تغییرات فایل 1 چند تا سوال داشتم ( در ادیوس )

adame_haji

Member
سلام دوستان گرامي
من يه مشكلي با اديوس دارم
اديوس 6.0.2 استفاده ميكنم
پيشاپيش شرمنده اينقدر سوالهام زيادن
بخاطر اينكه قاطي نشه شماره گذاشتم لطفا هر كدوم از سوالها رو تونستين با ذكر شماره جواب بدين

1- توي يه تايم لاين يه فيلم انداختم كه صدا و تصوير داره
من ميتونم با زدن دكمه هاي Ctrl+Y اون دو تا صدا و تصوير رو از هم جدا كنم
و مثلا صدا رو پاك كنم
خب حالا من بخوام بدوباره صدا رو برگردونم بدون زدن Ctrl+Z آيا راهي هست

2-من به يه ويدئو چند تا Atribute ميدم
مثلا از تو Keyers دو تا افكت Ovelay و 3D picture
و از قسمت هاي ترنزيشن يه ترنزيشن هم اعمل ميكنم
و همچنين چند تا افمت صدا
خب من ميدونم براي اينكه اين Atribute ها رو به يه كليپ ديگه منتقل كنم كافيه بعد از زدن ctrl+c به روي كليپ جديد رفته و ctrl+R رو بزنم
اما اگه من بخوام همزمان به چند تا كليپ اين Atribute ها رو منتقل كنم چه بايد بكنم ؟
چون با انتخاب چند كليپ ctrl+R ديگه كار نميكنه

3- من توي تايم لاين يه كليپ رو انتخاب كردم
ميخوام بدون استفاده از موس فقط با صفحه كليد يكي دو فريم كليپ رو عقب جلو كنم
راهش چيه ؟
از اين تكنيك براي سينك كردن صدا و كليپ ميخوام استفاده كنم
اما با موس نميشه اين كار رو دقيق و سريع انجام داد

4- سريع ترين راه براي سينك كردن 2 تا فيلم كه مثلا از يه گوينده فيلم گرفتن چيه ؟
يعني توي يه سمينار 2 دوربينه فيلم برداري شده
حالا چجوري توي يه تايم لاين اين دو را روي هم دقيق انجام بديم
سوال 3 را بخاطر همين موضوع پرسيدم

5- اگه به يك كليپ اسپيد داده باشيم با CTRL+E حالا بخوايم اثر اون اسپيد از بين بره و reset بشه چه راهي داريم

6- Duration Alt+U در اديوس چقدر ضعيفه ؟
تو برنامه هاي ديگه وقتي از اين دستور استفاده ميكني گزينه هاي بدرد بخوري توش هست
من يه فيلم دارم 1 ساعته
اومدم يه سينك زدم
حالا يكي از كليپ هايي كه توي تايم لاينمه مثلا از ثانيه 2الي 4 هستش و طولش 2 ثانيه هست و كلي Atribute هم داره
من ميخوام اين كليپ بجاي اينكه از ثانيه 2 الي 4 فيلم مادرم رو نشون بده ثانيه 50-52 رو نشون بده
راحت نريم راه چيه ؟
بدون اينكه مجبورم باشم از bin بندازم وي مانيتور و اونجا in و Out كنم و بندازم تو تايم لاين و Atribute ها رو منتقل كنم و كليپ قبلي رو پاك كنم و جديده رو جايگزين كنم ؟
برنامه هاي ديگه توي Duration از ثانيه فلان تا فلان داشت كه خيلي كار راحت تر ميشد

7- يه سوال دارم كه ربطي به اديوس نداره ولي اديوس اين بلا رو سرش مياره
وقتي فيلم كپچر ميكنم فيلم تكه تكه ميشه كه خيلي خوبه و پر كاربرد (ميدونم كه ميشه توي تنظيمات اونو غير فعال كرد . ولي نياز دارم همينجور بمونه )
اما اگه من بخوام اون فيلمو تبديل به VCD‌كنم بدون ميكس (مثلا با Procoder) فيلم تكه تكه ميشه !!
چيكار كنم سر هم بشه

8- ProCoder Express رو دانلود كردم 19 مگ بود . موقع نصب ميگه بايد Edius 3 به بالا نصب باشه
در صورتي كه اديوس 6.2 دارم و كار ميكنم

9- تا حالا كسي تست كرده افكت هاي Newble رو با شاخه اصلي كپي بگيره و بعدا دوباره سرجاش بازره ؟
آيا كار ميكنه ؟ صد در صد دوباره پسورد ميخواد .ولي كسي تست زده

تا حالا اينقدر سوال نپرسيده بودم
اما اينقدر سوال رو جواب داده بودم

ممنون از همه

يا علي

adame_haji

Member
عجيبه
73 نفر بازديد كننده داشته اين تاپيك ولي حتي يدونه سوال منم پاسخ ندادن !!!!!!

مديران لطفا يه كمكي كنن

royaiii

New Member
حالا می‌شه شما که واردی یه کلاسی چیزی بذاری چند تا تاپیک آموزشی بذاری
من با ایدیوس خیلی کوچولو کار کردم می‌خوام یاد بگیرم
سی دی آموزشی یا سایتی جامع سراغ نداری؟
ببخشید هان یه درد گذاشتم رو دردات.:wink:

ایدیوس

دوست عزیز من براساس اطلاعات خودم جواب داده ام ومسلما اگر جوابی نیست ضعف از من است نه ایدیوس

1- دوباره صدا رو برگردونم

باکلیک برروی ویدیوی کلیپ (نمای ) مورد نظر تصویر در پنجره پریویو باز شده وشما میتوانید این و اوت را دوباره چک وصداراتایم لاین اضافه کنی وبا y دوباره سینک کنی

4- سريع ترين راه براي سينك كردن 2 تا فيلم كه مثلا از يه گوينده فيلم گرفتن چيه ؟
يعني توي يه سمينار 2 دوربينه فيلم برداري شده
حالا چجوري توي يه تايم لاين اين دو را روي هم دقيق انجام بديم

میتونید از بخس مولتی کمرا استفاده کنی

5- اگه به يك كليپ اسپيد داده باشيم با CTRL+E حالا بخوايم اثر اون اسپيد از بين بره و reset بشه چه راهي داري

کلیک راست-دوباره اسپید-عدد100

7- يه سوال دارم كه ربطي به اديوس نداره ولي اديوس اين بلا رو سرش مياره
وقتي فيلم كپچر ميكنم فيلم تكه تكه ميشه كه خيلي خوبه و پر كاربرد (ميدونم كه ميشه توي تنظيمات اونو غير فعال كرد . ولي نياز دارم همينجور بمونه )
اما اگه من بخوام اون فيلمو تبديل به VCD‌كنم بدون ميكس (مثلا با Procoder) فيلم تكه تكه ميشه !!
چيكار كنم سر هم بشه

کلیه نماها را به تایم لاین منتقل واز رایت خود ایدیوس استفاده کن

8- ProCoder Express رو دانلود كردم 19 مگ بود . موقع نصب ميگه بايد Edius 3 به بالا نصب باشه
در صورتي كه اديوس 6.2 دارم و كار ميكنم
9- تا حالا كسي تست كرده افكت هاي Newble رو با شاخه اصلي كپي بگيره و بعدا دوباره سرجاش بازره ؟
آيا كار ميكنه ؟ صد در صد دوباره پسورد ميخواد .ولي كسي تست زده

جواب و راه حلهارادر تایپیکها ی قبلی دوستان گذاشته اند

ایدیوس یک نرم افزار قدرتمندی در تدوین است که مزایا وضعفهای خودش را دارد و اینکه شما دقیقا کاری که در نرم افزار دیگر انجام میدهید نباید از این نرم افزار انتظار داشته باشید

:neutral:سقوط یک برگ از شاخه درخت یعنی پاییز

پاییز یعنی قصه ای از غصه لبریز

پاییز یعنی اوج هنر:neutral:

reih4ne

New Member
سهلام ببخشید یه سوال داشتم
من میخواستم یه فیلم رو سانسور کنم
مسئله اینه که :
قسمتی از فیلم که حدودا 719 مگ هست (با فرمت Avi و کیفیت عالی )رو توی برنامه ادیوس سانسور کردم
اما وقتی خروجی میگیرم میشه 6 گیگ ...
چیکار کنم با کیفیت خودش حجمش بیاد پایین طوری که بشه هر 4 قسمت رو توی یه دی وی دی جا داد
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید :rose:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
با تنظیمات هنگام خروجی گرفتن می تونید کیفیت رو تغییر بدید .

رایت-ایدیوس

چیکار کنم با کیفیت خودش حجمش بیاد پایین طوری که بشه هر 4 قسمت رو توی یه دی وی دی جا داد
:-?
در تایم لاین این و اوت داده و از رایت خود ایدیوس استفاده کنید
export-print to dvd

در منوی dvd :

چک کنید "رایت "بر روی دیویدی باشد و
پنجره"موی" زیرش "ستینگ"دارد میتوانید با تغییر اعداد mb/sاین قسمت ظرفیت را تنظیم کنید همچنین دقت کنید برروی پال (720*576 )باشد میتوانید در پنجره "ادیت" بر روی استفاده از منو تیکش را بردارید

:neutral: زندگی آیا درون سایه هامان رنگ می گیرد؟
----- یا که ما خود سایه های سایه های خود هستیم!!! :neutral:

adame_haji

Member
دوست عزیز من براساس اطلاعات خودم جواب داده ام ومسلما اگر جوابی نیست ضعف از من است نه ایدیوس

باکلیک برروی ویدیوی کلیپ (نمای ) مورد نظر تصویر در پنجره پریویو باز شده وشما میتوانید این و اوت را دوباره چک وصداراتایم لاین اضافه کنی وبا y دوباره سینک کنی

میتونید از بخس مولتی کمرا استفاده کنی

کلیک راست-دوباره اسپید-عدد100

کلیه نماها را به تایم لاین منتقل واز رایت خود ایدیوس استفاده کن

جواب و راه حلهارادر تایپیکها ی قبلی دوستان گذاشته اند

ایدیوس یک نرم افزار قدرتمندی در تدوین است که مزایا وضعفهای خودش را دارد و اینکه شما دقیقا کاری که در نرم افزار دیگر انجام میدهید نباید از این نرم افزار انتظار داشته باشید

:neutral:سقوط یک برگ از شاخه درخت یعنی پاییز

پاییز یعنی قصه ای از غصه لبریز

پاییز یعنی اوج هنر:neutral:
دوست عزيز ممنونم از راهنماييتون چند تاش خيلي كمك كرد

يه سوال عجيب ديگه هم برام پيش اومده كه خيلي حياتيه
با اديوس 5.5 كار ميكنم
موقع كپچر فيلم ها 4 تا گزينه هست توي تنظيمات كه اگه فعال بشه موقع كپچر فيلم رو تكه تكه ميكنه بر اساس پلان ها (Devide)
خوب وقتي فيلم هايي كه با دوربين MD10000 يا هنديكم هاي معمولي فيلم برداري شده رو كپچر ميكنيم بدون مشكل Devide ميكنه
اما وقتي فيلم هايي كه با دوربين Pd170 سوني فيلم برداري شده رو كپچر ميكنيم Devide نميكنه و فيلم يك تكه در مياد . در صورتي كه شايد فيلمم 200 پلان باشه !!!!
كسي ميدونه مشكل از كجاست كه فيلم PD170 رو Devide نميكنه ؟
كپچر رو اينجوري ميگيرم :
از منوي كپچر گزينه Input Setting ر و ميزنم
از زير منوي Ohci گزينه Dv Pal 720x576 50i رو انتخاب ميكنم و OK
سپس از گزينه F9 براي كپچر استفاده ميكنم

اگر كسي نتونست راهي معرفي كنه ميكسر هاي محترم بفرماييد كه در اين شرايط چگونه ميكس ميكنن .
يعني فيلم ها رو روي مانيتور Play ميندازين و دونه دونه كات ميزنين توي تايم لاين ؟ اينجوري خيلي مكافاته !!!!!

adame_haji

Member
من میخواستم یه فیلم رو سانسور کنم
مسئله اینه که :
قسمتی از فیلم که حدودا 719 مگ هست (با فرمت Avi و کیفیت عالی )رو توی برنامه ادیوس سانسور کردم
اما وقتی خروجی میگیرم میشه 6 گیگ ...

دوست عزيز اون فيلم شما اصطلاخا Divx شده كه نوعي فشرده سازي فايل Avi هست كه حجمش حدود 10 برابر كاهش مي يابد ولي حجمش تققريبا يك دهم كاهش مي يابه

كافيه همون فايل 6 گيگي رو بندازي توي برنامه Divx Pro و تبديلش كني به Divx حجمش ميشه 700 مگ
البته برنامه هاي زيادي هستن كه Divx تبديل ميكنن
يكيش Divx Pro كه برنامه اصليش هست

از منوي كپچر گزينه Input Setting ر و ميزنم
از زير منوي Ohci گزينه Dv Pal 720x576 50i رو انتخاب ميكنم و OK
سپس از گزينه F9 براي كپچر استفاده ميكنم

در منوی sting ها قسمتی است که کپچر از انواع منابع معرفی شده مثلا دوربین سونی /پاناسونیک /ایکسدیکم و...
میتوانید انتخاب کنید
اگه نشد من معمولا موقع کپچر rec وstop را برای هر شات(نما) میزنم که موقع تدوین راحت باشم
:neutral:

adame_haji

Member
معمولا توي فيلم برداري عروسي فيلم شماره 1 حدود 200 تا كات ميخوره
يعني من بايد 200 تا كات رو rec و Stop كنم
دوربين MD 10000 و دوربين PD170 Sony دوربين هايي هستن كه مجالس عروسي رو باهاشون فيلم برداري ميكنن(pd170 بيشتر و بهتر ) جفتشون هم با فرمت DV فيلم ميگيرن
ولي دوربين اوليه رو كه كپچر ميكنم فيلم تكه تكه ميشه (البته توي تنظيمات 4 تا گزينه مربوطه تيك خورده ) ولي دوربين دوميه تكه تكه نميشه .
كسي هيت كه اين مشكل رو حل كرده باشه
چون اكثرا برنامه هام با Dvcam Pd170 و Hd Z5 هست
البته با Hd Z5 هم اين مشكل رو ندارم

sina57

Member
معمولا توي فيلم برداري عروسي فيلم شماره 1 حدود 200 تا كات ميخوره
يعني من بايد 200 تا كات رو rec و stop كنم
دوربين md 10000 و دوربين pd170 sony دوربين هايي هستن كه مجالس عروسي رو باهاشون فيلم برداري ميكنن(pd170 بيشتر و بهتر ) جفتشون هم با فرمت dv فيلم ميگيرن
ولي دوربين اوليه رو كه كپچر ميكنم فيلم تكه تكه ميشه (البته توي تنظيمات 4 تا گزينه مربوطه تيك خورده ) ولي دوربين دوميه تكه تكه نميشه .
كسي هيت كه اين مشكل رو حل كرده باشه
چون اكثرا برنامه هام با dvcam pd170 و hd z5 هست
البته با hd z5 هم اين مشكل رو ندارم
سلام
بهتون پیشنهادمیکنم ازامکانات کپچرکردن توسط آخرین نسخه ی پریمیراستفاده کنین،هرچندادیوس اساسآمتفاوته اما به راحتی کارتونوراه میندازه.
موفق باشین

جدیدترین ارسال ها

بالا