Fa چطور میتونم پروژه مجموعه نرم افزاری ام رو مثل مجموعه نرم افزار کینگ ضد کپی کنم؟؟

real1998

Active Member
سلام

چطور میتونم پروژه مجموعه نرم افزاری ام رو مثل مجموعه نرم افزار کینگ ضد کپی کنم

من تو این انجمن خیلی در مورد ضد کپی کردن dvd سرچ کردم ولی به نتیجه نرسیدم.

ولی یه کار جالب در مجموعه نرم افزاری کینگ پرند 2010 دیدم که فایل ستاپ اون رو اومده بودن ضد کپیش کرده بودن.

سوالم اینه که شرکت کینگ با چه روشی و یا با چه نرم افزاری این اعمال رو انجام داده بودن که فقط با اجرای اتوران برای دسترسی به فایل ستاپ امکان پذیر شده بود

میدونم سوالم تکراری بود ولی دیدم در این انجمن به یه نتیجه درست نرسیده بودن لطفا راهنماییم کنید

loo30fer

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
این روشی که در مجموعه نرم افزاری کینگ استفاده شده با کمک نرم افزار CD Secure و UltraIso و ... صورت میگیره بدین شکل که تمامی فایلهای نصبی رو داخل یک یا چندین پوشه قرار میدن و سپس پوشه مد نظرشون رو با کمک نرم افزارهایی که نام بردم مخفی میکنن که حتی با تنظیم کردن نمایش فایلهای مخفی سیستمی هم این فولدرها نمایش داده نشن ولی این روش امنیت بسیار پایینی رو برای شما به ارمغان میاره چون براحتی میشه این روش رو دور زد و تمامی اطلاعات رو بیرون کشید البته روش هایی هم در تقویت این امنیت هستن که باز کمک چندانی نمیکنه و اطلاعات هنوز هم قابل کپی شدن هستن در کل اگر امنیت بالایی رو میتونست برای شما به ارمغان بیاره ضعف امنیتی بیلدر کار شما رو خراب میکرد و براحتی میشد فهمید آدرس این فایلها کجاست.
در کل اگر دنبال تامین امنیت تنها در برابر افراد آماتور هستید این روش پیشنهاد میشه در غیر این صورت خیر و بهتره دنبال روشهای دیگر نباشید چون کمک چندانی به شما نخواهد کرد و باز اطلاعات شما قابل کپی برداری هستند.

آخرین ویرایش:

real1998

Active Member
این روشی که در مجموعه نرم افزاری کینگ استفاده شده با کمک نرم افزار CD Secure و UltraIso و ... صورت میگیره بدین شکل که تمامی فایلهای نصبی رو داخل یک یا چندین پوشه قرار میدن و سپس پوشه مد نظرشون رو با کمک نرم افزارهایی که نام بردم مخفی میکنن که حتی با تنظیم کردن نمایش فایلهای مخفی سیستمی هم این فولدرها نمایش داده نشن ولی این روش امنیت بسیار پایینی رو برای شما به ارمغان میاره چون براحتی میشه این روش رو دور زد و تمامی اطلاعات رو بیرون کشید البته روش هایی هم در تقویت این امنیت هستن که باز کمک چندانی نمیکنه و اطلاعات هنوز هم قابل کپی شدن هستن در کل اگر امنیت بالایی رو میتونست برای شما به ارمغان بیاره ضعف امنیتی بیلدر کار شما رو خراب میکرد و براحتی میشد فهمید آدرس این فایلها کجاست.

در کل اگر دنبال تامین امنیت تنها در برابر افراد آماتور هستید این روش پیشنهاد میشه در غیر این صورت خیر و بهتره دنبال روشهای دیگر نباشید چون کمک چندانی به شما نخواهد کرد و باز اطلاعات شما قابل کپی برداری هستند.

پس من با چه برنامه ای این کار رو انجام بدم که اطلاعاتم قابل کپی برداری نباشه لطفا اگه میدونید بهم بگید

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
شما اگه به فرض از همین نرم افزار ها و ... استفاده کنید و نگران این باشید که اتوران رو تبدیل و لینک فایل ها و پوشه ها رو بدست میارن میتونید این مشکل تبیدل به سورس رو هم با پلاگین اریانا حل کنید و نگران دیده شدم کد ها و .... نباشید

Singular

Active Member
کل اگر امنیت بالایی رو میتونست برای شما به ارمغان بیاره ضعف امنیتی بیلدر کار شما رو خراب میکرد و براحتی میشد فهمید آدرس این فایلها کجاست.

این مشکل می توان با برنامه ای دیگر نوشت .. و فایلی که با بیلدر نوشته شده را از آدرس مخفی فراخوانی کنه

ولی باز همه ی اینا نقاط ضعف دارند.

loo30fer

پس من با چه برنامه ای این کار رو انجام بدم که اطلاعاتم قابل کپی برداری نباشه لطفا اگه میدونید بهم بگید
تو توضیحاتم گفتم دنبال روشهای دیگه نباشید چون کمکی به شما نمیکنن مخصوصا اگر قصد ساخت مجموعه نرم افزاری دارین.
روشی که خودم قبلا استفاده میکردم عمل Loader بود بدین شکل که در صورتی که کاربر فایل اجرایی رو پیدا میکرد موفق به اجرا کردنش نمیشد و اجرا شدن این فایل تنها توسط پلاگین خودم امکان پذیر بود در صورتی هم که کاربر فایل اجرایی بیلدر رو ریسورس میکرد تنها چیزی که نصیبش میشد یه دستور PluginRun بود که اگه قصد تغییر ظاهری سورس و خروجی داشت دیگه پلاگین کار نمیکرد و از اجرا شدن فایل خبری نبود.
البته این روش هم ضعف امنیتی رو مانند تمامی روشها داره ولی امنیت نسبتا خوبی رو فراهم میکنه ولی اگه قصد انجام اینکار رو برای مجموعه نرم افزاری داشته باشید باید روی تمامی فایلهای Setup تک تک عمل Loader رو انجام بدین در صورتی که آشنایی خوبی با اینکار نداشته باشین صدمه به فایل اجرایی هم میزنید.

amir-cg

Active Member
چند وقت پیش تو یکی از آموزش هایی که از گردو گرفته بودم...فایل های آموزش رو توی یه فایل zip گذاشته بودن و روش پسورد هم اعمال کرده بودن که اتوران رمز رو میدونست و میتونست به راحتی آموزش ها رو پخش کنه....فقط از طریق اتوران میشد آموزش ها رو نگاه کرد...حالا شما همین کار رو با فایل ستاپ انجام بده....

loo30fer

چند وقت پیش تو یکی از آموزش هایی که از گردو گرفته بودم...فایل های آموزش رو توی یه فایل zip گذاشته بودن و روش پسورد هم اعمال کرده بودن که اتوران رمز رو میدونست و میتونست به راحتی آموزش ها رو پخش کنه....فقط از طریق اتوران میشد آموزش ها رو نگاه کرد...حالا شما همین کار رو با فایل ستاپ انجام بده....
شما به این توجه داشته باشید که این اطلاعات کدگذاری شدن و برای اجرا و امکان استفاده کاربر باید جایی از هارد استخراج بشن که معمولا در پوشه Temp خواهد بود در صورتی که این امکان فراهم بشه که اطلاعات مستقیما در رم استخراج بشن که همچین قابلیتی رو ندارن باز میشه ازشون Dump گرفت. البته این روشها برای افراد مبتدی تا متوسط میتونه خوب باشه.
متاسفانه در صورتی که بیلدر میتونست امنیت ریسورس خودش رو حفظ کنه با ضعف امنیت تزریق کد از راه دور میشد خیلی اطلاعات رو براحتی واکشی کرد یا از خیلی درهای امنیتی قرار داده شده در برنامه رد شد.

آخرین ویرایش:

amir-cg

Active Member
شما به این توجه داشته باشید که این اطلاعات کدگذاری شدن و برای اجرا و امکان استفاده کاربر باید جایی از هارد استخراج بشن که معمولا در پوشه Temp خواهد بود در صورتی که این امکان فراهم بشه که اطلاعات مستقیما در رم استخراج بشن که همچین قابلیتی رو ندارن باز میشه ازشون Dump گرفت. البته این روشها برای افراد مبتدی تا متوسط میتونه خوب باشه.
متاسفانه در صورتی که بیلدر میتونست امنیت ریسورس خودش رو حفظ کنه با ضعف امنیت تزریق کد از راه دور میشد خیلی اطلاعات رو براحتی واکشی کرد یا از خیلی درهای امنیتی قرار داده شده در برنامه رد شد.
حرف شما درسته...ولی باید یه چیزی بگم....فایل های زیپ تو تمپ استخراج میشن اما فایل rar اینطور نیست.....تا حالا دقت کرده بودین؟؟؟

loo30fer

حرف شما درسته...ولی باید یه چیزی بگم....فایل های زیپ تو تمپ استخراج میشن اما فایل rar اینطور نیست.....تا حالا دقت کرده بودین؟؟؟
پس پوشه هایی که در Temp با این اسم Rar$DIa0 ساخته میشن و یه عدد در آخر به آنها نسبت داده میشه مانند Rar$DIa0.438 و فایلهای مربوطه به فایل Rar شما که قصد فراخوانیش رو داشتین در آنجا قرار دارن چیه؟؟؟

amir-cg

Active Member
پس پوشه هایی که در Temp با این اسم Rar$DIa0 ساخته میشن و یه عدد در آخر به آنها نسبت داده میشه مانند Rar$DIa0.438 و فایلهای مربوطه به فایل Rar شما که قصد فراخوانیش رو داشتین در آنجا قرار دارن چیه؟؟؟
منظورم بازکردن از طریق اتورانه....اگه اتوران فایل rar رو باز کنه ، تو تمپ اسکترکت نمی کنه....

loo30fer

منظورم بازکردن از طریق اتورانه....اگه اتوران فایل rar رو باز کنه ، تو تمپ اسکترکت نمی کنه....
باز فرقی نمیکنه این استخراج انجام میشه شما تصور کنید بخواد یه فایل 1 گیگی رو تو رم استخراج کنه اگه کاربر بخواد چندین فایل رو همزمان استخراج کنه که دیگه رم کاربر نمیتونه جوابگو باشه وکاربر باید به فکر رم چندصد گیگی باشه بهرحال در هرجایی از هارد استخراج میکنه که براحتی قابل ردگیری است.

real1998

Active Member
شما اگه به فرض از همین نرم افزار ها و ... استفاده کنید و نگران این باشید که اتوران رو تبدیل و لینک فایل ها و پوشه ها رو بدست میارن میتونید این مشکل تبیدل به سورس رو هم با پلاگین اریانا حل کنید و نگران دیده شدم کد ها و .... نباشید

ولی من که با پلاگین اریانا کار نکردم و نمیدونم چجوری به پلاگین اریانا تبدیل کنم

real1998

Active Member

پس من باید چجوری بنویسم که اتوران رمز رو هم بدونه و فایل ستاپ رو باز کنه؟

amir-cg

Active Member
پس من باید چجوری بنویسم که اتوران رمز رو هم بدونه و فایل ستاپ رو باز کنه؟
دقیق نمدونم...خب باید بهش بگی برو تو این آدرس یه فایل زیپ به اسم فلان هست رو با پسورد انتخابیت باز کن....
حالا زیپ نباشه مهم نیست....تو فایل iso هم بزاری ، بد نیست...

MahmoodM30

شما این پروژه واستون چقدر مهمه ؟ برای کجا میخوایید کار کنید و چقدر روش هزینه شده همه این ها هم ملاک هست تا سطح امنیت در نظر گرفته بشه. اگه برای خودون کار میکنید و هزینه های یادی هم روش نشده پس به همون راه حل های مخفی کردن اکتفا کنید

real1998

Active Member
شما این پروژه واستون چقدر مهمه ؟ برای کجا میخوایید کار کنید و چقدر روش هزینه شده همه این ها هم ملاک هست تا سطح امنیت در نظر گرفته بشه. اگه برای خودون کار میکنید و هزینه های یادی هم روش نشده پس به همون راه حل های مخفی کردن اکتفا کنید

این پروژه واسم خیلی مهمه من الان بیشترا از سه ماه میشه که رو این اتوران کار کردم و تا حدودی کارم تموم شده تنها مشکلم اینه که چجوری ضد کپیش کنم؟
من تمام راههای مخفی کردن رو رفتم ولی چون اتوران هوشمنده اگه فایل ستاپ رو مخفی کنم اتوران اون فایل رو پیدا نمیکنه دیگه موندم چیکار کنم
دو سه تا راه حل به ذهنم رسید ولی درست نتیجه نداد.امیدوارم که شما اساتید با تجربه بهم کمک کنید

آخرین ویرایش:

Singular

Active Member
برنامه نوشته شده رو داخل پوشه مخفی بزار

توسط یک زبان دیگر اون برنامه ای که توسط ام ام بی نوشتی داخل پوشه مخفی گذاشتیدوو فراخوانی کن

real1998

Active Member
برنامه نوشته شده رو داخل پوشه مخفی بزار

توسط یک زبان دیگر اون برنامه ای که توسط ام ام بی نوشتی داخل پوشه مخفی گذاشتیدوو فراخوانی کن
منظورتو دقیق متوجه نمیشم میشه در رابطه با این کار یه مثال بزنی

MahmoodM30

فایل مخفی شده رو اه تو اتوران مسیر دهی کنید میتونه تشخیص بده دیگه
درضمن میتونید تو گوگل سرچ کنید شرکت هایی که کار قفل گذاری و ... انجام میدن و در مورد کارتون باهاشون صحبت کنید والا فکر نمیکنم اینجا به نتیجه دلخواه برسید

جدیدترین ارسال ها

بالا