کدامیک از تخصص های مایا درآمد بیشتری دارد ؟

3dmb

New Member
سلام

میشه بگید که کدوم یکی از تخصص های مایا تو ایران درآمد بیشتری داره ؟ مثلاً Modeling ، Animate ، Rendering

اگه در یه زمینه تخصص داشته باشیم لازمه که بقیه قسمتهای برنامه رو هم کامل بلد باشیم یا داشتن اطلاعات سطحی از باقی قسمتها کافیه ؟

rereza

New Member
بهتر نبود هدفتونو از این سئوال ، واضح بیان می کردید ؟! یه کم سئوال عجیبیه !! اونم تو ایران ؟!!!

3dmb

New Member
من درحال آموزش هستم ومی خوام یه تخصص روبه صورت حرفه ای دنبال کنم.ممنون می شم اگه راهنماییم کنین.

mahdilal

Member
در ایران معمولا باید همه چیز بلد باشی هر چند که آن هم غیر ممکن است اما به نظر من اول با مدل سازی شرو ع کن بعد برو سراغ چیزهای دیگه اگر بخواهی حرفه ای در یک بخش هم کار کنی اصولا باید از تمام قسمتها اطلاعاتی داشته باشی ولی خوب در اصل روی یک قسمت حرفه ای کار کن

CG-Student

Member
اگه دوست داری سریع تر به نتیجه برسی مدلینگ کار کن . توی ایران پروژه ها اینقدر تخصصی دنبال نمیشن که صرفا شما تکسچرینگ یه پروژه را به عهده بگیری . شاید از هر 20 پروژه 2 تا به صورت حرفه ای باشند و اونها هم ایتدا سراغ اشنا های خودشون میرن . در مورد انیمیت هم همین طوره .شما باید فرد با تجربه و مطرحی باشید که بوسیله تکسچرینگ توی ایران درآمد زایی کنید . ( خیلی سخته )
اکثر کسانی که 3بعدی کار می کنند معمولا از مدلینگ کار می کنند و حین کار صرفا با تکسچرسنگ آشنا میشن . بعدا احساس نیاز میشه و سراغ تکسچرینگ حرفه ای میرن و انیمیت یواش یواش وارد میشه .
مثه بقیه دوستان کار کن . آزمون و خطا . اگه سفت بچسبی 3ماهه یه چیزایی برا گفتن داری .

سلام دوستان همه چیز را گفتند ببین مدلینگ که زیاد سخت نیست با تمرین کردن توش میشه خیلی زود یاد گرفت rig یا همون استخون بندی هم که اصلا کاری نداره ، نورپردازی هم هم میشه mental ray را یاد بگیری هم با موتور v-ray چند تا لرنینگ که دیدی اگه سلیقه توش داشته باشی استاد میشی انیمیت هم آسون ولی باید قشنگ حالت بدی که اونم با لرنینگ دیدن ok میشه تنها چیزی که واقعا جونه آدم را میگیره این تکتچرینگه که مرحله مهمش آنرپینگش هست که هم اونجا وقت باید حسابی دقت کرد هم مرحله بعد یعنی خود تکستچرینگ که تو فتوشاپ... راستی یه چیزه دیگه بگم تو هرکدوم از اینا واقعا مستر بشی می تونی خیلی در بیاری همین ncloth یا particle یا dynamic هر کدوم واسه خودشون یه دنیایی دارند در کل به نظر من سخت ترین بخش میشه تکستچرینگ و بیشتر تو کار به نظر میاد البته در کنار یه مدلینگه خوب برا همین فکر کنم تو ایران واسه تکتچر بیشتر پول بدند در هر صورت موفق باشید...:rose:(راستی به قول دوستمون که بالا گفتند در ایران معمولا باید همه چیز بلد باشی چون من تا حالا هر جا واسه کار مراجعه کردم اصلا مراحل کار را خیلی جاها نمیدونستند.. حتی صداسیما!!!!!!!!!!)

3dmb

New Member
سلام به همگی ،ازراهنماییتون ممنونم .جوابموگرفتم براتون آرزوی موفقیت می کنم.

saeedmir

Member
سلام

میشه بگید که کدوم یکی از تخصص های مایا تو ایران درآمد بیشتری داره ؟ مثلاً modeling ، animate ، rendering

اگه در یه زمینه تخصص داشته باشیم لازمه که بقیه قسمتهای برنامه رو هم کامل بلد باشیم یا داشتن اطلاعات سطحی از باقی قسمتها کافیه ؟

هر کدوم که تو توش تسلط بیشتری داری

LG2011

Member
من از اون چیزی که فکر میکنید خیلی مبتدی ترم!!!!!!!!!!!!!:):green:مدلینگ چی هست؟!!:green:آیا میشه طرح های مدلسازی شده را انیمیت کرد؟!!:green:

saeedmir

Member
من از اون چیزی که فکر میکنید خیلی مبتدی ترم!!!!!!!!!!!!!:):green:مدلینگ چی هست؟!!:green:آیا میشه طرح های مدلسازی شده را انیمیت کرد؟!!:green:

خوب اشکالی نداره مدلینگ یعنی ساختن کارکتر و اشیا و هر چیزی که انیمیت است

LG2011

Member
سلام
من اگه بخوام با دیجیتال تانورز مایا را یاد بگیرم چقدر طول میکشه که حرفه ای بشم؟!@:paint:البته انیمیت کردن را بیشتر از مدلینگ و رندر و بازی سازی دوست دارم.

_____________________________________________________________________________________

من مثلا مدل یه bmw x3 می سازم.با کیفیت متوسط.چطوری میتونم باهاش در آمد داشته باشم؟
این سوالات خیلی بیسیک را هم بذارید به حساب فوق مبتدی بودنم

آخرین ویرایش:

LG2011

Member
من مثلا مدل یه bmw x3 می سازم.با کیفیت متوسط.چطوری میتونم باهاش در آمد داشته باشم؟
این سوالات خیلی بیسیک را هم بذارید به حساب فوق مبتدی بودنم
خیلی نیاز دارم لطفا کمک کنید

Hamed_8

Member
شما بیشترین وقتت رو روی انیماتوری بزار
توی ایران بیشترین وقت رو انیماتوری می گیره
الان هر صدا وسیمایی بری و بگی مثلاً مدسازی و نورپردازی و رندرینگ کار کردم تره هم بهت نمی دن خورد کنی
من خودم چند سال با صدا و سیماها کار کردم
از الان هم بهت بگم که صدا و سیما بد پول میده ها !!!

پس برو دنبال انیماتوری

شما بیشترین وقتت رو روی انیماتوری بزار
توی ایران بیشترین وقت رو انیماتوری می گیره
الان هر صدا وسیمایی بری و بگی مثلاً مدسازی و نورپردازی و رندرینگ کار کردم تره هم بهت نمی دن خورد کنی
من خودم چند سال با صدا و سیماها کار کردم
از الان هم بهت بگم که صدا و سیما بد پول میده ها !!!

پس برو دنبال انیماتوری
منم واسه کار رفتم صدا سیما بدونه رو در بایستی بگم آشغال بود بیکار بشی بهتره از صدا سیما بودن اما واسه مدلینگ و تکستچرینگ و انیمت و ... کار زیاد هست یه سایت هست مخصوص کار آدرسش یه چیزی بود تو این مایه ها cgjob درستش را که یافتم میگم..

Hamed_8

Member
منم واسه کار رفتم صدا سیما بدونه رو در بایستی بگم آشغال بود بیکار بشی بهتره از صدا سیما بودن اما واسه مدلینگ و تکستچرینگ و انیمت و ... کار زیاد هست یه سایت هست مخصوص کار آدرسش یه چیزی بود تو این مایه ها cgjob درستش را که یافتم میگم..

حرفتون کاملاً درسته

من بخاطر همین چیزا از صدا و سیما دراومدم

و الان برای صبا کار میزنم
و صدا و سیما درست بشو نیست
اگه جای دیگه پیدا کردین مشغول بشین اگه نه مجبورید با صدا و سیما بسوزید و بسازید

جدیدترین ارسال ها

بالا