پس زمینه کل سایت و گذاشتن textbox روی عکس

ninjavb

Member
با سلام
من تو قسمت دریم ویور سوالی نوشتم و بهش جواب داده نشد .به خاطر همین این دفعه مجبور شدم یه مبحث تازه ایجاد کنم .
2 تا سوال دارم:
1- چه طوری میشه یه تصویر رو برای کل سایت در نظر گرفت . مثلا من وقتی یه تصویر رو به عنوان پشت زمینه جدولم در نظر میگیرم باید برای سطر ها و ستون ها هم دوباره این کار رو بکنم چه طور میشه کاری کرد که سطرها و ستون ها یه حالت transparent داشته باشند. و یه تصویر کلی رو برای همشون قرار بدیم؟

2- من از یه سایتی یه عکسی رو سیو کردم که در واقع این عکس قابی برای وارد کردن یوزرنیم و پسورد بود چه طور میتونم textbox و button رو در جای خودش در واقع روی عکس بزارم.امیدوارم منظورم رو رسونده باشم.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

L-B

Well-Known Member
اگه درست منظورتون رو متوجه شده باشم میخواین که یک عکس پشت تمام اطلاعات و جداولتون هر چی میان پایین تکرار بشه ؟
برای این حالت به خصیصه ی Body یک عکس رو آدرس میدین و میگین که تکرار بشه ! ...
ولی توجه کنین که عکس height کمی داشته باشه معمولا چهره سایت رو بد میکنه .. ولی اگه رنگ یا گرادینتی باشه خوب در میاد ....

اون حالی رو هم که میگین transparent بدین به جداول اگه بکگراند سفید یا رنگ خالص داشته باشه باید خیلی ترنپسرنت بدید مثلا 10 درصد بشه که هم بک باشه هم پشتش دیده بشه ...
اما به نظرم اگه بخواین و زیبا سازی مد نظرتون نیست میتونین دور جدولتون بوردر داشته باشین .
یا اینکه یک بوردر خودتون زیبا درست کنین و به div نسبت بدید و اگر جدول مطالب درون بیشتر شد تکرار بهش عمودی و باکس زیبایی هم داشته باشید .

کد:
body: url(img adress) no-repeat;

به جای no-repeat میتونین تکرار افقی و عمودی رو بزارید ...
کد:
repeat-x
repeat-y

------------------------------

سوال دومتون رو خوب متوجه نشدم .. منظورتون اینه که میخواین بجای اونا عکس باشه .. ؟
اگه این منظورتونه میتونین با اختصاص دادن یک id یا class به اون قسمت مورد نظرتون یک عکس بهشون اختصاص بدین .

ninjavb

Member
سوال دومتون رو خوب متوجه نشدم .. منظورتون اینه که میخواین بجای اونا عکس باشه .. ؟
اگه این منظورتونه میتونین با اختصاص دادن یک id یا class به اون قسمت مورد نظرتون یک عکس بهشون اختصاص بدین .
خیلی ممنون از راهنمائیتون میشه بیشتر توضیح بدید متوجه نشدم دقیقا باید چی کار کنم؟

یه سوال دیگه اینکه هدر سایت من تو سیستم های دیگه متفاوت مثلا توی یه سیستم به صورت افقی یا عمودی عکسش تغییر میکنه
الان اومدمwidth رو به درصد گذاشتم تو ie درست نشون میده اما تو فایر فاکس افقی تکرار شده و حتی بعضی وقتا هم یه کمی از عکس دوباره به صورت عمودی از پائینش تکرار میشه !!

vahidd.com

Member
اگر اون صفحه رو با نرم افزار Deamweaver دارید طراحی می‌کنید باید ابتدا توسط CSS به تگ مورد نظر کلاس بدید.
بعد به صفحه مدیریت Css اون تگ برید و به وارد بخش Background شوید.
این قسمت دارای 6 بخش هستش

که بخش 1 که Background color هست رنگ پس زمینه اون قسمتی که بهش کلاس دادی رو تعیین میکنه
بخش 2 که Background image هست به اون شیء یه عکس به عنوان پس زمینه میده
بخش 3 که Background Repeat هست در مورد تکرار عکس پس زمینه هست به این صورت که مثلا اگر شما به تگ body این Css رو بدید و شامل کل صفحه شده در بیشتر نمایشگرها که 1024x876 هست اگر عکس شما از این سایز کوچکتر باشه میتونید مدیریت کنید که عکستون تکرار بشه - تکرار نشه - اگر تکرار شد در چه جهتی تکرار بشه (افقی یا عمودی)

srezay

Member
در رابطه با سوال دوم میتونید تکست باکس ایجاد شده رو با خاصیت top و left یا margin-top و margin-left دقیقاً جائی که میخواید قرار بدید، البته به شکل:
کد:
style="top:50px; left:50px;"

جدیدترین ارسال ها

بالا