چاپ فایل در کارل

fire1360

Member
من یک فایل کاتالوگ در کارل طراحی کردم برای اماده سازی چاپ چه کارهایی باید بکنم مثلا در فری هند اور پرینت بودن باید چک بشه در کارل باید چیکار کنم تا فایلم توی چاپ مشکلی نداشته باشه

Alex2005

Member
تو منوی edit شما میتونید مدیریت اور پرینت هاتون رو انجام بدید. اما بایدی برای این کار وجود نداره و بیشتر به نوع طرحتون بستگی داره.
مواردی که قبل از خروجی برای فایل CDR باید بررسی بشه curves شدن تکست ها و بررسی رنگ های به کار رفته شده توی طرح هست ( تبدیل RGB به CMYK) که با راست کلیک در صفحه (مکان خالی نه روی آبجکت) و انتخاب document Properties میتونید هر دو رو چک کنید.
و تنظیم قسمت لب پنجه برای چاپ. در کل الباقی موارد شبیه همون free hand هست و مربوط به مسائل چاپش میشه.

جدیدا من به مشکل عجیبی بر خوردم و اونم اینه که وقتی از ابزار trans استفاده میکنم و سیو کارم رو با ورژن 13 میگیرم، وقتی در سیستم دیگه ای بازش میکنم قسمت ترانس شده به هم ریخته است. پیشنهاد میکنم اگر از ورژن X5 استفاده میکنید به این نکته توجه کنید.

legendarp

Well-Known Member
الکس اون مشکلی که تو می گی رو من هیچقت نداشتم 11 سیو کن ببین مشکلت حل میشه
----------
دوست عزیز اگر از فایل بیت مپ یا پیکسیلی استفاده کنی توی کرل نمی تونی اور پرینتش رو چک کنی باید بری توی فوتوشاپ این کار رو بکنی غفایلهای بیت مپ رو
اصولا سعی کن توی کرل زیاد با بیت مپ کار نکنی چون ضعیف هست و کل کار رو توی فوتوشاپ درست کنی به جز آرم و لوگو ها که اگر راحت تری توی کرل
کرل تنها فیالهای که توی خودش ساخته می شه یعنی فایلهای وکتورش رو یا اونهایی که با ابزارهای خودش ساخته میشه رو اور پرینت می کنه و فایل بیت مپ وروردی رو اور پرینت نمی کنه
یادت نره نوشته ها رو weld کنی که توی خروجی خراب نشه
-------------
واسه اینکه کار توی چاپ خراب نشه تو باید ماشین چاپی که داری باهاش چاپمی کنی رو بشناسی و ماشین چی که مسئول تاون هست و بدونی خروجی ماشین در چه حالتی هست و نوع کاغذی که می خوای روش چاپ کنی و اینکه در صد چه رنگی بیشتره
من شخصا ترجیح می دم کل کارم رو توی فوتوشاپ درست کنم و فرم بندی رو به خاطر داشتن رابط کاربری مناسب برای الاین کردن توی کرل از کرل بیشتر برای فرم بندی کارهام استفاده می کنم
اما واسه چک کردن برای چاپ برنامه فرق ینمی کنه باید خودت اصولش رو بدونی که ببینی و توی همه نرم افزار ها باید چک بشه و فرقی نمی کنه و فقط ایه که شما باید بدونی با چه نرم افزاری چه جوری این کار رو بکنی
چک کردن مقدار درست رنگ
چ کردن فرمت رنگ
چک کردن اور پرینت بودن مشکی
چک کردن فاصله لبه ها و کلا هر چیزی که واسه چاپ نیازه
چک کردن نوشته ها
و اینکه خوب خودت طراح هستی و راحت تر می تونی چک کنی
چک کردن تفاوت رنگها و ترام ها ( نسبت به ماشینی که باهاش چاپ میزنی
اصول خودش رو دارهکه معلومه باشهاشون آشنایی داره و نیازی به گفتن نیست
آما بهترین کار اینه که همیشه فایل رو در هر نرم افزاری که هست چک کنی زمان زیادی نمی گیره نیم ساعت نهایتشه

fire1360

Member
با تشکر از شما دوستان عزیز اولا اینکه اور پرینت کردن تو کارل رو اگه میشه دقیقا توضیح بدین از کجا و چیکار باید بکنم و ایا لازمه؟.
دوما من editعکسهام رو در فوتوشاپ انجام دادم و بستن فایل و چیدن عکسها و متنهام رو توی کارل انجام دادم و زیاد با چاپخونه در تماس نبودم میخوام بدونم که نارنجی که من استفاده کردم چجوری در میاد چیکار باید بکنم و دیگه اینکه اور پرینت بودن رنگ مشکی یعنی استفاده از مشکی 100 درصد؟

legendarp

Well-Known Member
اور پرینت توی فوتوشاپ به این صورت هست باید مشکی رو 100 کنی و مود اون لایه رو به multiply تغییر بدی همین
توی کرل هم فایلهای که با خود کرل سخته می شنود رو مشکی 100 بگیر آ[ر توی خروجی گرفتن یه تیک داره که خود لیتو گراف بهش بگی می زنه و اور پرینت می کنه در غیر صورت باید رنگ لایه یه های زیرین رو به یه درصد مشخص توی رنگ مشکی بیاره و اورپرینت دستی انجام بدی
شما رنگ نارنجی که می خوای واسه چاپ بدی رو باید با رنگ چاپهای دیگه چاپ خونه ات مقایسه کنی و گرنه بدون یه کم اختلاف رنگ داره و احتمال داره یه کم یتره تر بشه واسه اینکه تیره تر نشه سعی کن نارنجی رو 2 رنگ در بیاری اما باز یه کم تیرهگی داره مگر اینکه خودت نااظر چاپ باشی

Attari

Member
با تشکر از توضیحات Legendarp عزیر، برای اورپرینت کردن هر آبجکت مشکی (اعم از تکست، یا هر آیتم دیگری) روی اون کلیک راست کنید و تیک Overprint Fill یا Overprint Outline رو (بسته به نیازتون) بزنید.
با سپاس

Attari

Member
اگر قسمتهای مشکی تصاویر بیت مپ تون رو تو فتوشاپ اورپرینت کرده باشین، کورل اونها رو هم اعمال می کنه و جای نگرانی نیست. تو منوی اکسپورت کورل هم گزینه ای هست که اگه تیک بزنید همه مشکی ها رو اورپرینت اکسپورت می کنه.
با سپاس

fire1360

Member
دوست عزیز لطفا آدرس دقیق این تنظیمات رو از منوی اکسپورت بدین متاسفانه نتوانستم پیدا کنم

دوستان کسی هست به من کمک کنه؟ من می خوام یک فایل رو برای بسته بندی بفرستم چاپ, نمی خوام رنگهام ترکیب بشن و رنگ سیاه اطرافش سفید بشه. چیکار کنم؟ لطفا کمکم کنید

جدیدترین ارسال ها

بالا