پرینتر

سلام خسته نباشید
چطور می توانیم از پرینتر در کامپیوترهای دیگه که در شبکه هستندولی پرینتر روی آن نصب نیست استفاده کنیم در ویندوز ویستا

the_king

مدیرکل انجمن
سلام خسته نباشید
چطور می توانیم از پرینتر در کامپیوترهای دیگه که در شبکه هستندولی پرینتر روی آن نصب نیست استفاده کنیم در ویندوز ویستا

عموما File and Printer Sharing در کامپیوتر های تحت شبکه فعال است، اما اگر نبود بایستی کارت شبکه رو در
Control Panel پیدا کرده و رویش راست کلیک کرده و Properties رو انتخاب کنید. تو بخش Networking بایستی
گزینه File and Printer Sharing for Microsoft Networks تیک خورده باشه، در غیر اینصورت تیک بزنید.

در کامپیوتری که پرینتر به اون متصل شده بایستی در Control Panel بخش Hardware and Sound رو باز کرده و
لیست Printers رو ببینید. روی آیکون پرینتر مورد نظر راست کلیک کرده و اگه گزینه Sharing رو ندیدید گزینه
Printer Properties رو انتخاب کنید. یک بخش Sharing داره که می توانید برای پرینتر یک اسم در نظر بگیرید و با
اون اسم در شبکه به اشتراک بگذارید.

بعد از به اشتراک گذاشتن پرینتر می توانید در هر کامپیوتر متصل به شبکه پرینتر مورد نظر رو ببینید و بهش
دسترسی داشته باشید.

سلام ممنون از راهنماییتان من کارهایی را که گفتید انجام دادم در شبکه چهار کامپیوتر وجود دارد که 2 تا xp بود آنها تونستند از پرینتر استفاده کننده اما در ویستا نمی توانم از پرینتر موجود در شبکه استفاده کنم لطفا در این مورد راهنمایی کنید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام ممنون از راهنماییتان من کارهایی را که گفتید انجام دادم در شبکه چهار کامپیوتر وجود دارد که 2 تا xp بود آنها تونستند از پرینتر استفاده کننده اما در ویستا نمی توانم از پرینتر موجود در شبکه استفاده کنم لطفا در این مورد راهنمایی کنید

توی اون کامپیوتری که سیستم عامل اش Vista است در منوی Start بخش Network رو باز کنید. اون کامپیوتری که
پرینتر رو به اشتراک گذاشته پیدا کرده و باز کنید، بایستی یک پوشه Printers رو برای اون کامپیوتر ببینید و باز کنید.
پرینتر اشتراکی رو اونجا خواهید دید. روی آیکون پرینتر دوبار کلیک (Double Click) کنید. ویندوز درایور آن پرینتر
رو برای شما نصب خواهد کرد. حالا بایستی پرینتر مورد نظر به لیست Printer های شما اضافه شده باشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا