چاپ روی لباس

mohamadreza85

New Member
با سلام
باور کنید خیلی گشتم ولی به هیچ وجه من الوجوه چیزی پیدا نکردم.
سوال اصلیم اینه که من با طلق چند تا شابلون با طرحهای متفاوتی درست کردم. حالا می خواهم با این شابلون ها روی لباس ( تی شرت، شلوار،....) چاپ کنم اما نمی دانم با چه نوع رنگی؟
دوستان متخصص بفرمایند اصولا با چه نوع رنگی میتوانم این کار را بکنم که دوام بالایی داشته باشه؟ اسم تجاریش چیه و از کجا میتوانم تهیه کنم؟ با تشکر

آخرین ویرایش:

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
با سلام
باور کنید خیلی گشتم ولی به هیچ وجه من الوجوه چیزی پیدا نکردم.
سوال اصلیم اینه که من با طلق چند تا شابلون با طرحهای متفاوتی درست کردم. حالا می خواهم با این شابلون ها روی لباس ( تی شرت، شلوار،....) چاپ کنم اما نمی دانم با چه نوع رنگی؟
دوستان متخصص بفرمایند اصولا با چه نوع رنگی میتوانم این کار را بکنم که دوام بالایی داشته باشه؟ اسم تجاریش چیه و از کجا میتوانم تهیه کنم؟ با تشکر

دوست عزیز
البته با استفاده از گزینه جستجو و جستجوی پیشرفته به هر حال می تونی تا حدی به جواب برسی اما خب گاهی نمی شه.

اما در مورد سوالت
شما باید تشریف ببری جایی که تامین کننده مواد اولیه چاپ اسکرین هستن یا در عبارت خاص مرکب فروشی. من نمی دونم کدوم شهر هستی ولی تو تهران سر پیچ شمیران یا به احتمال قوی اوایل خیابان ظهیرالسلام مغازه داریم در این زمینه که بالاخره با پرس و جو می رسی بهش. در شهرهای دیگه ام بالاخره یه مغازه اینطوری پیدا می شه که خودشم نداشته باشه راهنماییت می کنه. یادتم باشه نمونه لباس رو ببری همرات که درست جواب بگیری. شابلونتم ببری بد نیست.
یه نمونه شابلونهای تک رنگ هم داریم که حرارتی هستن و با اطو می تونی طرحی که قبلا منتقل شده رو شابلون رو ببری رو لباس. اینم اگه پیدا بشه همون مغازه ها می دونن ماجراش رو.

موفق باشی

mohamadreza85

New Member
تشکر از پاسختون اما من جوابی که مد نظر داشتم را نکرفتم ...
لباس که خب نخی یا کتونیه. من هم در اصفهانم.
اما باید دقیقا دنبال چه جور مغازه ای باشم؟ و دنبال چه جنسی.؟ اسم تجاریش چیه؟
منظورم از شابلون هم که گفتم درست کردم یک الگو است که با استفاده از لیزر روی طلق در آوردم.( دستگاه برش لیزر)
حالا دنبال رنگ مخصوص این کار میگردم که باهاش روی لباس چاپ کنم
با تشکر

afkhami

Member
فکرکنم اسمش چاپ سیلکه سرچ کنی پیدا میشه.
یک دستگاه چاپی اومده که مستقیم طرح کامپیوتر روی کاغذ چاپ میشه بعدش با یک دستگاه روی پارچه حک میشه . موفق باشید

lpi

مدیر انجمن اصول چاپ
تشکر از پاسختون اما من جوابی که مد نظر داشتم را نکرفتم ...
لباس که خب نخی یا کتونیه. من هم در اصفهانم.
اما باید دقیقا دنبال چه جور مغازه ای باشم؟ و دنبال چه جنسی.؟ اسم تجاریش چیه؟
منظورم از شابلون هم که گفتم درست کردم یک الگو است که با استفاده از لیزر روی طلق در آوردم.( دستگاه برش لیزر)
حالا دنبال رنگ مخصوص این کار میگردم که باهاش روی لباس چاپ کنم
با تشکر

دوست عزیز مغازه ای که شما باید دنبالش بگردی کارش فروش مواد اولیه چاپخونه ها هست. که عبارتند از مرکب و حلال و خلاصه هر چی که چاپخونه ها نیاز دارند. منتهی گاهی یه مغازه هست فقط مواد مخصوص به چاپ اسکرین رو می فروشه. اما اگه واقعا نمی تونی پیدا کنی سریع برو تو یه چاپخونه و ازش بخواه که همچی مغازه ای رو بهت معرفی کنه. حالا ممکنه بری اون مغازه و طرف بگه من تو کاره مواد چاپ آفست هستم. اما مطمئن باش خبر داره که کجا مرکب مورد نظرتو می تونی پیدا کنی. چون اینا همه هم رو می شناسن.

موفق باشی

سلام به همگی
منم دقیقآ دنبال همچین چیزی بودم . خدا رو شکر که یه تاپیک براش زده بودید .
اما من نمیخوام با شبلون این کار رو انجام بدم .
میخوام یک طرح چند رنگ رو بزنم روی پارچه.
به عنوان مثال : دیدن که مثلآ عکس یه کارتون رو زدن روی یه تی شرت ؟
همونطوری میخوام این کار رو انجام بدم .
میدونم که اونا کارخونه ای و چاپ خونه ای هستن .
اما شنیدم که یه جنس کاغذ هایی هستن که میشه روشون عکس رو چاپ کرد و با حرارت (مثل اتو) اون طرح رو چسبوند روی پارچه .

اگر کسی چیزی میدونه لطفآ راهنمایی کنه .

SAEED@R

Member
اما شنیدم که یه جنس کاغذ هایی هستن که میشه روشون عکس رو چاپ کرد و با حرارت (مثل اتو) اون طرح رو چسبوند روی پارچه .

اگر کسی چیزی میدونه لطفآ راهنمایی کنه .
سلام
اين چيزي كه گفتين بهش ميگن چاپ سابليميشن

jona

New Member
سلام شما میتونید از رنگ مخصوص پارچه (مثلا مارک text co یا کامران و...) یا از رنگ اکرولیک استفاده کنید البته در صورت استفاده از رنگ اکرولیک بعد از اتمام کار پارچه از پشت اتو بشه هر دو رنگ رو فروشگاه های که لوازم هنری دارند من خودم از رنگ پارچه برای کشیدن نقوش اسلیمی و نقاشی روی پارچه استفاده می کنم و راضیم .

جدیدترین ارسال ها

بالا