چرا بلوک های سیمانی اهمیت بالایی دارند؟

ساخت ستون با بلوک سیمانی، به قطعاتی گفته می‌شود که معمولا از آن در ساخت ساختمان‌ها دیوارها، و سقف‌ها استفاده می‌شود. ابعاد بلوک سیمانی و مصالح ساخت آن، بنا به موارد استفاده بلوک سیمانی متفاوت است. البته امروزه بلوک‌ها سیمانی در اندازه و ضخامت استاندارد تولید می‌شوند. بلوک‌های سیمانی، از اصلی‌ترین مصالح و بلوک مورد استفاده در صنعت ساختمان است.
بلوک سیمانی، نوعی قطعه پیش ساخته بتنی است. ملات بلوک سیمانی با عیار پایین سیمان بدست می‌آید. طرح اختلاط بتن آن بر اساس مقاومت مورد نیاز به دست می‌آید. این بلوک ها از اختلاط انواع سیمان به همراه آب با شن ریز دانه و ماسه، و انواع سبکدانه‌ها ساخته می‌شود.
در واقع بلوک سیمانی نوعی قطعه بتنی پیش ساخته است که مواد اولیه آن شامل سیمان، شن و ماسه و سایر مواد افزودنی نیز می باشد. ویژگی اصلی بلوک های سیمانی استحکام بالا، مقاومت در برابر هوا و ظاهر زیبا و غیره است.
نوع سازه یکی از مهم‌ترین نکات در انتخاب بلوک سیمانی مناسب است. به‌عنوان مثال برای ساخت جداول خیابان‌ها و ساخت دیوارهای تیغه‌کشی داخلی، بهتر است از بلوک‌های سیمانی سبک استفاده شود. همچنین برای ساخت دیوارهای خارجی، و کف ساختمان‌ها، بلوک‌های سیمانی سنگین استفاده می‌شوند.
نکته مهم دیگر در تعیین نوع بلوک مصرفی، تعداد طبقات سازه‌ی مدنظر است. در طبقات هم کف و کلیه‌ی ساختمان‌های یک طبقه، بهتر است از بلوک‌های سیمانی سنگین استفاده شود و برای سازه‌های چند طبقه نیز از بلوک‌های سیمانی نیمه‌سبک و سبک باید بهره برد.
برای کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت آکادمی عمران مراجعه نمایید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا