چرخاندن متن متناسب با عکس

lexus69

New Member
با سلام
من میخواستم بپرسم چطور میتونم توی فتوشاپ یه متن یا یه لوگو رو متناسب با زاویه ای که عکس داره بچرخونم و ستش کنم تا طبیعی جلوه بده
مثل عکس پیوستی که لوگو نرم افزارها روی چتر هستش

پیوست ها

• summer-is-short96-2-lg.jpg
    summer-is-short96-2-lg.jpg
    239.6 کیلوبایت · بازدیدها: 4

the_king

مدیرکل انجمن
با سلام
من میخواستم بپرسم چطور میتونم توی فتوشاپ یه متن یا یه لوگو رو متناسب با زاویه ای که عکس داره بچرخونم و ستش کنم تا طبیعی جلوه بده
مثل عکس پیوستی که لوگو نرم افزارها روی چتر هستش
اگه در طراحی سه بعدی اندکی تجربه داشته باشید می توانید یک لایه جدید بسازید، در منوی 3D از گزینه ...New 3D Layer from file رو انتخاب کنید و یک مدل سه بعدی چتر رو وارد کنید و در پنجره 3D فتوشاپ Material اش رو انتخاب کنید و در پنجره Properties روی منوی کنار Defuse اش کلیک کنید و Replace Texture رو انتخاب کنید و بعد تصویر آرم تون رو بهش بدید و بعد موقعیت سه بعدی چتر رو با تصویر تون هماهنگ کنید و ...
و نهایتا هم ببینید که چیزی که ساخته شد خیلی دلنشین نیست. :D دلیلش هم اینه که در واقعیت هم وقتی یک لایه رو روی یک سطح منحنی بندازید فقط از روبرو خوب به نظر میاد و از زوایای دیگه فرمش بهم می ریزه. گاهی بهتره که طرح کمی از واقعیت فاصله بگیره تا خوب به نظر بیاد.

پس بجای ساختن Texture برای یک شیء سه بعدی کار دیگه ای انجام میدیم، شما یک تصویر چتر دارید :
L01.jpg

و یک تصویر آرم که قراره روی اون منطبق بشه :
L02.jpg

یک ناحیه دایره شکل رو اطرف آرم اضافه می کنیم تا معیار انطباق با چتر باشه :
L03.jpg

ترکیب کلیدی Ctrl + T را فشار می دهیم، روی تصویر لایه راست کلیک کرده و گزینه Distort را انتخاب می کنیم :
L04.jpg

گوشه های مشخص چتر و مسیر بین مرکز چتر تا دسته چتر رو ملاک قرار می دهیم و پرسپکتیو دایره را با چتر هماهنگ می کنیم (قرار نیست مرکز آرم در نوک چتر قرار بگیره چون نوک چتر و گوشه هاش در یک سطح قرار ندارن)
L05.jpg

حالا باید لایه رو جابجا کنیم تا مرکز آرم با نوک چتر منطبق بشه :
L06.jpg

دایره معیار و بخش های خارج از شیء رو حذف می کنیم و با توجه به رنگ شکل و آرم Mode لایه رو تغییر می دهیم، مثلا Soft Light
L07.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا