پرسش و پاسخ در باره ي...Zbrush

modjtaba

Member
سلام
خداروشكر با تلاشهاي دوستان و توجه مديران بالاخره انجمن Zbrush هم راه افتاد!...
منم به سهم خودم حاضرم تا اونجايي كه ميتونم به سوالات جواب بدم.
خوشحال ميشم كه بقيه ي بچه هايي كه آشنايي دارند هم منو از كمكشون محروم نكنن!...
هرچي خواستيد بپرسيد ... خدا جوابشو ميرسونه:D

mamali132002

Active Member
ایول داش مجتبی .... من یه سوالی که برام پیش اومد اینه:
وقتی ما در zbrush میام و texture میسازیم حالت Bump رو چطوری به مدل در 3d max بدیم ؟

modjtaba

Member
Uvw

karetim :lol:
avvalin tosieie man ine ke UVW mapping ro baraye jesmetoon too khode 3d max ia maya anjam bedin
ta texture rang shodeh dar ZB dar Photoshop ham ghabele fahm bashe ta betoonid dar ps bump map va color map ro barmabnaye oon rang amizi edit konid
Vali baiad begam ZB mitoone bump ro ijad kone va namayesh bede amma man hanooz yad nagereftam
yad ke gereftam miam migam

arash_irani

Member
سلام
من خودم به این برنامه خیلی علاقه دارم ولی هیچی ازش نمیدونم جوریه که معمولا برنامه رو باز میکنم میشینم باهاش خط و مت میکشم و یه سری با ابزارهاش بازی میکنم و چون هیچی ازش نمی فهمم ولش میکنم میرم
راستی نسخه ای که من دارم میگه نمیتونی فایلهات رو استخراج کنی و باید خریداری کنی با اینکه من سریالش رو هم بهش دادم ولی الان فقط به صورت پسوند jpg میتونم استخراج کنم ؟؟؟
یه چیز دیگه هم اینکه اگه واقعا کسی آموزش این برنامه رو بلده از دوستان تقاضا دارم که آموزش بدند تا ما هم یه چیزی یاد بگیریم
ممنون و موفق باشید
یا حق

امین تری دی

Active Member
بچه ها من در Export دادن مشکل دارم وقتی که جسمی با فرمت obj در برنامه Import می کنم
به محض اینکه با ابزارهای نقاشی شروع به ویرایش می کنم گزینه Export واقع در منوی Tools خاموش می شه
و هر کاری می کنم که Object خودم رو خروجی بدم نمیشه که نمیشه ؟

امین

mamali132002

Active Member
نه اشتباه میکنید ... شما با ابزارهای نقاشی نباید کار کنید باید شما گزینه draw رو فعال کنید و به ابزار های دیگه احتیاج ندارین.

امین تری دی

Active Member
درست متوجه نشدم

یعنی من نمی تونم روی Object خودم عمیات ویرایش رو با استفاه از Panit انجام بدهم؟

mamali132002

Active Member
نه منظورم این نبود برای این که شما بخواید از قلمو های دیگه هم استفاده کنید باید projection master رو استفاده کنید. (دقت کنید که مدلتون باید به صورت poly باشه)

چطوری باید obj فرستاد تو زی براش...منظور از حالت آبجکت چیه و کجای مایا هستش.
اگه میشه کامل تر توضیح بدید
ممنونم

ببینم یک نفر بیاد و مشتی توضیح بده که وقتی مدل رو وارد زی براش کردیم و خواستیم روش کار کنیم باید از کجا شروع کنیم؟
چه عملیاتی انجام باید داد؟..progection master چیه و باید چطوری ازش استفاده کرد؟
چطوری میشه مدل رو انتخاب کرد و..............
به هر حال من قبلاَ تا سوال برام پیش میومد و میپرسیدم تو این سایت خیلی ها سریع جواب میدادن
ولی الان...
خلاصه خواهشاَ یه مقداری توضیح راجع به زی براش بدید ...ممنون میشم
فعلاَ

meysamnory

New Member
لطفا یک توضیح عمومی در مورد این برنامه دهید . ( میثم نوری - مازندران )

meysamnory

New Member
لطفا یک توضیح عمومی در مورد این برنامه دهید . ( میثم نوری - مازندران )

جدیدترین ارسال ها

بالا