چند سوال درباره کتاب و همچنین indesign

iran88

New Member
با سلام. آقا چند تا سوال دارم:
1. یک کتاب با اندازه 26 در 20 سانتیمتر (قطع وزیری) در نظر بگیرید. حاشیه های پیرامون کتاب باید چند سانتیمتر باشه؟
2. آیا برای قطع وزیری ابعاد دیگه ای هم وجود داره؟ اگه داره میشه اندازه های مختلف در قطع وزیری همراه با حاشیه های پیرامونش رو بگید؟ در ضمن مثلا یک کتاب با اندازه 24 در 18 سانتیمتر جز قطع وزیری محسوب میشه و آیا یک قطع استاندارد هست؟ اگه هست لطفا اندازه جاشیه پیرامون رو بگید؟
3. آقا یه سوال دیگه هم دارم... . من الان حدود 220 صفحه در برنامه ورد نوشتم (فقط نوشته) (بدون هیچ عکس، پاورقی و ...). در واقع تصمیم گرفتم اول نوشته ها رو کامل تو ورد بنویسم و بعد نوشته ها رو وارد برنامه indesign کنم و بعد تغییرات لازم مثل پاورقی، گذاشتن عکس و ... رو اونجا بدم... اما متاسفانه وقتی می خوام نوشته ها رو کپی کنم فقط به اندازه یک صفحه نوشته میاد. با وجود اینکه مثلا برای امتحان 20 صفحه درست کردم اما فقط یک صفحه از این بیست صفحه پر میشه!! خواستم ببینم آیا تو این برنامه آیا باید هر کاری رو صفحه به صفحه انجام داد؟ یعنی امکانی مثل ورد نداره که وقتی یه چیزی به یک صفحه اضافی کردی نوشته های اضافه وارد صفحه ی دوم بشه؟
چون تو ورود مثلا 50 صفحه نوشتی. میری تو صفحه اول چند خط اضافی می کنی هیچ مشکلی پیش نمیاد و تعداد نوشته بیشتر میشه و مثلا 50 صفحه میشه 51 صفحه... اما تو indesign فقط رو تک تک صفحه ها میشه کار کرد. یعنی من یک صفحه نوشتم اگه بهش چند خط اضافه کنم چنانچه محتوای صفحه از یک صفحه بیشتر بشه نوشته های اضافه وارد صفحه ی بعدی نمیشه!
لطف کنید بگید آیا indesign واقعا اینجوری؟ و آیا راهی هست که بشه کاری کرد؟
سپاس

iran88

New Member
دوستان یک سوال دیگه هم دارم... چرا مثلا یک متن b nazanain با اندازه 14 رو برنامه ورد می نویسم بعدش کپی می کنم تو برنامه indesign با وجود اینکه هم فونت و هم اندازه یکسان می دم اما در برنامه indesign کوچکتر میشه؟
کسی می دونه علت چیه؟

yaran-777

Member
سلام
راجع به سوال 3:
باید بری به قسمت master که تو پالتpages وبرای نوشته هات با کشیدن ابزار text یک فریم انتخاب کن.بعد برو به صفحات اصلیت و
با گرفتن کلید های ctrl+shift و کلیک اون فریم رو انتخاب کن بعد متنو تو صفحه کپی کن بعد می بینی که در آخر متن یه علامت+ قرمز دیده می شه رو ی اون کلیک کن بعد که نشانگر موست تغییر کرد اون رو تو فریم متن صفحه بعد کلیک کن و این کارو ادامه بده تا کل متنت وارد این دیزاین بشه و اون +قرمزو نبینی.
خب چون تو این دیزاین اندازه صفحت تغیر می کنه در صورتی که تو ورد معمولا قطع صفحه ایی که توش تایپ می شه A4

hadi_ab

New Member
سلام
لازم به کپي کردن نيست شما کليد ترکيبي ctrl+d رو بزن و بعد فايل ورد رو انتخاب کن و ok رو بزن و هيچ تغييري توي تنظيمات صفحة باز شده نده
اندازه قطع وزيري
شما يه صحفه a4 رو انتخاب کن و بعد شماره هاي زير رو وارد کن
راست 4.5 چپ 4.5 بالا 2.35 پايين 8

جدیدترین ارسال ها

بالا