چگونه ردیاب ماشین را پیدا کنیم؟

stelock

New Member

این روزها ردیاب های خودرو به طور گسترده ای در خودروهای عمومی و شخصی استفاده می شود همچنین ممکن است مشکوک شده باشید که باید یک ردیاب را در ماشین شخصی یا اداری خود نصب کنید. نحوه پیدا کرد ردیاب در خودروی شخصی بسیار ساده است. در این مقاله چند راه را به شما آموزش می دهیم. تا بتوانید به راحتی یک ردیاب را در ماشین پیدا کنید.


برای خرید عمده ردیاب خودرو روی لینک کلیک کنید.

چگونه متوجه می شوید که یک ماشین ردیاب دارد؟​

نحوه یافتن ردیاب خودرو بر اساس استفاده از طیف وسیعی از ابزارها و تجهیزات اولیه به راحتی امکان پذیر است. برای پیدا کردن ردیاب می‌توانید از چراغ قوه یک زیرانداز و آینه برای پیدا کردن در زیر خودرو کمک بگیرید.

یک بررسی ساده زیر خودرو، ردیاب را نشان می دهد. البته این تنها زمانی اتفاق می افتد که یک ردیاب خودرو در زیر آن تعبیه شده باشد. راه پیدا کردن ردیاب خودرو به نوع و نصب آن بستگی دارد و گاهی اوقات می توانید آن را به راحتی پیدا کنید.

آیا امکان تشخیص ردیاب وجود دارد؟​

نحوه یافتن ردیاب خودرو در خودروی شخصی با خودروهای غیر شخصی و عمومی کمی متفاوت است. در خودروهای شخصی، ردیاب ها به راحتی با کمی جستجو پیدا می شوند. اما در خودروهای عمومی این کار کمی دشوارتر خواهد بود.

هر چه ماشین بزرگتر باشد، پیدا کردن ردیاب سخت‌تر است. یافتن ردیاب‌ها در خودروهای بزرگتر یا حتی خودروهای شاسی بلند دشوارتر است.

دلیل این سختی، گستردگی میزان جستجو در بدنه و قسمت های مختلف خودرو است. همچنین خودروهای پیشرفته امروزی از قطعات الکترونیکی زیادی استفاده می کنند که حتی برای مکانیک ها آشنا نیستند. به خصوص این قطعات بیشتر در اتومبیل های عجیب و غریب استفاده می شود. اما همه اینها به این معنی نیست که نمی توانید ردیاب دریافت کنید.

پیدا کردن ردیاب خودرو در برخی موارد بسیار آسان و در موارد دیگر بسیار دشوار است. با بررسی دفترچه راهنمای خودرو به راحتی می توانید قسمت های مختلف خودرو را بررسی کنید.

همچنین، اگر دفترچه سیم‌کشی داخلی صحیح خودرو را دارید، می‌توانید مسیرهای سیم‌کشی و قطعات الکتریکی خودرو را مشخص کنید و به راحتی قطعات اضافی و مسیرهای سیم‌کشی دستکاری شده را پیدا کنید.

معمولا ردیاب را در کجای خودرو نصب می کنند؟​

نحوه یافتن ردیاب خودرو را می توان به روش های مختلفی انجام داد. ساده ترین راه برای پیدا کردن ردیاب، بررسی ماشین است. اما روش های مختلفی برای یافتن سریع ردیاب خودرو وجود دارد که در ادامه درباره آن ها صحبت خواهیم کرد.

1- بدنه خودرو را با دقت بررسی کنید​

پیدا کردن ردیاب در بدنه خودرو بسیار آسان است. برای انجام این کار، بازرسی باید از بدنه خودرو آغاز شود. ردیاب ها انواع مختلفی دارند. یکی از معروف ترین مدل های ردیاب، مدل سیم و آهنربا است.

پیدا کردن ردیاب خودرو در بازرسی بدنه به این صورت است که باید زیر کاپوت، زیر گلگیرها و کنار تایرها را بررسی کنید. برخی از مدل‌های ردیاب شبیه به فضای داخلی خودرو هستند.

این مدل ردیاب معمولاً به بدنه خودرو متصل می شود و به دلیل فلزی بودن بدنه خودرو به راحتی به آن متصل می شود.

2- کابین خودرو را بررسی کنید​

پس از بررسی دقیق بدنه خودرو، اکنون باید از کابین خودرو مراقبت کنید. اگر نمی توانید ردیاب را در قسمت بیرونی ماشین پیدا کنید، به داخل ماشین بروید.

ردیاب داخلی خودرو باید از برق خودرو استفاده کند و این به معنای سیم کشی ردیاب خودرو است. راه پیدا کردن ردیاب خودرو در داخل کابین این است که باید قسمتی را که دارای پورت برق است بررسی کنید.

زیر داشبورد یا فرمان یکی از مکان‌هایی است که باید برای یافتن ردیاب خودرو جستجو کنید. داخل بدنه در، زیر صندلی‌های برقی، داخل داشبورد و حتی صندوق عقب یکی از مکان‌هایی برای نگهداری ردیاب خودرو است.

3- استفاده از دستگاه های مخصوص​

استفاده از آشکار کننده سیگنال را می توان یکی از سریع ترین راه ها برای یافتن ردیاب در نظر گرفت. آشکارساز سیگنال در واقع دستگاهی است که می تواند محل انتشار و انتقال و دریافت امواج مغناطیسی را تعیین کند.

نکته مهمی که باید تاکید کرد این است که حتی اگر از تجهیزات خاصی برای این منظور برای یافتن ردیاب استفاده می‌کنید، باز هم باید به صورت دستی به ردیاب نگاه کنید. زیرا روش هایی وجود دارد که می توان از آنها برای پنهان کردن حضور ردیاب ها استفاده کرد.

نکته مهم، آشکارسازهای سیگنال نباید با ضد ردیاب‌ها اشتباه گرفته شوند.

یک ضد ردیاب در واقع به نحوی با عملکرد ارسال سیگنال آشکارساز تداخل می کند. اما آشکارساز تنها می تواند تعیین کند که سیگنال به کجا ارسال شده است. استفاده از آشکارساز سیگنال یکی از رایج ترین راه ها برای یافتن ردیاب در انواع وسایل نقلیه است. حتی آشکارسازهای داخل خودرو و قطعاتی مانند زیر کاپوت و نزدیک موتور.

4- جعبه فیوز خودرو مکان های بسیار خوبی برای آشکارسازها هستند​

این شی نیازی به توضیح خاصی ندارد، هدف فقط تاکید بر این است که این قسمت از خودرو دیده نمی شود زیرا قطعات ریز و درشت زیادی دارد.

پیشنهاد می‌کنم اگر نمی‌توانید یک ردیاب در ماشین خود پیدا کنید، کل این بخش را باز کنید و به هر قسمت از آن با دقت نگاه کنید.

5- کمک گرفتن از یک متخصص​

برخی ردیاب ها بسیار پیشرفته هستند و برای یافتن آنها باید از متخصصان کمک بگیرید. این نوع ردیاب‌ها درست مانند قطعات خودرو ساخته می‌شوند و در قسمت‌هایی قرار می‌گیرند که فکر می‌کنید قطعه بخشی از تجهیزات اصلی خودرو است.. در حقیقت ممکن است از نوع سیمی باشند و به سیم کشی خودرو وصل باشند.

به طور معمول، این نوع ردیاب ها در داخل کاپوت خودرو و در کنار سایر قطعات فاکتور قرار می گیرد. حتی یافتن این قطعات برای مکانیک ها دشوار است.

در برخی از مدل‌های آشکارساز، سیگنال‌های مختلفی استفاده می‌شود و در نتیجه توسط آشکارساز سیگنال قابل شناسایی نیستند.

در این صورت باید از افراد متخصص و حرفه ای استفاده کنید. این متخصصان با تجهیزات حرفه ای و تخصصی خود می توانند مکان یابی دقیق ردیاب را پیدا کنند. نحوه پیدا کردن ردیاب خودرو با استفاده از کارشناسان می تواند زمان بر و گرانتر از موارد قبلی باشد.

کدام دسته از ردیاب ها را نمی توان یافت؟​

ردیاب ها به دو صورت سیمی و بی سیم تقسیم می شوند. معمولا دتکتورها برای کار به انرژی الکتریکی نیاز دارند و این انرژی یا از طریق برق ماشین تامین می شود و یا از طریق باتری ها که در هر صورت برای اتصال به این قطعات نیاز به سیم دارند این اتفاق می افتد. تقریباً تمام مدل های ردیاب را می توان با کمی جستجو پیدا کرد.

معمولاً مدل‌های ارزان‌تر که به نام جی‌پی‌اس خودرو نیز شناخته می‌شوند، باید به منبع تغذیه داخلی خودرو متصل شوند و با باتری تغذیه شوند، بنابراین سیم‌کشی خودرو باید تعویض شود. به همین دلیل می توانید با بررسی خودرو به راحتی وجود ردیاب را تشخیص دهید.

در مدل‌های گران‌تر ممکن است سیم‌کشی خودرو تغییر نکند و یا ردیاب دارای باتری داخلی باشد که در این صورت باید از ردیاب و متخصصان این حوزه کمک بگیرید. کسانی که با سیم کشی خودرو آشنایی کامل دارند و قطعات الکتریکی خودرو را به خوبی می شناسند می توانند به راحتی انواع ردیاب خودرو را کشف و جستجو کنند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا