بگیر ، که پشیمون نشی.

موفق باشی.

MSB_GRAPH

Active Member
نه دیگه انقدر بد نیست دوستم یک لب تاب تو مایه یک میلیون دویست داشت خیلی بد رندر نمی کرد ونم فکر کن مو رو حالا بگین چه کنم یک مدل دیدم سونی گرافکیش بالاست ولی سی پی یو پایین هست یکی هم ون دل که سی پی یو خوبی داره آی سون هست حالا چه کنم کدام؟؟؟؟؟؟؟

pclord

کاربر متخصص
نمیدونم در چه حد با نرم افزارهای 3d کار میکینی.اما من چون با چشم خودم دیدم ، اصلا مناسب نیست.

اما اگر اصرار به خرید لپ تاپ داری ، من مدل لپ تاپ ها رو نمیشناسم.یه آدرس برات میفرستم ، اونجا تخصصی کمکت میکنن.

MSB_GRAPH

Active Member
من خیلی متریال کار نمی کنم بیشتر مدل میزنم قبول دارم حرف شما ولی من مجبورم لب تاب بگیرم شرایط این رو حکم میکنه بازم ممنون فقط نگفتی به نظرت سی پی یو بالا باشه یا گرافیک ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟هر دو با هم قیمت بالاست

HOSSEIN.D

Well-Known Member
سلام.
دوست عزیز اگر شما مدلینگ کار میکنی، گرافیک بالا داشته باشی بهتره. چون بیشتر باید روی جزئیات مدل کار کنی. البته این نظر منه.
موفق باشید.

pclord

کاربر متخصص
آره ، گرافیک رو بالا بردار . اگه مدلینگ تنها کار میکنی.البته من دیدم که تو بخش Vray هم فعالیت میکنی، Vray اگه میخوای در رندر مشکل نداشته باشی به Ram و Cpu بالا احتیاج داری.

آخرین ویرایش:

MSB_GRAPH

Active Member
ممنون آره تو بخش وی ری پیام دادم چون اصلا هیچ چیزی در رابطه با وی ری نمی دونستم برای نصبش پدر درآمد با این حالا کار نمی کنم چون به نظر خودم همه تری دی مکس نمیشه با هم یاد گرفت دیدم بهتره به جای اینکه از هر چیز یک کم بفهمم بهتره یک چیز حرفه ای بشم.
نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

m3d

کاربر VIP
من خودم یه ایسوز دارم که 910 خریدم (پارسال) گرافیک 3470 hd ati سی پی یو دو هسته ای اینتل 2.16 GHz دو گیگ رم
برا مدلینگ و انیمهیت ازش راضیم ولی خوب برا منتال و وی ری در حد تک فریم بدک نیست ولی انیمیت نه.

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
سلام دوستان
من چون خودم هم می خوام لپتاپ بخرم و کارم هم به سخت افزار مربوط می شه می تونم توصیه کنم اگر کمی بیشتر هزینه کنید میتونید سیستمی با توان بسیار خوب بخرید .
الان پردازنده های نسل Core i7 برای لپتاپ ها اومده که با 4 هسته و تکنولوژی HT تبدیل به 8 هسته میشه که در فرکانس 1.6 کار میکنه (البته در مواقعه لزوم مثل رندر فرکانس خودش رو بصورت اتوماتیک و با تکنولوژی Turbo به 2.8GHz می رسونه !)

طبق تحقیقی که من کردم این پردازنده حدود 20% سریعتر از Core 2 Quad 6600 عمل می کنه :shock:

نسل 4000 پردازندههای گرافیکی شرکت AMD-ATI هم بسیار خوب عمل می کنن .
در ضمن اصلا از مسئله RAM غافل نشید که خیلی خیلی مهمه . این پردازنده ها از رمهای DDR3 استفاده میکنن که در Load و Save کردن و استفاده از آبجکتهایی با فیس زیاد , بسیار حیاتی هست .

در مجموع شما می تونید با هزینه حدود 1.200.000 محصول Dell مدل 1557 Studio رو بخرید .

04 (Dell 1557).JPG

مشخصات کلی:
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم

پردازنده:
Intel Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz

حافظه:
4 GB DDR3

هارد دیسک:
500 GB 7200 RPM

کارت گرافیک:
ATI Radeon HD 4570 512 MB UpTo 2234 MB

صفحه نمایش:
15.6" - LED Bright
امکانات:
DVD-RW - مودم اکسترنال - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port

سایر مشخصات:

باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7

http://www.digikala.com/?Products=Notebook&Product=Notebook-Dell-Studio-1557-B

موفق باشید :rose:

آخرین ویرایش:

pclord

کاربر متخصص
ممنون آره تو بخش وی ری پیام دادم چون اصلا هیچ چیزی در رابطه با وی ری نمی دونستم برای نصبش پدر درآمد با این حالا کار نمی کنم چون به نظر خودم همه تری دی مکس نمیشه با هم یاد گرفت دیدم بهتره به جای اینکه از هر چیز یک کم بفهمم بهتره یک چیز حرفه ای بشم.
نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

خیلی خوبه، اگه یه قسمت مثل مدلینگ رو انتخاب کنی ، یادگیریت سریع تر و حرفه ای تر خواهد بود.کارتم راحت تر پیدا میشه.

موفق باشی.

Ultra3D

Well-Known Member
حق با pclord هست
حتی باید از الان مشخص کنی که تو مکس تو چه گرایشی فعالیت خواهی کرد
و از الان به فکرش باشی که باید چه خطی رو دنبال کنی
تک فریم می خوای یا انیمیشن
با کدوم موتور گرافیکی می خوای کار کنی

از این جور خط مشی ها برای خودت تعریف کن که زودتر و موثرتر پیشرفت کنی

MSB_GRAPH

Active Member
اول باید بگم از همه شما تشکر میکنم واقعا ممنون که انقدر به این پست اهمیت دادین بخصوص از pclord که وقت گذاشت
بعد هم در خصوص تری دی مکس من چون علاقه دارم به طراح شخصیت و آناتومی انسان خیلی خودم درگیر بافت دهی و نور پردازی نکردم شاید بگین مایا بهتره برای چنین کاری و از مکس خوشم میاد بیشتر باش کنار میام زیبراش هم به نظر من یک کمک کار هست تا یک نرم افراز کامل برای طراحی البته از نظر..........................در هر صورت ممنون

MSB_GRAPH

Active Member
سلام دوستان
من چون خودم هم می خوام لپتاپ بخرم و کارم هم به سخت افزار مربوط می شه می تونم توصیه کنم اگر کمی بیشتر هزینه کنید میتونید سیستمی با توان بسیار خوب بخرید .
الان پردازنده های نسل core i7 برای لپتاپ ها اومده که با 4 هسته و تکنولوژی ht تبدیل به 8 هسته میشه که در فرکانس 1.6 کار میکنه (البته در مواقعه لزوم مثل رندر فرکانس خودش رو بصورت اتوماتیک و با تکنولوژی turbo به 2.8ghz می رسونه !)

طبق تحقیقی که من کردم این پردازنده حدود 20% سریعتر از core 2 quad 6600 عمل می کنه :shock:

نسل 4000 پردازندههای گرافیکی شرکت amd-ati هم بسیار خوب عمل می کنن .
در ضمن اصلا از مسئله ram غافل نشید که خیلی خیلی مهمه . این پردازنده ها از رمهای ddr3 استفاده میکنن که در load و save کردن و استفاده از آبجکتهایی با فیس زیاد , بسیار حیاتی هست .

در مجموع شما می تونید با هزینه حدود 1.200.000 محصول dell مدل 1557 studio رو بخرید .

مشاهده پیوست 42026

مشخصات کلی:
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم

پردازنده:
Intel core i7 2.8 ghz - cache 6 mb - bus 1333 mhz

حافظه:
4 gb ddr3

هارد دیسک:
500 gb 7200 rpm

کارت گرافیک:
Ati radeon hd 4570 512 mb upto 2234 mb

صفحه نمایش:
15.6" - led bright
امکانات:
Dvd-rw - مودم اکسترنال - بلوتوث داخلی - card reader - webcam - lan - wifi - ilink - hdmi - vga port

سایر مشخصات:

باتری 6 سلولی - microsoft windows 7

http://www.digikala.com/?products=notebook&product=notebook-dell-studio-1557-b

موفق باشید :rose:
این دل کی شما میگی رو دیدم مشکلات زیادی داره از جمله دی وی دی رایترش که مکنده هست و خیلی زود خراب میشه چون یکی از دوستام داشته بعد دل در کل خیلی روی خنک کننده ها حساب باز نمیکنه و همیشه لب تاب داغ هست کارت گرافیک آنچنان قوی هم نده تعداد فرم که میزنه نصف 4650 هست و اصلا به صرفه نیست چون سونی با یک چنین لب تاب داره که هیچ کدام از مشکلات رو نداره از جمله این که سونی روی خنک کننده خیلی کار میکنه
مشخصات سونی رو مگذارم و در آخر صفحه نمایش سونی که جای برای صحبت نگذاشته اصلا قابل مقایسه نیست .
موفق باشی

MSB_GRAPH

Active Member
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.1 کیلوگرمSony VAIO FW460JB
پردازنده: Intel T8100 Core 2 Duo 2.1 GHz - Cache 3 MB - BUS 1066 MHz
حافظه: 4 GB DDR2
هارد دیسک: 320 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 4650 1024 MB UpTo 2000 MB
صفحه نمایش: 16.4" - Bright LCD
امکانات: BlueRay - مودم داخلی - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows Vista
این لب تاب روی پایه یک میلیون هست و سی پی یو قوی نداره ولی کار گرافیکش واقعا عالی هست

MSB_GRAPH

Active Member
این لب تاب از اچ پی هست تو پایه 1.200.000 که می بینید امکانات خوبی داره جز رم که ddr2 هست.کارت گرافیک 4650
لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.1 کیلوگرمHP Pavilion DV6-1225پردازنده: Intel T9600 Core 2 Duo 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 4650 1024 MB UpTo 2303 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LCD
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - Finger Print - LAN - iLink - WiFi - VGA Port - HDMI
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows Vista

MSB_GRAPH

Active Member
Sony VAIO F11DGX
لپ تاپ سونی وایو اف 11 دی جی ایکس
وقتی که نوبت به لپ‌تاپ‌هایی با نمایشگر بزرگ می‌رسد که پردازنده‌های قدرتمند Core i7 را در خود جای دهند، سونی واقعا گوی سبقت را از دیگر رقبا می‌رباید. نوت‌بوک سونی وایو سری F حقیقتا این موضوع را اثبات می‌کند. این نوت‌بوک مجهز به نمایشگر 16.4 اینچی بسیار با کیفیت، صفحه کلید بسیار عالی با نور پس زمینه و BluRay می‌باشد. سونی همچنین فن‌آوری نوین خلاقانه‌ی خود یعنی Transfer Jet را نیز با این لپ‌تاپ همراه کرده است که به کاربر اجازه می‌دهد تنها با قرار دادن دوربین بر روی قسمت استراحت مچ دست عکس‌ها، ویدیوها و دیگر فایل‌های داخل آن به نوت‌بوک منتقل کند. این ماشین مولتی مدیا دارای بعضی ضعف‌های کوچک نیز می‌باشد، ولی وقتی صحبت از کارایی می‌شود، سری F سونی یکی از بهترین لپ‌تاپ‌های Core i7 در بازار خواهد بود.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.2 کیلوگرم - ساخت آمریکا
پردازنده: Intel Core i7 2.86 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 4 GB DDR3
هارد دیسک: 500 GB 5400 RPM
کارت گرافیک: Nvidia GeForce GT 310M GPU 512 MB UpTo 2263 MB
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7
این 1.300.000 واقعا |آخرشه جز گرافیک که به پای 4650 نمرسه
حالا دل به نظرت بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

MSB_GRAPH

Active Member
Sony VAIO FW590FVB
لپ تاپ سونی وایو اف دبلیو 590 اف وی بی
نوت‌بوکی زیبا، خوش‌ساخت، خوش‌دست، کارآمد، مجهز به قابلیت‌ها و امکانات مختلف که علاوه بر طراحی متفاوت، عمل‌کرد خوبی را نیز ارایه می‌کند. بسته به نوع کاربری خود از کار با این نوت‌بوک راضی خواهید بود.
از جمله ویژگی های نوت بوک های سونی سری FW می توان به صفحه نمایش بزرگ و با کیفیت و همچنین پورت های کامل آن اشاره کرد. این سری از لپ تاپ های سونی جهت استفاده برای انجام کارهای گرافیکی و نیز سرگرمی بسیار مناسب هستند.
مشخصات کلی :
مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 3.1 کیلوگرم
پردازنده: Intel P9600 Core 2 Duo 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1066 MHz
هارد دیسک: 500 GB 7200 RPM
کارت گرافیک: ATI Radeon HD 4650 1024 MB UpTo 2560 MB
امکانات: DVD-RW - مودم داخلی - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - iLink - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - Microsoft Windows 7
این هم یک 1.300.000
گیر میاد خوبه ولی من 300 برای من زیاده داره

جدیدترین ارسال ها

بالا