چرخش 360 در نمای داخلی رندر شده

jijalim

Member
سلام به اساتیده وی ری. میخوام کاری انجام یدم که مثلا یک اتاق خواب با وی ری رندر شده داشته باشم بد بتونم به طور 360 درجه این اتاق رو یه مشتری نشون بدم انگار که یه دوربین وسط این اتاق داره به طور 360 درجه کل اتاق رو نشون میدیه البته حرکت دوربین و تغییر جهتش با موس صورت می گیرد.کمک کنین ممنونم چون یه اپارتمتن 75 متری رو باید اینجری به مشتری نشون بدم

sanecity

Member
سلام
نمیدونم با مکس میشه یا نه
اما من یه بار تصاویری رو به صورت پاناروما گرفتم و با یه نرم افزار تونستم به صورت 360 درجه نشون بدم
من اگه بودم از تمام جهات تصاویری رو رندر میگرفتم و بصورت پاناروما در میاوردم بعد با این نرم افزارهای ساخت تصاویر 360 درجه چیزی که میخواستی رو میساختم :rose:

sanecity

Member
اسمشو یادم نیست خیلی وقت پیش بود
اما اینو بزن تو گوگل :
ساخت تصاویر 360 درجه

نتایجش جالبه

jijalim

Member
نرم افزار شو پیدا کردم اما دوربینو تو مکس باید کجای اتاق قرار بدم تا بتونم چند تا رندر از اتاق بگیرم تا بشه با این نرم افزار پانوراما کرد.یابد وسط قرار یگیره با کناریها

Mehdi_44

Well-Known Member
سلام به اساتیده وی ری. میخوام کاری انجام یدم که مثلا یک اتاق خواب با وی ری رندر شده داشته باشم بد بتونم به طور 360 درجه این اتاق رو یه مشتری نشون بدم انگار که یه دوربین وسط این اتاق داره به طور 360 درجه کل اتاق رو نشون میدیه البته حرکت دوربین و تغییر جهتش با موس صورت می گیرد.کمک کنین ممنونم چون یه اپارتمتن 75 متری رو باید اینجری به مشتری نشون بدم

سلام
در 3dsmax
منوی سمت راست روی چکش ( Utilities) کلیک کن
روی بیشتر ( More)
از پنجره نمایش داده شده Panorama Exporter

در سمت راست دو گزینه رندر و ویوور نمایش داده میشه

بقیه را خودت تنظیم کن
خروجی MOV بگیر با QuickTime بازش کن با کلید وسط موس میتونی حرکت کنی

برای تجربه بیشتر یک فایل و نمای سبک برای خروجی مختلف و ........

ahoorass

Member
دوست عزیز بهترین راه حل برای شما همونه که اقا مهدی گفت خیلی راحت و عملی - من خودم با 3dmax و با استفاده از panorama exproter انجام دادم - دوربین از نوع targat ومحل استقرارش اگه وسط فضا باشه با ارتفاع حدود 150 سانتی متر از کف اتاق . توجه کن که ارتفاع دوربین و هدف دوربین باید یکسان باشه و خروجی تصویر رو با بیشترین اندازه ممکن بگیری چون در نتیجه و کیفیت کار خیلی تاثییر داره . بعد میتونی با QuickTime فایلهاتو نمایش بدی .

- کار نیکی که برای دیگران انجام می دهید، وظیفه نیست بلکه یک نوع لذت است که برای شما سلامتی و آرامش خاطر به ارمغان می آورد. زرتشت

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
دوست عزیز باید از real time استفاده کنی مثل محیط بازی
کد:
http://forum.majidonline.com/t133661.html
از تاپیک بالا میتونی کمک بگیری

jijalim

Member
نمیشه.دور بین وی ری ر واین پانوروما اکپورتر نمیشناسه.یکی راهنمایی فنی تر بکنه.هم سریع هم راحت.ابن پیشنهاد اخری وقت گیره.یک دنیا ممنون میشم

ahoorass

Member
سلام
در 3dsmax
روی بیشتر ( More)
از پنجره نمایش داده شده Panorama Exporter http://forum.majidonline.com/member.php?u=36609
گزينه render - انتخاب سايز مناسب - هرچه بيشتر بهتر - render . بعد از رندر گرفتن و اجراي viewer
file - export QuickTimeVR فايلتان را ذخيره نماييد .
با تشكر مجدد از ( Mehdi_44 ):rose:

کار نیکی که برای دیگران انجام می دهید، وظیفه نیست بلکه یک نوع لذت است که برای شما سلامتی و آرامش خاطر به ارمغان می آورد.
زرتشت

ahoorass

Member
دوست عزيز من براي پروژه هام از دوربين معمولي استفاده كردم ولي با دوربين vray تست نكردم اما مطمئنا دوربين standard جواب ميده .

چرا از render to texture استفاده نمیکنی؟ .
اول یه render to texture بگیر . بعد جسمی که باهاش رندر گرفتی رو iinvert normals کن و بعد (بهتره sphere باشه) import کن تو یه نرم افزار بازی سازی مثل quest3d . و تکسچری که رندر گرفتی رو بهش نسبت بده
و یه دوربین چرخشی هم داخل اون جسمت بزار .
(در مورد دوربین چرخشی و وارد کردن یک جسم با آنوراپ خودش به کوئیست تری دی توی اینترنت پر آموزشه . render to texture هم فکر نکنم نیاز به آموزش باشه مثل رندر معمولیه فقط یه سری تنظیمات راجع به رزلوشن اضافه داره . که قبل رندر میتونی تغییرش بدی . برای باز شدن پنجره render to texture هم کلید 0 (بالای صفحه کلید) رو بزن

jijalim

Member
من که چبیزی متوجه نشدم.یعنی این قدر سخته.بابا حرفه ای و خیلی ساده توضیح بدبن. نه ابنقدر سریع

ahoorass

Member
دوست عزیز کار خیلی راحتی

در 3dsmax
روی بیشتر ( More)
گزينه render - انتخاب سايز مناسب - هرچه بيشتر بهتر - render . بعد از رندر گرفتن و اجراي viewer
بعد فایلتو هرکجا ذخیره کردی برو با quikctimeplayer اجراش کن و حال ببر

در ضمن دوست عزیزی که گفتن با استفاده از render to texture و موتور بازی . باید بگم که کیفیت فایل خروجی با این روش پایین تر و اجرای اون بر روی تمام سیستمها یکسان نیست و بستگی به کیفیت کارت گرافیک و غیره داره ولی با روش خود ماکس فایل شما از نوع movi , و قابل اجرا بر روی تمام سیستمها که بر روی آنها Quick time player نصب شده باشد .
اگر بازم متوجه نشدی خبر بده تا آموزش تصویری برات تو سایت بزارم .

کار نیکی که برای دیگران انجام می دهید، وظیفه نیست بلکه یک نوع لذت است که برای شما سلامتی و آرامش خاطر به ارمغان می آورد.
زرتشت

jijalim

Member
نحوه قرار گرفتن دوربینو این حرفا اگه لطف کنب یه اموزش تصویری بزاری یک دنیا ممنونتم.منتظرم.

jijalim

Member
راستی دوربین وی ری رو میشه گذاشت؟اخه من کارام یا دوربین وی ری هستش

malihe.12

New Member
سلام
در 3dsmax
روی بیشتر ( More)
با تشكر مجدد از ( Mehdi_44 ):rose:

زرتشت

سلام
من وقتی میخام خروجی بگیرم توی viewer نمیشه error میده، میشه راهنماییم کنید لطفا

پیوست ها

• Untitled.png
    Untitled.png
    343.7 کیلوبایت · بازدیدها: 6

جدیدترین ارسال ها

بالا