تغییرات فایل 1 چی جوری صدا رو واضح و بدون نویز ضبط کنم ؟

hollow

Member
سلام بر دوستان عزیز :rose:
دو تا سوال داشتم ...

یکی اینکه با چی صدا رو خیلی خوب و واضح ضبط کنم ؟
یعنی مثلا وقتی می رم با فلانی مصاحبه کنم چی جوری و با چه وسیله ای صداشو خیلی واضح و بدون نویز ضبط کنم ...؟

دومیش هم اینکه برای پخش تلویزیونی، فیلم چه کیفیتی باید داشته باشه ؟ با هندی کم های معمولی و خونگی خوب می شه ؟ یا نیاز به یه دوربین حرفه ای دارم ؟

ممنون :rose:

ضبط صدا

سلام دوست عزیز
برای کار گزارشی باید از دوربینی استفاده کنی که درگاه XLR یا کننی داشته باشه که بهش یه میکروفن جدا ، حالا بیسیم یا باسیم وصل کرد ، اگر دوربینت این قابلیت داره من پیشنهاد می کنم از میکروفن های سنحایزر استفاده کنی چون کیفیت خوبی دارن وقیمتشونم به صرفه ست.
اما اگه برای کار فیلم سازی می خوای باید از رکودر صدا استفاده کنی که بسته به نوع صدا برداری ، مدلای مختلفی وجود داره ، پیشنهاد من برای این کار رکوردر zoom هستش.
کیفیت صدا و سیمای ایران DV PAL 4:3 هست می تونی با هندیکم هم بگیری ولی پیشنهاد می کنم از دوربینای حرفه ای استفاده کنی ، برای صداوسیما SONY PD 170 مناسبه.

آخرین ویرایش:

hollow

Member
خیلی ممنون دوست عزیز :rose:
حالا SONY PD 170 از این درگاه های xlr یا کننی داره ؟
قیمتش چقدر هست ؟ قاعدتا جایی هست که این دوربین هارو کرایه بدن دیگه ؟ نمی دونید حدود قیمتاشون چی جوریه ؟

میکروفون های سنحایرز ( لطفا انگلیسیش رو هم بنویسید) حدودا چه قیمتی هست ؟

یه سوال دیگه هم داشتم دوست عزیز ...

برای یه جای دیگه ی کار نیازه که خودمون روی فیلم صحبت کنیم ...

اینکار رو چطور انجام بدم که کیفیت خیلی عالی در بیاد ؟ اولین چیزی که به ذهنم می رسه اینه که با همون دوربین و میکروفون ضبط کنیم بعد فقط از صداش استفاده کنیم ... ولی فکر می کنم معقول نیست...

اگه از میکروفون هایی که به کامپیوتر وصل می شند استفاده کنم چه طور می شه ؟ صدا خوب در می یاد ؟ فکر می کنم خیلی نویز داشته باشه ... اینطور نیست ؟ برای اینکار چه میکروفونی رو پیشنهاد می کنید ؟

بسیار ممنون :rose:

ضبط صدا رو با کامپیوتر خودتون اگه کارت صدای حرفه ای ندارین فراموش کنین
ایده خودتون خیلی خوبه و خیلی جا ها من هم فقط برای ضبط صدا از دوربین استفاده کردم

من ساکن تهران نیستم اما می تونی از اکثر موسسات تصویربرداری یا عکاسی ها پیدا کنی.

کرایه دوربین و دیگر تجهیزات به این سادگیها نیست. بهتره آشنا داشته باشین در غیر اینصورت ممکنه اصلا بهتون اجاره ندن یا ضمانتهای سنگینی بخوان.

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
ميترسم دوستان دعبا كنن،واست آدرس و شماره دفتري رو كه ازش وسيله ميگيريم موقع نياز رو واست پيام خصوصي ميكنم:rose:
البته الان همه دفاتر بايد كسي شما رو معرفي كنه ياحداقل اندازه قيمت وسايل ضمانت معتبر بذاريد

hollow

Member
به همین صورته که شما می گید ... 1.5 برابر قیمت تجهیزات چک می گیرن ...

جدیدترین ارسال ها

بالا