چه جوری فیلم نامه بنویسم؟

yanimationn

New Member
سلام به همه دوستان
من یه سوال داشتم که فیلم نامه کلیپ به چه صورت نوشته میشه ؟ لطفا اگر میتونید راهنماییم کنید
ممنونم

google_mz

Well-Known Member
سلام به همه دوستان
من یه سوال داشتم که فیلم نامه کلیپ به چه صورت نوشته میشه ؟ لطفا اگر میتونید راهنماییم کنید
ممنونم

سلام
فیلمنامه کلیپ هم مثل فیلمنامه داستانی و مستند و ... نوشته میشه. خیلی با هم فرقی ندارن. یعنی اینکه قانون خاصی براش وجود نداره. همشون به نوعی آغاز ، میانه ، پایان و ... دارن.

حالا اگر مورد خاصی هست بفرمایید تا اگه کسی بلد بود کمکتون کنه.:)

yanimationn

New Member
ممنون از اینکه به سوال من جواب دادید فقط من میخوام بدونم که باید دکوپاژ رو بنویسم ؟ چون که دیالوگ نداره
و یه سوال دیگه من نه شعر دارم نه آهنگ به نظرتون درسته که فیلمنامه رو پیش ببرم و بعد از اینکه تموم شد بیام براش آهنگ بسازم ؟ (الان فقط برام موضوع رو مشخص کردن ) و اینکه دستمزد یه بازیگر (دانشجوی تئاتر ) برای یه کلیپ 5-6 دقیقه ای چقدره ؟ واقعا ممنونم که کمک می کنید میتونم بگم این سایت بهترین سایته و کمک دوستان هم خیلی مفیده ! بازم ممنون

یه سوال دیگه هم دارم من یه پلان که در خواب اتفاق می افته چجوری بنویسم ؟ منظورم شب-خارجی-اتاق ؟ چی بنویسم ؟

آیا می تونید یه فیلمنامه کلیپ واسه نمونه برام بفرستید ؟ واقعا لازم دارم ممنونم

gigamax

کاربر متخصص جلوه های ویژه
و یه سوال دیگه من نه شعر دارم نه آهنگ به نظرتون درسته که فیلمنامه رو پیش ببرم و بعد از اینکه تموم شد بیام براش آهنگ بسازم ؟ (الان فقط برام موضوع رو مشخص کردن )

ببینید الان کارتون خیلی سخت میشه .. چون هیچ درکی از فضای شعر ، موضوعش و تمپوی آهنگ ندارین .. اگر بخواین کلیپی بسیازین که چیزی روایت کنه باید اینارو از قبل بدونین .... باید برای کار فضاسازی بشه ...

یه سوال دیگه هم دارم من یه پلان که در خواب اتفاق می افته چجوری بنویسم ؟ منظورم شب-خارجی-اتاق ؟ چی بنویسم ؟
دوست من خودتو درگیر اسامی نکن ... خیلی از کارگردان های بزرگ مثل سیدنی پولاک هستن که اصلا دکوِپاژ نمیشناسن .... فیلمنامه رو دارن و میرن سره لوکیشن و از نمایی که خوششون میاد فیلمو می سازن
اینکه چی بینویسی توی فیلمنامه زیاد مهم نیست ... چون خودت داری کارو می سازی ...
ولی معمولا بستگی به مکان و نوع سکانس از عبارات مختلفی استفاده می کنن مثل
خانه دیوید - روز - نمای باز از دیوید
خب شاید یه نما با این عبارت کاملا توصیف شه اما یکی دیگه باید بیشتر دربارش نوشته شه
خانه دیوید - روز - نمای درشت چهره (صورت دیوید در میان تاریکی به صورت یک هاله دیده میشود)

و موادی از این قبیل
بستگی به نوع نما داره

سوالی دیگه ای بود در خدمتم
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا