کدام یک ازاینهارو انتخاب کنم؟

T.IronHide

Member
سلام دوستان

من خودم دارم سافت امیج رو یاد میگرم خوب گفتم کنار این نرم افزار چند نرم افزار دیگه هم یاد بگیرم که سطح کارم بره
بالا. :)

حالا شما استادان بگید که از این نرم افزار ها کدام یک رو انتخاب و کامل یاد بگیرم ؟

برای کمپوزیت : After Effect یا Nuke

برای مکس ومنتاژ : Premiere یا Edius

برای کامیره تراکینگ : Boujou یا MatchMovie

اگر راهنمایم کنید ممنون میشم.:rose:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
برای کمپوزیت : After Effect

برای مونتاژ : Premiere

برای میکس : سوند بوت

برای کامیره تراکینگ : Boujou یا MatchMovie من به اضافه اینها PF را هم استفاده میکنم + موکا

:rose:

Amin 4D

سلام دوستان

من خودم دارم سافت امیج رو یاد میگرم خوب گفتم کنار این نرم افزار چند نرم افزار دیگه هم یاد بگیرم که سطح کارم بره
بالا. :)

حالا شما استادان بگید که از این نرم افزار ها کدام یک رو انتخاب و کامل یاد بگیرم ؟

برای کمپوزیت : After Effect یا Nuke

برای مکس ومنتاژ : Premiere یا Edius

برای کامیره تراکینگ : Boujou یا MatchMovie

اگر راهنمایم کنید ممنون میشم.:rose:

خب من که استاد نیستم اما اگه بخوام از بین این نرم افزارها انتخابی داشته باشم برای کامپوزیت Nuke رو انتخاب می کنم. مخصوصا شما اگه بخواید در زمینه ی جلوه های ویژه کار کنید چون با ICE و سیستم گره ایه اون توی سافت ایمیج کار خواهید کرد با سیستم گره ای Nuke راحت می تونید کار کنید و از قدرت بالاش استفاده کنید.
برای ترکینگ هم من از نرم افزار SynthEyes بیشتر خوشم میاد.
در زمینه میکس و مونتاژ هم اصلا اطلاعی ندارم.
شاد باشی و موفق دوست من.

سلام
من هم استاد نیستم اما ...
ترجیح میدم برای کامپوزیت از افتر استفاده کنم چون هم پلاگینهای بیشتری براش هست هم آموزشهای بیشتری
برای کارهای روتین از ادیوس استفاده میکنم اما برای کارهای خاص که قراره بره تو افتر از پریمیر استفاده میکنم
برای تراکینگ هم SynthEyes به نظر میرسه جالبتره اما دقیق نمیشه گفت کدوم بهتره
البته این پیشنهادات در ایران که همه نرم افزارها رایگان هستند خوب جواب میده.

hosein0251

به نظر من اگه تو دنیای 3d وارد شدید . سعی کنید به صورت حرفه ای به همون مبحث بپردازید و تو اون حرفه ای بشید . و با یه دست چندتا هندونه بر ندازید (مخصوصا editing )
کامپوزیت و 3d ترکینگ حتما به دردتون می خوره چون کاملا با نرم افزار base تون همزمان استفاده زیادی داره اما میکس و مونتاژ به صورت حرفه ای قطعا به همین راحتیها نیست و لازمه وقت گذاشتن خیلی زیاد هست هم برای یاد گرفتن کامل نرم افزار ادیت و از همه مهمتر قوانین ادیت و انتقال حس هر چه بهتر تو ادیت که خیلی دقت و زمان زیادی باید برا پیشنهش بگذارید (در حد حرفه ای )

در کل اگه می خوایید که همه کارها رو خودتون انجام بدید ، در مورد 3d ,و کامپوزیت و 3d ترکینگ مطمئننا مشکلی نخواهید داشت ، اما برای ادیت حتما وقت خیلی بیشتری لازم دارید و میشه گفت مثل دنیای 3d ، دنیای ادیت هم وجود داره .
قطعا خیلی سخته کسی بتونه همزمان هم برای 3d و هم ادیت حرفه ای وقت کافی داشته باشه .
اگه دقت کنی خیلی کم می بینی تو فیلم ها و کلیپ های خوب و تمیز که 3d artist , editor , .. یکی انجام بده . (البته کسانی مثل fred , ali ehtemami , majid farahbod , ... هم وجود داره ) .

در کل اگه بیخیال همه حرفای بالا هستی و می خوای همه ضمینه ها کار کنی . (درست عین خورم :green::wink:) بدون که :

3d کار ها با افتر افکت معمولا مشکل دارن و درک نرم افزارهای nod base مثل fusion , nuke , flame ,... خیلی راحت ترن و بهتر نتیجه می گیرن تا افتر افکت .(استثنا همیشه هست . ) :wink:

برای 3d ترکینگ هم بستگی به خودت داره چون بیس کاری همشون خیلی شبیه همه . :wink:
اما syntheys , pfhoe نسبت به boujou , ... ساده تر و البته حرفه ای هستن . :paint:

برای ادیت هم باز هم بستگی به خودت داره .
premeir , edius , final cut pro از بهترین ها هستن .
final cut pro که خیلی سرتر از بقیه هست ولی فقط تو سیستم عامل apple هست . :-?
ولی تو ویندوز بین premier , eduis معمولا premier انتخهاب میشه . :wink:

موفق باشی . :rose:

T.IronHide

Member
سلام
از تمامی دوستان و استادان برای راهنمایشون تشکر میکنم.....
از راهنمای هایتون به این نتیجه رسیدم
از کنار نرم افزار Base نرم فزارهای که میخوام حرفه ای دونبالش کنم کامپوزیت Nuke برای تراکینگ Boujou .....

و برای ادیت هم Premiere البته نمیخوام تمام وقتم رو روی ادیت صرف کنم چون گفتم اینرو هم یاد بگیرم بدنیست ...

باز هم از تمامی دوستان تشکر میکنم.

سلام بر اساتید محترم
منهم دارم روی سافت امیج تمرین میکنم حالا میان انتخاب این دو نرم افزار موندم Nuke یا Fusion

کدام یک از اینهارو کنار سافت امیج استفاده کنم... لطفاً راهنمایم کنید..

سوال دیگه : توی نرم افزار NukeX کارمیره تراکینگ که میگرم نمیدونم چطوری توی سافت امیج بیارمیش اگر کسی از شما دوستان میدونه یه توضیح بده..
با تشکر.:rose:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا