کمک درمورد تکسچر

سلام
خسته نباشید بچه ها
من میخوام یک خونه رو مدل کنم ولی خوب قرار سرامیک همون خونه رو براش بزنم سرامیکش طرح داره میشه کمکم کنید بدونم چجوری باید تکسچر ازش تهیه کنم ترو خدا راهنماییم کنید

ممنونتون میشم

برای تهیه تکستچر می بایست با استفاده از یک دوربین خوب ، بطور مثال بالای هشت مگاپیکسل اینکارو انجام بدی

به این صورت که کادر دوربینت رو با استفاده سه پایه، درست در مرکز چیزی که می خوای ازش عکس بگیری قرار می دی و عکست رو تهیه می کنی و در نهایت توی فتوشاپ اضافه ها رو برش می زنی و مابقی قضایا

اما در مورد نور

خیلی مهم هست که نوری که بر روی جسم مورد نظر تابیده می شه ، در این خصوص باید بدون جهت باشه و یک نور یک دست و بی رنگ بر روی جسمت داشته باشی، که برای اینکار می تونی از یک یا چند تا لامپ کم مصرف که جلوشون کاغذ سفید رنگ یا تلق مات قرار دادی استفاده کنی، فقط مهم اینکه بتونی نور رو پخش کنی و نور جهت دار بر روی جسمت نباشه

و دو تا راه آسون دیگه هم داری

اول اینکه با گوشیت یا هر چیزی یه عکس سعی کنی تقریباً نود درجه یا حداقل از روبرو از چیزی که می خوای بگیری و با استفاده از سرویس جستجوی تصویری گوگل تصویر مورد نظرت رو سرچ کنی ، ممکنه تکسچر مشابهش رو پیدا کنی

روش دوم هم اینه که شماره تماس شرکت سازنده سرامیک رو پیدا کنی و ازشون خواهش کنی تا تکسچر مورد نظر رو به راحتی در اختیارت قرار بدن، فقط باید بتونی در صروت لزوم متقاعدشون کنی

به همین سادگی!!

amin256

Well-Known Member

سرامیکش طرح داره
البته درست توضیح ندادی که منظور از طرح دار بودن سرامیک چی هست؟( چون همه سرامیک ها یه جورایی طرح دارن). در ضمن ابعاد این سرامیک رو هم نگفتی( چون اگه نمونه نصب نشده اش رو داشته باشه و کوچیک هم باشه میشه گذاشتش زیر اسکنر).
ولی خوب فرض کنیم سایز بزرگ باشه و فقط هم رو دیوار باشه.
راه حل یک موبایل دوربین دار هست و بس. چند تا عکس بدون کوچکترین زاویه و رفلکس از سطح سرامیک بگیر . اونها رو توی فتوشاپ ویرایش کن و تکتچرش رو بساز . ( اگه تو فتوشاپ کمی حرفه ای باشی مپ مخصوص رفلکت رو هم بساز) . حالا تو محیط مکس یک سرامیک با همون ابعاد واقعی بساز و با ابزار Array اون رو رو سطح دیواری که میخوای رندر بگیری قرار بده( البته میتونی تکستچر رو روی دیوار بندازی و ابعادش رو همونجا تنظیم کنی) متریال سرامیک رو با همون تکسچر ها بساز و بقیه ماجرا.
ولی اگر منظورت از طرح دار بودن سرامیک خطوط و اشکال برجسته روی اون باشه میتونی همین کار رو انجام بدی ولی به جای فتوشاپ از Crazy Bump استفاده کن( چون تکستچر نرمال هم بهت میده) و میتونی متریال 3 بعدی با اون بسازی. ولی اگر مدلینگت خوب باشه پیشنهاد میکنم تو محیط مکس اون طرح رو روی سرامیک بزنی چون Crazy Bump آنچنان زیاد دقیق نیست. ( البته ببخشید من مطلب مهدی رو اصلاً نخونده بودم . نگید کپی کرده
:lol:)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا