چرا کسی بلد نیست از ورد به کورل کپی کنه؟

ahmadfani

Active Member
میخواستم بدونم که چطوری میشه فایلو از محیط وردآفیس به صورت مستقیم به محیط کورل 13 کپی کرد. اگه چند راه باشه که خوب و لی من چند تا از اون راهها رو استفاده کردم و موفق نشدم خواهشا کمک کنید

FLASH-CLICKER

Active Member
شما به منوي Edit برويد و كپي را انتخاب كنيد در محيط ورد
و بعدر كورل با انتخاب Edit و Paste Special آن را وارد كنيد با هان خصوصيات

آخرین ویرایش:

P.A.Y.T.O.N

Active Member
تا اونجايي كه من مي دونم بايد متن كانورت بشه ... با برنامه هاي فارسي ساز

ahmadfani

Active Member
بابا هرکاری کردم بخدا اعصابم خورد شد به یاد سارا که گفت هر نرم افزار برای کاری ساخته شده . من میخواستم بپرسم میشه با فتوشاپ نشریه طراحی کنم آخه تا حدودی واردم ولی نمیدونم 2 ستونی و 3 ستونی کردن از کجاشه؟ کمکم میکنید؟:sad:

Ali 59

Well-Known Member
برای کپی متن :

شما به منوي Edit برويد و كپي را انتخاب كنيد در محيط ورد
و بعد در كورل با انتخاب Edit و Paste Special آن را وارد كنيد با همان خصوصيات

توضیح:
1- در پنجره Paste Special باید 'گزینه Text رو انتخاب کنی
2- اگه متن شما فارسیه قبل از Paste Special باید حتما مود صفحه کلید فارسی (FA) باشه و گرنه متن بصورت حروف میخی پیست میشه

این در مورد کپی متن بود.. اما برای انتقال تمام محتویات یک فایل ورد (بصورت همزمان) نیاز به پرینتر PDF هست (پرینتر مجازی) تا خروجی PDF بگیره و براحتی تو کورل وارد بشه. (پرینتر PDF با نصب نرم افزار Adobe Acrobat اتومات وارد لیست پرینترها میشه)

من میخواستم بپرسم میشه با فتوشاپ نشریه طراحی کنم آخه تا حدودی واردم ولی نمیدونم 2 ستونی و 3 ستونی کردن از کجاشه؟ کمکم میکنید؟

سوال فتوشاپو تو انجمن فتوشاپ مطرح کن برادر

Manage (مدیریت) صفحات یه نشریه تو فتوشاپ کاری کاملا غیر اصولی و غیر ممکنه . برای این کار خود کمپانی ادوبی که سازنده فتوشاپه نرم افزار InDesign رو معرفی کرده که ساخته شده برای مدیریت صفحات تعداد بالا مثل نشریه یا مجله و سطر و ستون بندی متون... برای طراحی سایر اجزای تشکیل دهنده صفحاتت مثل عکس و وکتور و یا افکتها و فیلترهای مختلف میتونی از Photoshop و Illustrator استفاده کنی.

آخرین ویرایش:

ahmadfani

Active Member
میدونم آخه من تازه این دیزاینو کار میکنم هنوز بسیاری از قسمت های اونو بلد نیستم واسه همین از فتوشاپ استفاده میکنم خواهشا اگر آموزش این دیزاین کسی سراغ داره که مو به مو یاد بده ممنون میشم
:sad:

رامیز

New Member
آقا جون اول باید فایل ورد به PDF تبدیل بشه بعد تو فتو شاپ مستقیماً باز بشه تازه بعد از Save As با فرمت JPG میتونی تو کورل Import کنی. توی ورد میتونی از گزینه Add Ins متنو به PDF تبدیل کنی. بعله.

jomeha

Member
توضیح:
1- در پنجره Paste Special باید 'گزینه Text رو انتخاب کنی
2- اگه متن شما فارسیه قبل از Paste Special باید حتما مود صفحه کلید فارسی (FA) باشه و گرنه متن بصورت حروف میخی پیست میشه

------------------------------------------------------
اين توضيحي كه دوست عزيز ارائه داد صحيح و درست است

من هم از همين روش در كرل 11 استفاده كردم جواب داد.

فقط بعدش اگر بهم ريختگي داشتي بايد از منو text زير منوي format text رو انتخاب كني و در قسمت character اسكريپت middel easten رو انتخاب كني و بعد به تب paragraph بري و قسمت direction قسمت راست به چپ رو انتخاب كني.

براي من كه كار كرد.

راستي

بايد كيبرد ar باشد .

آخرین ویرایش:

graphics

New Member
شما میتونید از برنامه میرعماد استفاده کنید میرعماد رو فعال کنید و متن مورد نظر را توی ورد انتخاب کرده و برای کپی از alt+c استفاده کنید و در محیط کرل با ctrl+vبه محیط کرل pasteکنید من از این روش استفاده میکنم و همیشه جواب میدهد.

Ali 59

Well-Known Member
رامیز; گفت:
آقا جون اول باید فایل ورد به PDF تبدیل بشه بعد تو فتو شاپ مستقیماً باز بشه تازه بعد از Save As با فرمت JPG میتونی تو کورل Import کنی. توی ورد میتونی از گزینه Add Ins متنو به PDF تبدیل کنی. بعله.

آقا شما چقدر واردي !!! واقعا جا خوردم از اين همه اطلاعات (!!!)

قاسم

New Member
سلام
شما میتونید متن ورد رو در یک ((New Text Document.txt)) کپی کنید
و از ((New Text Document.txt)) در(( CorelDRAW12)) کپی کنید.

سلام
شما میتونید متن ورد رو در یک ((New Text Document.txt)) کپی کنید
و از ((New Text Document.txt)) در(( CorelDRAW12)) کپی کنید.

اين گفته دوستمان درست است ولي بايد اون فايل تكست را يكبار سيو كنيد و ببنديد و دوباره باز كنيد و متنش را كپي كنيد و بعد در كرل با انتخاب زبان فارسي كيبورد پست نماييد.

دليل اين كار هم وجود يكسري ديتاهاي مزاحم در متن ورد افيس هست كه با اين كار به صورت استاندارد عمومي در ميايد

جدیدترین ارسال ها

بالا